Tumosan 5550 ye turbo taktirdim.

2008 model 5550 tumosanima gecen hafta turbo taktirdim.deneme firsatim olmadi sadece servisten eve surdum.ilk izlenimim super...cekisi artmis bayagi.tabiki en iyisi tarlada denedikten sonra ....maliyeti 1800tl, turbo+yag+filtreler+vs...birde LDA denen birsey taktilar pompaya o da 650 .+350 pompa bakimi elemanlar degisti,ayar vs yani 1000 tl. toplam 2800 tl tuttu.
motor rahatlamis gibi geldi.dumanliyordu onceden simdi kesilmis....

Ynt: Tumosan 5550 ye turbo taktirdim.

hayırlı olsun abi benden sana tavsiye iş yaparken gözün hararette olsun bizde 54c ver ona taktırdık zolladımı hararet kalkıyor küçük motorlara pek gelmiyor bence ama çekiş yönünden süper :)

umarım tarlada da performansı artar...bazı forumlarda okumuştum sonradan turbo takılan motorlarda zamanla piston,ve sekmanlar ve enjektörlerde arızalar çıkıyormuş.turbo takdırırken servisine danışsaydın.umarım tümo nun piston vb malzemeleri turbonun getireceği fazladan basınca dayanabilecek kapasitedir...

tesekkurler.turboyu zaten tumosan servisi takti ve tumosanin kullandigi saffer marka turbo imis.motor numarasina gore fabrika gonderiyor parcalari dedi.uygun olmazsa zaten fabrika gondermez dedi.bakincada zaten belli oluyor uyduruk bir parca yok.sadece eksozu ile susturucu arasi uyduruk oldu o da benim kepcenin dikmesinden dolayi mecburiyetten oldu.Tumosan servisi sorun olursa getir dedi....:)
bakalim ...tarla surunce bilgi veririm turbo taktirmak isteyen ama cekinenlere bilgi olur ins

54_lift_o_matic link=topic=63427.msg712397#msg712397 date=1362327231' Alıntı:
turboya ıntercoller da taksa 3 -5 bg arası artması lazım
turboya ıntercoler takılmazkı :)
ıntercol dediğin şey motor içersindekı yağ ısısyla alakalı bişey bg lık bışeyi yok..