Case International CVX 130 Herg Yapiyor

IMG_6066Custom.jpg

IMG_6068Custom.jpg

IMG_6070Custom.jpg

IMG_6072Custom.jpg

IMG_6074Custom.jpg

IMG_6076Custom.jpg

IMG_6084Custom.jpg

Ynt: Case International CVX 130 Herg Yapiyor

okkangal link=topic=7191.msg75692#msg75692 date=1221419398' Alıntı:
zor bir toprağı işliyor... case nin işi zor ama halledr gibi duruyor.. babayiğit motor.. eline sağlık ...

okan kardeşim;
bulduklu kardeşime teşekkürle başlamak istiyorum,
resimde görülen toprak yapısı ağır ' a yakın,pulluk tahtalarında ise toprak yok,pırıl pırıl parlamakta..
hal böyle olunca traktör daha rahat,daha hızlı ve daha az yakıtla daha fazla iş yapar.
bilmem bizde üretilen pulluklar bu denli sağlıklı çalışırmı bu tavda? bence tartışılır derim..etkenler saadece bu olmayabilir ama bence pulluk tahtasının üretildiği malzeme bizimkilerden çok farklı diye düşünüyorum...işte ondandır avrupa üretimi tarım aletleride bizimkilerden biraz pahalı...yanılmıyorsam pulluğun rengi VOGEL NOOT (avusturya) ' ı anımsatıyor.böyle bir ekipmanla iş yapmakta insana yorgunluk değil zevk verir diye düşünüyorum...selamlarımla...

önder çifçi link=topic=7191.msg75729#msg75729 date=1221422879' Alıntı:
okan kardeşim;
bulduklu kardeşime teşekkürle başlamak istiyorum,
resimde görülen toprak yapısı ağır ' a yakın,pulluk tahtalarında ise toprak yok,pırıl pırıl parlamakta..
hal böyle olunca traktör daha rahat,daha hızlı ve daha az yakıtla daha fazla iş yapar.
bilmem bizde üretilen pulluklar bu denli sağlıklı çalışırmı bu tavda? bence tartışılır derim..etkenler saadece bu olmayabilir ama bence pulluk tahtasının üretildiği malzeme bizimkilerden çok farklı diye düşünüyorum...işte ondandır avrupa üretimi tarım aletleride bizimkilerden biraz pahalı...yanılmıyorsam pulluğun rengi VOGEL NOOT (avusturya) ' ı anımsatıyor.böyle bir ekipmanla iş yapmakta insana yorgunluk değil zevk verir diye düşünüyorum...selamlarımla...

ferruh abi herg ederken aşağı inip arada kulakları sıyırıp temizliyoruz ve bir süre motor gerçekten rahatlıyor. bunu hissedebiliyorum . çok iyi bir konuya değindiniz. bende bu fotoğrafları izlerken pulluk bıçaklarına dikkat etmiştim .
işte hiç bir işte Ar-Ge konusuna önem vermediğimiz gibi tarım ekipmanları konusunda da bu geçerli . sanırım o nedenle bizim ekipmanlarımızda bu nedenle kalite yakalayamıyoruz.

Güzel resimler Paylaşım için saol
CVX 1135i ilk defa görüyorum CVX serisinin en ufağı 140 diye biliyorum ama daha ufağıda varmış bende CVX serisinin 2 adet broşürü var internetten indirdim biri Türkiye ye diğeri Amerikaya ait ikisinde de en ufak CVX 140 diye görünüyor...