BEREKET TV

[size=12pt]Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ilk açtığı fakülte Ankara Ziraat Fakültesi’ydi…
Osmanlı İmparatorluğu’nun manevi mimarı Şeyh Edebali’nin “Ahi”lerine yaptığı en önemli nasihatlerinden biri:”Toprağa Küsmeyin; Toprağı Küstürmeyin” oldu…
Ve Türkiye bir zamanlar “Tarım Ülkesi”ydi...

Ancak geçen zaman içinde “toprağa küstük; toprağı küstürdük”. Toprakla uğraşanlara bakmadık, onları sahiplenmedik, görmezden geldik.
Oysa onlar her şeye rağmen bu ülkenin belkemiği olmaya devam etti.
İşte BEREKET TV’de tam bu noktadan doğdu.

BEREKET TV 2010 yılında toprağa gönül vermiş insanların kişisel çabalarıyla tamamen öz sermaye ile kurulmuş bir televizyon kanalıdır.
İlk olmanın verdiği güçle karşılaşılan tüm sorunlara göğüs gererek yılmadan yoluna devam edip, tarım sektörünün sesi ve nefesi olmuştur.
Üç aykırı insanın ortak inancıyla başlayan serüvenin ışığı; bugün onlarca çalışanı, Türkiye ve Dünyada milyonlarca izleyicisiyle dünyayı aydınlatıyor ve Türk tarımına büyük katkı sağlıyor.

Bereket TV, Türk köylüsüne, Türk çiftçisine ve toprak sevdalılarına ait özel bir televizyon kanalıdır. Gücünü kitlesinden alır. Bereket TV’nin Türk köylüsünden başka efendisi yoktur.

Birlikte Nice Senelere…

Değerli forum üyeleri,

Sizin görüşleriniz ve önerileriniz bizim için önemlidir. Bu konu başlığı altında mutlaka değerlendirilecektir.

Saygılarımızla…
[/size]

Ynt: BEREKET TV

Öncelikle Bereket Tv ' nin 3. yılı hayırlı olsun.

Böyle bir kanalın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kanalızı gayet başarılı buluyorum. Sürekli görüşlerimiz olacaktır. Bu konu altında zamanla yazarız.

Başarılarınızın devamını dilerim ok-*-s

Özellikle, çiftçilerin en büyük sıkıntısı olan mazot ve gübre girdilerini içeren bir program yapmanızı acizane rica edeceğim.
Bu konuda Trakkulup te açmış olduğum link adresi aşağıdadır.

http://www.trakkulup.net/ciftci-muhabbetleri/2001-2012-yillari-arasinda-ne-kazandik-ne-kaybettik/msg691432/#msg691432

2001 yılında ortalama;
4 kg. buğday ile - 1 Lt. Mazot alınabilirken,

2012 yılında ortalama;
7 kg. buğday ile - 1 Lt. Mazot alınabiliyor.

----------------------------------------------

2001 yılında ortalama;
1 kg. buğday ile - 1 Kg. DAP Gübresi alınabilirken,

2012 yılında ortalama;
2,5 kg. buğday ile - 1 Kg. DAP Gübresi alınabiliyor.

Diğer bir konu ise;
Ziraat Bankasının ÇKS ne tabi biz üyele destekleme ödemelerinde uyguladığı banka komisyon kesintisinin farklı farklı uygulanması
Tekirdağ % 4, Bilecik % 5,6, Eskişehir % 4,5 ,Burdur % 2 , Kırklareli % 6, Nevşehir % 6
Sivas % 4, Ankara % 6 gibi.
Bu konuyu araştırmanızı rica ediyorum
Teşekkür ederim.

sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyduğumu belirtmek isterim.
bereket tv ye yayın hayatında başarılar ,yayınlarınızı severek ve ilğiyle izliyoruz ailecek.
bizlerin sıkıntılarını ve isteklerini bereket tv aracılığla duyurursanız inanın bu işlerle uğraşıp ,ekmeğini bu yolla kazanan insanlardan cok hemde cok dua alırsınız.
ülkemiz genelinde yıllardır tarım ve hayvancılıkla uğraşıp geçimini bu yolla sağlayan kesim hep ikinci pilanda tutulup ,hak ettiği değeri hiçbir zaman görememiştir.
ileriki günlerde mutlaka sizlere bu başlık altında bazı konularda ben ve site içindeki coğu üyeden bazı sıkıntılar için cözüm ve görüşler belirtilecektir.
sizlerinde bunları dikkate alıp yayınlarınızda belirteceğinizden hiç kuşkum yoktur.
ben şahsım adına ilği ve alakanızdan dolayı teşşekkürü bir borç bilir .şimdiden alllah razı olsun derim.
sevgi ve saygılarımla.
hacı mehmet coşkun.

bende hoşgeldiniz demek istiyorum ..
biliyorumki mutlak suretle kuruluş amacınızda tarım,hayvancılık ve diğer seracılık tohum v.b. kategorilerde hayatını idame ettirmeye çalışan biz emekçilerin her daim arkasında durmak ve sorunlarımıza temel olan gelir elde etmmemizi engelleyen nedenleri tv ekranlarında bu işin yetkililerine en güzel şekilde ifade etmektir ...
şimdiden en önemli sorunlarımıza çare olma temelini atacağınızdan endişem yoktur..
her daim mutlu kalın iyi yayınlar..

Öncelıkle yayın hayatınızda basarılar dıler ve ulusal bır kanal olarak yıllarca yayın hayatında başarıdan başarıya ulaşmanızı temenni ederim.
Sizi taaaa toprak tv olarak yayın hayatına basladıgınız ılk gunden berı kesıntısız olarak takip etmekteyım hatta bır ara uzun bır yayın arası verdıgınızde bıle inşallah tekrar yayına baslarsınız dıye evımdeki tv uydusundan yayın parametrenızı bıle sılmedım ve sonunda tekrar yayın hayatınıza başladınız ve şu an BEREKET TV olarak yayına devam edıyorsunuz adım ismail özcan niğde ili altunhisar ilçesınde oturuyorum ve ınanınki çok küçüklükten beri bir tarım aşığı oldugum için sırf sızın yayınlarınızı kacırmamak için ne kadar akrabam eşim dostum varsa önce kendi evimdeki tv ye sonrada tanıdıklarımın evlerındeki tv lere kumandanın 1, tuşuna BEREKET TV kayıt ettım ve benle bırlıkte tanıdıklarımda zamanla sürekli olarak sizleri izlemeye başladı hatta evde çogu zaman eşimle bile tv yüzünden anlaşamadıgımız için eşime ayrı bir tv aldım o kadın programlarını dizileri falan takip ederken ben evde oldugum zamanlar sürekli BEREKET TV reklam aralarındada tarım tv ve köy tv bakıyorum....
Gelelim sadete.....
Yayınlarınız gayet sevıyeli bilgilendiriçi açıklayıcı surekli yeniliklerden bahsediyorsunuz yenı ekipmanlar yenı tohumlar yeni ürünler kısacası yeni yeni yeni tarım ve hayvancılıga ait her türlü yenilikler sizde bildiklerimizi geliştiriyor bilmediklerimizi görüp öğreniyoruz .Ancak bazen oluyorki aynı yayınları surekli arka arkaya yayınlamanız da izlemek acısından sıkıcıda olmuyor değil bazen aynı konuyu aynı hafta içerisinde 3-4 kez gece gunduz yayınladıgınız zamanlar oluyor, tamam belki izlememiş olanlar vardır ama yınede bıraz daha aralıklı yayınlar yapılsa daha iyi olur kanısındayım..
Ayrıca gıttıgınız fuarlarda citcinin en önemli ihtiyaçlarından olan tarım ekipmanları hakkında bilgi verırken cok daha detaylı ve mümkünse mantıklı bılgıler beklıyoruz bazen oluyor genç bir ffirma yetkilisi alalade bilgiler verıyor neyın ne oldugu anlasılmıyor sizler teknık bılgılerden cok KÖYLÜ AGZIYLA SORULAR SORSANIZ VE KÖYLÜ KULAGININ ANLAYACAGI CEVAPLAR ALSAK bizler için çok daha yararlı olur..
Avrupa ülkelerindeki göstermiş oldugunuz tarım belgeselleri cok güzel ama cogu zaman bakıyorum anlamsız gelıyor neden dersenız o belgesellerdeki ekıpmanları ülkemizde kaç yerde kullanabilirizki diye düşündüğümde 75 hp traktörümün ve arkasına takmıs oldugum 4 kulaklı pullugumla cogu tarlalarda tarla basından sürüme başladıgımda henüz ayagımı debrıyajdan yeni cekerken tarlanın sonuna geldığim aklıma gelince sinir oluyor ve bazen kanal degiştirmek zorunda kalıyorum..
BU LİSTE UZAR GİDER..
Ama sizden şu önemli isteklerımde var daha dogrusu ricalarım desem doğru olur ülkemiz bugün dünyada en pahalı akaryakıtı kullanırken en pahalı gübreyi kullanırken tarım alanındaki ekipmanların vergılerden dolayı cok pahalı oldugu bir ülkede yaşayarak tarım yapmaya calısırken tarım sektörunde ileri gelen bazı bürokratların ortaya cıkarak üst pahasına bırde BİZDEN ÖNCE TÜRKİYEDE 30 MİLYON ÇİFTÇİ AİLESİ VARDI ŞU AN 19 MİLYON KALDI AMA AVRUPA BIRLIGI BIZDEN MAX. 10 MİLYON CİFTÇİ İSTİYOR ÖNLEMLER ALMALIYIZ DEMESİ bizleri yıpratıyor ve yaptıgımız işlerden umutsuzluk gelıyor çünkü ürünlerimizin para etmeyecegini anlıyor ve sene sonunda tarım kredi kooparatifine olan borçlarımızı nasıl ödeyecegimizi kara kara düşünüyoruz..
Haa şunuda söyleyim daha konusacak sey cokta mıllet tarlasını satıyor ve parası olan bır takım insanlarda sureklı aynı bolgelerden alım yapıp toprak topluyor böylece devletin toplulaştırma yapıp masraf etmesıne gerek kalmıyor zaten mazota gübreye zam verdıkce topraklar toplanıyor!!!!!!!!!

hgg-*-s yayınlarınız güzel ve bilinçlendirici diğer yöndende çiftçinin sattığı malın düşük girdisi yüksek olması gibi ele alınacak konu bu konular hakkındada çiftçiyi bilinçlendirerek yardımcı olunmasını bekliyoruz yayın hayatınızın uzun sürmesi ve daha nice yeni proğramlara

umutmalkoc link=topic=63388.msg713610#msg713610 date=1362501803' Alıntı:
sizden ilk isteğim bu ankara valiliğinin çıkarmış olduğu biçerdöverlerle ilgili resmi yazıyı televizyonunuza tasımanız simdiden cok tesekkürler

Ankara Valiliğinin Genelgesi hakkında;
25.02.2013 günü Bereket TV ye mail attım. Bereket TV olarak; Salı ve Cuma akşamları 'Canlı Yayın Uzman Görüşü Programını Yöneten Ziraat Mühendisi Malik KAMBUR' beyle 26.02.2013 günü telefon görüşmem ve akabinde 27.02.2013 günü Bereket TV ye giderek Malik KAMBUR beyle yüz yüze görüşmem oldu. Ankara Valiliği Genelgesi ' nide kendisine verekerek, Genelgeninin uygulanabilirliği hakkında bilgi alış verişimiz oldu. Konuyu araştırdıklarını ve yapılacak bir programla da gündeme taşıyacaklarını söylediler.
Ayrıca Berket TV nin Genel Müdürü Mehmet ÖZTÜRK beye de faceden Genelge hakkında bilgilendirmem oldu. 'Elimizden geleni yaparız' cevabi cümleyi aldım.
Diğer taraftan, şahsım ve Çağrı beyle dilekçe dağıtımına devam ediyoruz.
Tarım İl Müdürlüğüne dilekçeler elden teslim edilirken, dilekçe sahibinin TC. nosu olmadan dilekçeler kabul edilmiyor.
Artık çiftçi olarak bizler;
Her türlü Demokratik hukuk düzeni çerçevesinde hak aramayı biliyoruz ve aramaya da devam edeceğiz. Uygulanabilirliği olmayan bu Genelgenin bir an önce düzeltilmesi için Temennim Bereket TV olarak sizlerin de, yanımızda olması.
Sağlıcakla kalın.