JD BAYİ VE SERVİSLERİN BOYKKOTU

arkadaşlar benim 2010 model 5725 4x4 jd var ama aldım alalı derdim ve sorunlarım bitmedi 10 saatta lastiklerim biti 2 yıl makke kapıları sonuda hukuk hakkın yanıda oldu jd firmasını basında ve medyada reklam yaptımdan beni boykot ettiler konuya gelelim benim motorumda kalibirasyon ayarı diyorlar ondan dolayı motor 8 aydır vuruntulu çalışıyordu işlerimden geri kalıyordum ALLAH dan 2 motorum oldundan zor işlere onu koşuyordum bunu malatya bayisine dedimde motoru bana hep sat kurtul diyordu amaç motoru ucuca kapatalar beni piskolocik olarak bunalıma sokalar diye çünkü bilinçli kulanıcı onlara yaramıyor benim servislerim mekanikçi anlamazlar diyarbakkır anlar yada bölge müdürü anlar dediler en sonunda JD firması meillerime ve şikayetlerime cevap yazdı ve MALATYA bayisi ve servislerine ihtar verdi ve çok şukur arzamı yaptılar bölge servis müdürün değişnesimi etkili oldu JD firmasımı bilmiyorum ama ne olduysa 380 derece döndüler diyeceğim bir motor alınca markadan çok bayisine servisine dikkat edin ve bölgenizde 2. el alım ve satıma dikat edelim bilgi için paylaştım

Ynt: JD BAYİ VE SERVİSLERİN BOYKKOTU

yahya link=topic=63286.msg710551#msg710551 date=1362044182' Alıntı:
servislerin dini imanı para biran önce müşteri kazıklamda zengin olam başka amaçları yok
demek ki her yer aynı deyil.ben mersin tarsus jhondere bayisinden çok memnunum.yeni aldığım 5050 de bir vidanın gevşek kalması ile antifirizli su boşaldı.tabi sadece yedek su boşaldı.bir telefon ile hemen gelip suyu tamamladılar.hemde sırf antifiriz ekleyerek.başka bir sorun olup olmadığını sordular ve sonra gittiler.sıkı sıkıda tembih ettiler.aman bir şikayetiniz olursa mutlaka hemen haber verin dediler.bu arada servis ve köyümün uzaklığı 70+70=140 km.tabi para falanda istemediler.yani diyeceğim mersin jhondere bayisinde sizin bahsettiğiniz tam aksi bir durum var.bu arada sizin servis ile ilgili düşüncelerinize kesinlikle katılıyorum.hatta sırf servis yüzünden bile marka deyişikliğine gidilebilir.saygılar.

bende sizin gibi tarsus jd servisiyle çalışmayı isterdim bizim buradaki servis ve bayi le aramıza kara kedi girmiş daha düzelmez bir jd kullanıcı olarak diyarbakır denizli yada adana servis ve bayileriyle çalışmak işterdim adamlar müşteri memniyetine önem veriyorlar

yahya link=topic=63286.msg710709#msg710709 date=1362065538' Alıntı:
bende sizin gibi tarsus jd servisiyle çalışmayı isterdim bizim buradaki servis ve bayi le aramıza kara kedi girmiş daha düzelmez bir jd kullanıcı olarak diyarbakır denizli yada adana servis ve bayileriyle çalışmak işterdim adamlar müşteri memniyetine önem veriyorlar

genel müdürlük mutlaka ilgilenecektir yahya abi.senin gibi bir kaç şikayet daha olursa mutlaka çaresini bulacaklardır.bildiğim kadarı ile jhondere servis konusunda çok titiz.yalnız ortada şöylede bir durum olmuş olabilir , servise başka esnaflardan talip olanlar olmadıysa o yüzden de sizin servis biraz rahat ve sorumsuz davranıyor olabilir.şahsen benim jhondereyi seçmemdeki en büyük etkenlerden birisi servisi.çünkü ilgi alakaları gerçekten çok güzel.bunu o kadar araştırdım ki onlarca kişiden aynı şeyi duyunca da seçimimi jhondereden yana yaptım.şimdilik herşey çok güzel.saygılar...

butür olayları cokca duruyoruz bende hattat a70 var hema holdingi hep karadılar motorun arkasında durmuyor diye ben memnunun benimkinde 540:750kuyruk mili vardı geri dönüş yoktu geri dönüş olandan çıkarmış fabrika eve gelip garajda degiştirdiler 1tl bile para almadılar ve kabin sol kapısını babam garajdan cıkarken kapamayı unutmuş oda kırıldı servis kendi arabasıyla getirdi taktılar onada bi kuruş almadılar herhangi bir sorunda hemen yardımcı oluyorlar
esnaftan esnafa fark oluyor

Çok güzel bir konuya değinmişsin yahya abi,
Bundan 2 ay evvel JD yi tercih ettiğimiz için servise uğradık, ama servis sıkıntı gerçekten adamın işten anlaması bi tarafa Erzurum ' daki bayi ustasında şahsiyet bile yok.
Adam ilk kez gitmemize rağmen zahmet edip yerinden bile kalkmadı bizim biraz tuhaf karşıladığımızı mı hissedi ne olduysa belim ağrıyor falan dedi az sonra birileri geldi adam yerinden fırladı bi karşılama, ilgi, alaka falan derken biz kuruduk kaldık adamın bel ağrısı, rahatsızlığı birden iyileşti birden bu hareket üzerine midemiz bulanınca çayları bile içmeden terkettik orayı...
Şimdi servise uğramadan el bakım kitabıyla başımızın çaresine bakmayı düşünüyorum

ALLAH bu ilgisiz servis ve bayilerre karşı biz jd motor sahiplerini korusun birlik olursak hakkımızı yedirmezsek adelet her zaman yerine gelir JD TÜRKİYE servis ve bayilerine karşı müşterilerine sahip çık yoksa sende gün gelir yok olursun

ceksparow-1986 link=topic=63286.msg710721#msg710721 date=1362067832' Alıntı:
butür olayları cokca duruyoruz bende hattat a70 var hema holdingi hep karadılar motorun arkasında durmuyor diye ben memnunun benimkinde 540:750kuyruk mili vardı geri dönüş yoktu geri dönüş olandan çıkarmış fabrika eve gelip garajda degiştirdiler 1tl bile para almadılar ve kabin sol kapısını babam garajdan cıkarken kapamayı unutmuş oda kırıldı servis kendi arabasıyla getirdi taktılar onada bi kuruş almadılar herhangi bir sorunda hemen yardımcı oluyorlar
esnaftan esnafa fark oluyor

kapıyı kaskodan yapmışlardır ondan para almamışlardır yoksa bariz kullanıcı hatası bi durum söke söke alırlar :) ama yinede hattat taki zihniyetin değiştigini duymak guzel umarım tum türkiyede böledir..

arkadaşlar konu hepimizi ilgilendirmiş olsada her çiftçi buradaki arkadaşlar kadar bilgili değiller rastlıyorum bazen adama satmışlar birşeye yaramayan traktörü daha tarlaya sokmadan köy yolunda yağ atmaya başlamış gariban köylü götürmüş geri başı önünde ceketinin düğmesi ilikli servise yalvarıyor yap şunuda parasını verip gideyim...
yazıklar olsun topraktan ekmeğini kazanana kazık atana...
yazıklar olsun köylünün emeğini çalana..
ve yazıklar olsun bunları görüpte göz yumana...

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=63286.msg710916#msg710916 date=1362077952' Alıntı:
arkadaşlar konu hepimizi ilgilendirmiş olsada her çiftçi buradaki arkadaşlar kadar bilgili değiller rastlıyorum bazen adama satmışlar birşeye yaramayan traktörü daha tarlaya sokmadan köy yolunda yağ atmaya başlamış gariban köylü götürmüş geri başı önünde ceketinin düğmesi ilikli servise yalvarıyor yap şunuda parasını verip gideyim...
yazıklar olsun topraktan ekmeğini kazanana kazık atana...
yazıklar olsun köylünün emeğini çalana..
ve yazıklar olsun bunları görüpte göz yumana...
Haklısın, Katılıyorum Sana Çok Doğru Diyorsun...

Bizimde jonderenin lastikleri iki ayda un ufak oldu ben de fotlrini cekip bayiye ve genel merkeze mail attim. Bayimiz bu konuda duyarli geldiler baktilar lastikleri degistrdiler. Ciftci arkadaslar abilerimiz, varsa bi sorun hemen belgeleyin bayi veya servis cozmuyorsa meseleyi turkiye genel merkezine mail atin. Sorununuz mutlaka cozulur. Boyle buyuk bi firma kendini karalatmak istemez herhalde. Sikayet konusunda hiyeyarsiyi bozmamak gerek. Sorun cozulmezse bi ust mercii neresi ise oraya sikayette bulunmak en guzeli. Oda olmadi tuketici haklari diye bi sey var.

yahya link=topic=63286.msg710908#msg710908 date=1362077467' Alıntı:
ALLAH bu ilgisiz servis ve bayilerre karşı biz jd motor sahiplerini korusun birlik olursak hakkımızı yedirmezsek adelet her zaman yerine gelir JD TÜRKİYE servis ve bayilerine karşı müşterilerine sahip çık yoksa sende gün gelir yok olursun
abi bizim tarsus baii si servisi kendini bünyesine aldı 2 sene önce ondan önce ustadaydı servislik..jd baiisi ustanın altına araba verdi.servise git diye adam önce kendi işini yapıyor. baii usta aman git hemen git diyor adam 2 saat sonra gidiyordu.. sonra kendi bünyesine alınca çok rahatladı saygılar.. mesala ben geçen bir olaya şahit oldum.. baiiye gitmiştim adamın biri geldi..3000 3600 ebakıyor... adam temiz biri anlıyacağın. baii hemen gitti kendi ilgilendi çay söylediler adamı buyur ettiler 3 aşağı 5 yukarı pazarlık bitti.adam dedi ben dedi daha once dedi böyle ilgili bir yer görmedi ben new hollanda gittim kapıdan içeri almadılar. diyor şuan mersinde fuar ve dün gittim belkide en alakasız adama bile abi otur çay iç kahve iç.bir şey ikram edelim diyorlar.ve tam bir esnaf lar. zaten amcaoğlumun rahmetlik dedesi 1960 dan beri traktörcü egeden tut heryerde çevresi var.yani abi kısaca bu tür bayilikler böyle esnafların olsa baii verdiği hizmet kalitesi maximuma çıkar saygılar..

ceya023 link=topic=63286.msg710915#msg710915 date=1362077876' Alıntı:
kapıyı kaskodan yapmışlardır ondan para almamışlardır yoksa bariz kullanıcı hatası bi durum söke söke alırlar :) ama yinede hattat taki zihniyetin değiştigini duymak guzel umarım tum türkiyede böledir..
evet kaskodan degiştiler ama kargodan bizzat kendileri alıp getirdiler ben traktörü ilceden ile sürerek götürdüm 40km istersen kamyonete yükleyip getirelim demişlerdi her konuda muazzam yardımcı oluyorlar ben memnunum motoru karayanlarda kendi fikirleri ben memnunum

ceksparow-1986 link=topic=63286.msg711185#msg711185 date=1362117392' Alıntı:
evet kaskodan degiştiler ama kargodan bizzat kendileri alıp getirdiler ben traktörü ilceden ile sürerek götürdüm 40km istersen kamyonete yükleyip getirelim demişlerdi her konuda muazzam yardımcı oluyorlar ben memnunum motoru karayanlarda kendi fikirleri ben memnunum

evet zaten prosedürde öle işliyor kasko dan gelip kapıda takarlar camı yahya abinin kubotasınında kapısı patlamıştı kaskodan servis alıp getirip takmıştı burda yine eski same nin kapı camını kaskodan degiştik geldi servis taktı biraz geçte olsa.. yani bunlar hakkın zaten mesela biraz art niyetli bi servis olsa karşısındaki nide biraz saf görse yol parası ister el emegi ister v.s. atabildigi kadar kazık atar malesef bilinçsiz çifçide çok ..

arkadaşlar sizlere tşk eder sorunlarınızı dile getirdiyinız için ben diyarbakırlıyım hem servis hem bayiden allah razı olsun benımde 6140 jd traktörüm var hic ama hic şikayetçi olmadım kendilerine tşk eder allah razı olsun derım her zaman alk-*s