Arkadaşlar acil yardımıniza ihtiyacim var köpeklerimde uyuz hastaligi başladı ne gibi tedavi önerirs

Arkadaşlar acil yardımıniza ihtiyacim var köpeklerimde uyuz hastaligi başladı ne gibi tedavi önerirs

Biri ağır diğerinde ise yeni yeni başlıyor köpeklerin

Ynt: Arkadaşlar acil yardımıniza ihtiyacim var köpeklerimde uyuz hastaligi başladı ne gibi tedavi ön

geçmiş olsun.. yeni uyuza kapılanı mazotla yıkarsan önlenebilir.. ağır olanı veterinere göster.. benim başımada geldi,mazotla ısladım,biraz bağırtıyor ama geçiriyor..

Ynt: Arkadaşlar acil yardımıniza ihtiyacim var köpeklerimde uyuz hastaligi başladı ne gibi tedavi ön

Veteriner iğnesini yapacak (şiddetine göre 1`er hafta ara ile 5-6 defa) ve ilaçlı su ile banyo yaptıracaksınız ve/veya yıkayacaksınız.

iyomec diye bi ilaç var uyuz ilacı 2 gram bir kaç kez vur iyi olur :) ama 3 gramı geçme köpekleri zehirlersin

pusat link=topic=63294.msg710654#msg710654 date=1362060285' Alıntı:
iyomec diye bi ilaç var uyuz ilacı 2 gram bir kaç kez vur iyi olur :) ama 3 gramı geçme köpekleri zehirlersin
ok-*-s ok-*-s ok-*-s

pusat link=topic=63294.msg710654#msg710654 date=1362060285' Alıntı:

Aynen bizde wurduk hepsi düzeldi...

Ağır olanına bi kaç gün ara ile bir kez daha wurabilirsiniz...

arkadaş yanık yağ dediğimiz yağ yani araçlardan çıkan eski yağı bir kapta ısıt ve köpeğin vücüdunu yakmayacak kadar soğuyunca ama tam soğutma ılık olsun o bölgeye sür faydasını göreceksin.

herkese tşkkrler fakat ben ivomec yerine dectomax kullandım 1,5cc haftada bir sizce ivomec daha mı etkilidir ve kenazla yıkamayı düşünüyorum ne iilet bir hastalık arkadaş ya hayvanlar perişan oldu

Köpek için ivomec i bir zamanlar ben de kullanmıştım. Deri altına vurulan bir iğne, benim köpek biraz büyük olduğundan dolayı doz olarak 4 ml falan uygulamıştım. Yakma özelliği olan bir iğne olduğundan köpek köyü iki üç kez dolaylamadan eve gelmemişti ama netice olarak iyi sonuç almıştım. Gerek görülürse ilk uygulamadan 15 gün sonra ikinci bir uygulama daha yapılabilir. :)

arkadaşlarlar ivomek ve dectomax güzel ilaçlar. ancak kullandığımız ilaçları daha iyi bilelim.
dectomaz ' ın kullanım dozunu bilmiyorum. ancak bir köpeğe 1 CC den fazla ivomek verilmesi hatalı. ivomekin dozu 50 kg 1 cc.dir
ayrıca bu ilaçlar parazitin sinir sistemini bozarak onların ölümüne sebep olur. bu yüzden bu tarz ilaçarın dozlarına dikkat edilmelidir. ayrıca ikinci dozu on bes gunden önce vurulmamalıdır. erken vurulursa hayvanınızda sinirsel tikler oluşması muhtemeldir. deri altına vurulmalıdır. kasa vurulursa iltihap yapma riski yuksektir. ayrıca her ırk köpeğe vurulmaz. şu anda hatırlamıyorum ama bazı ırk köpeklerde alerjik reaksiyon geliştiriyor.

50kgm için 1 cc dectomax yada cedora plus kullanmanızı tavsiye ederim derialtına yapmanız gerekiyor...ayrıca uyuzmu diğilmi iyi bilen birisine gösterin bazen tavuk parçalarıverilmesinden dolayı alerji olabiliyor ....