71 bin TL'lik elektrik faturası şok etti!

71 bin TL ' lik elektrik faturası şok etti!
Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde yaşayan Veli Taşdemir, evine gelen 71 Bin TL’lik elektrik faturası ile şaşkına döndü.

Elektrik faturası şoku yaşayan şikayetçi www.sikayetvar.com’a gönderdiği şikayetinde “Fabrika çalıştırmıyorum. 2+1 evde oturuyorum. Bu kadar elektrik parası gelmesi mümkün değil” dedi.

Sıhhi tesisatçılık yapan ve aylık kazancı 1.200 TL olan Veli Taşdemir, 3 ay elektrik faturası gelmeyince elektrik dağıtım şirketine gitti.71 Bin TL elektrik borcunun olduğunu öğrendi. Duyduklarına inanamayan Taşdemir, işin peşini bırakmadı.

Şikayetçi yaşadığı ilginç olayı şöyle aktardı:

Gece tarifesine Dikkat!

“3 ay evime elektrik faturası gelmedi. Sayaç okumaya gelenler faturaları boş çıkardılar. Sayacımı yanlış okudular. Elektrik dağıtım şirketine gittim. ‘Hesabınızda 71 Bin TL borç görünüyor’ dediler. Tek katlı 2+1 evim var. Fabrika çalıştırmıyorum. Bu kadar elektrik parası gelmesi mümkün değil. İtiraz için dilekçe verdim.

‘Sayaç okumada yanlışlık olmuş. Sayacınız arızalı gece tarifeniz çalışmamış’ dediler. Dilekçeyi verdikten sonra 96 TL’lik bir elektrik faturası geldi ve altında eski borç olarak 71 Bin TL görünüyor. Tekrar bir dilekçe verdim. Elektriğimi kesmeye geldiler, itiraz ettim. Küçük bir kağıda ‘Elektriği kesilmeyecek’ diye yazı yazdılar ve sayacıma yapıştırdım. Sonra sayaç değişim bedelinin de yansıtıldığı 84 TL’lik bir fatura daha geldi. Bu seferde eski borç olarak 315 TL yazıyor. Bir de yetmezmiş gibi evde yokken faturanın son ödeme günü gelmeden elektriğimi kesip sayacımı mühürlemişler. Yapılan yanlışlıklardan dolayı insanları mağdur olmasın. Ne yapacağımı bilmiyorum”

Ynt: 71 bin TL'lik elektrik faturası şok etti!

Ülkemizde malesef sikayet merci düzgün calismiyor.Bundan 10 yil önce Emniyet müdürlügünde bir isim vardi oraya yasli bir köylü amca geldi ve trafik komiserine
kendisine ait traktöre Ankara da bir caddeden kesilen park cezasi gelmis ,görevli komiser yasli adami daha dinlemeden ,ödeyeceksin cezayi dedi ve tersledi yasli amca ise
caresiz birakip gitti, yani kimi kime sikayet edeceksin.

Ynt: 71 bin TL'lik elektrik faturası şok etti!

Aynı şekil bizdede olmuştu. Bundan birkaç yıl evvel 12 bin tl bizede gelmişti itiraz ettik son faturayı gösterip tüketimin bukadar olduğunu gösterdik ve düzelttirmiştik. Malesef ki bu kadar saçma şeyler olabiliyor.