Mucize buğday susuz yetişiyor...

Ynt: Mucize buğday susuz yetişiyor...

piyasada buna benzer çok buğday var kurağa dayanıklı die gecio ewt dayanıklı ama sulunun yarısı kadar buğday veriyor
susuz bitki yetişmezi biolojik olarak imkansız bişey
şöle açıklayım ben asgari ücretlede yaşarım
ama 100.000 tl aylıkla daha bi başka yaşarım şyt-*-sa şyt-*-sa şyt-*-sa

• Beğen
Tepkiler: Zaferboz0678

tt6054c link=topic=63369.msg711502#msg711502 date=1362164174' Alıntı:
biz ekstra su vermiyoruz bils-*- yağmur suyu sadece ama diğer bölgeden çiftçilere iyi olur
zaten bu susuz oluyor çünkü yağmur suyu zamanında gelmezse buğday strese giriyor verim az oluyor
bu sene pek karda yağmadı hayırlı bakalım cidd*-*-*

emrecanking link=topic=63369.msg711510#msg711510 date=1362164456' Alıntı:
zaten bu susuz oluyor çünkü yağmur suyu zamanında gelmezse buğday strese giriyor verim az oluyor
bize herzaman geliyor ama allahın bileceği iş yinede tedbirli olmak lazım tabi

emrecanking link=topic=63369.msg711510#msg711510 date=1362164456' Alıntı:

Katılıyorum, birde pek çok tarım sitelerinde YERLİ TOHUM SEFERBERLİĞİ başladı. Kendi yerli tohumlarımız gibisi yok.

bende devamlı susuz ekerim su bana zor iş buralarda nadir su verirler zaten bi ektiğimiz yeri bir yıl nadasta bekletiyoz gübre felan sonuçlar hiçte fena değil
kullandığım bazı tohumlar..
odeska..
gün 91
ikisinede su vermeyiz..:)

emrecanking link=topic=63369.msg711499#msg711499 date=1362164030' Alıntı:
piyasada buna benzer çok buğday var kurağa dayanıklı die gecio ewt dayanıklı ama sulunun yarısı kadar buğday veriyor
susuz bitki yetişmezi biolojik olarak imkansız bişey
şöle açıklayım ben asgari ücretlede yaşarım
ama 100.000 tl aylıkla daha bi başka yaşarım şyt-*-sa şyt-*-sa şyt-*-sa
sonuçta 100000 tl ilede aynı boyda kalırsın:p

Hakan TOKSOY link=topic=63369.msg711621#msg711621 date=1362170364' Alıntı:
Karasunia odeska (ukrayna) çeşidini deneme amaçlı;
18 dönüm (1 dönüm 1000 m²) 380 kg. ektim.
Yeni çeşitleri denemeden bir şeyler söylemek zor.
odeskadan memnun kalacağını düşünüyorum

Paylaşım için teşekkürler.

stulu link=topic=63369.msg711526#msg711526 date=1362165470' Alıntı:
benim için geyik ve domuza dayanıklı olması önemli

Aynen katılıyorum. Bizim kastamonu/devrekani bölgesi rusu aşırı seviyor tarlalarımız. Tabi biz köydeyiz. Köyden kente göç yüzünden bizden ileriki ormanlık köyler çiftçiliği hep bıraktı tarlalar ve meranlar orman oldu heryer domuz yatağı. Rus buğdayından aldığımız verimi hiçbir buğdaydan alamıyoruz ama domuz bayılıyor. Eğer tarlaları beklemesek 2 gecede mahvediyorlar tarlayı. Öyle 3-5 değilki vur tükensin. Gözümle gördüğüm oldu büyükü küçüklü 40-50 ye yakın domuz sürülerini. Kılçıklı kılçıksız ayırmıyor tadını alınca :( :( :(

ÇeLişki_37 link=topic=63369.msg711664#msg711664 date=1362172810' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler.

Aynen katılıyorum. Bizim kastamonu/devrekani bölgesi rusu aşırı seviyor tarlalarımız. Tabi biz köydeyiz. Köyden kente göç yüzünden bizden ileriki ormanlık köyler çiftçiliği hep bıraktı tarlalar ve meranlar orman oldu heryer domuz yatağı. Rus buğdayından aldığımız verimi hiçbir buğdaydan alamıyoruz ama domuz bayılıyor. Eğer tarlaları beklemesek 2 gecede mahvediyorlar tarlayı. Öyle 3-5 değilki vur tükensin. Gözümle gördüğüm oldu büyükü küçüklü 40-50 ye yakın domuz sürülerini. Kılçıklı kılçıksız ayırmıyor tadını alınca :( :( :(
size domuz yediği zaman hazımsızlıktan oldürecek bir buğday çeşidi lazım:))

kangalli link=topic=63369.msg711670#msg711670 date=1362173271' Alıntı:
size domuz yediği zaman hazımsızlıktan oldürecek bir buğday çeşidi lazım:))

Valla ölecek gibi değillerki. Bi tüyleri var yorgan iğnesi gibi. Azı dişler desen gene öyle. Böyle bir hayvan olamaz ya. Derisi 13 lük tuğladan örülmüş duvar gibi. Havalı tüfeğede alıştılar, radyo kurduk tarlaya onada alıştılar, ışık çektik sadece ışığın çevresi kaldı ayakta koca tarlayı yatırdılar. iyi buğday ekip verim almak çok kolay bizde ama domuz yüzünden düşük verimli buğdaylar ekiyoruz :(