ZETOR PROXİMA 90

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

6 aylık araştırma sonunda Zetor ' a karar verdik ve aldık.

125 litre mazot deposu var lakin kapak kilitsiz. Kilitli kapak nerden bulabiliriz?

Bir de Türkçe kullanım kılavuzu lazım.

Eski Zetorcuların tavsiyelerinize açığız...

Ynt: ZETOR PROXİMA 90

Liste fiyatı beygiri 1000 TL yani 90 bg=90 bin TL.

Bizimki 2011 ' in sonunda gelmiş ve halen satılmamıştı...

Pazarlıkla peşin parayla aldık, bir de tali bayilik-temsilcilik alınca daha ucuza geldi.

Almayı düşünenlere,merak edenlere yardıma hazırım (0537 4170269)

Neden Zetor?

Açıkca; Zetor, Kubota ve Mahindra arasında gidip geldik, epey araştırdık.

Mahindrayı, Kubotayı önceden gömüştüm.

Zetoru görmek için Polatlı-Yunak-Akşehir ve nihayet Tekirdağa kadar gittim...

Zetoru ilk görüp, inceleyip sürünce işte bu dedim. Kısaca bu...

Duruşu-sesi 'tutmayın beni, çalısacağım ' diyor... Zaten bize de traktörden çok iş makinası-kamyon niyetine birşey lazımdı. Şu an önüne kepçe yapılıyor...

1946 ' dan beri avrupaya, dünyaya 1.200.000 traktör üretmiş

Ayrıca kullanan hiç kimsenin şurası kötü dediğini daha duymadım, hepsi memnun, alan satmıyor.

Motorunu-%90 parçasını kendi, tek bir fabrikada üretiyor, toplama değil.

Kabini şu ana kadar gördüğüm en geniş en rahat kabin. Yolcu koltuğu bile birçok traktörün sürücü koltuğundan aşağı kalmaz...

Sadece kabini için bile alınır, o kadar çok ince ayrıntı var ki... bi çuval para verip 0 km aldığımız 2012 Hidromek ' te, traktörü bırak çoğu iş makinasında bile yok.

Senelerdir standart orjinal güçlü hava var üzerinde... traktörlerin, iş makinalarının %99 ' un da yok.

Zetorun gücü-tork değerleri çok iyi... arka cerli, bayılma diye bişey yok, Dünya traktör ağırlık çekme şampiyonu, Fendti geçmiş...

Düz pompa var yakıtı seçmez, az yakar, ekonomik motor ödülü var...

6 vites ve vites geçişleri çok güzel, 40 km hız, direksiyonun solunda levye var (kepçe için çok ideal)...

İzlediğim videolarında traktörden çok iş makinasına benziyor...

Zetoru üreten gurup; hızlı tren, uçak-helikopter, spor oto parçaları da üretiyor.

Dökümü-dizaynı işçiliği 1. sınıf, malzemeden çalma yok!

Zetorun 70 ' liğindeki hidrolik kollar çoğu traktörün 100 ' lüğün de yok, şaka değil 6 ton kaldırma kapasitesi var.

Bozulsun-dökülsün parça satalım, servisler ekmek yesin diye değil. Alan dua etsin diye üretilmiş...
(Çok yetkili ağızlardan duydum; sırf bozulmuyor, parça istemiyor, yolda bırakmıyor diye üretimden kaldırılan traktörler var...)

Motoru komple 4 bin TL civarına yapılabiliyor, parça Trakya-Polatlı-Akşehir-Çorum tarafında mevcut. Ayrıca Trakya ' da Yunanistan-Bulgaristana gidip (Avrupa Zetor dolu) parça getirenler daha ucuza verenler var...

'Bir traktörün parçası bakkalda bile bulunacak kardeşim' demeyin sakın! Bu o traktörün kalitesini!, parça yiyişini de de gösterir aynı zamanda.

İnşallah yanılmadıysak... Zetor kendinden 10 beygir büyük motorların işini, kendinden 10 bg küçük motorlar kadar az yakarak yapıyor...

Ayrıca bölgemde tarım danışmanlığı yapan, sürekli üreticilerle iç içe olan biri olarak yöreme faydalı bir yenilik sokmak, kargadan başka da kuşlar olduğunu göstermek istedim... çuval çuval paralar boşa gitmesin dedik, Zetor dedik.

Şimdilik bunlar...

Niyet hayır, akıbet hayır...

HAYIRLI OLSUN GÜZELĞÜNLERDE KULLAN DEPO KAPAGI BENİM KİLİTLİ ÇORUMA GİTİGİMDE SİZİN İÇİN SORUP SİZE HABER VERECEĞİM VARSA ALIR GÖNDERİRİM EL KİTABINA GELİNCE FİRMADAN İSTE MUTLAKA VERMELERİ LAZIM ÇÜNKİ BEN ONLARDAN ALMADIĞIM HALDE İSTEDİM BANA KARGOYLA GÖNDERDİLER.

UÖZKAN.77 link=topic=63430.msg713154#msg713154 date=1362426421' Alıntı:

Pazarlıkla peşin parayla aldık, bir de tali bayilik-temsilcilik alınca daha ucuza geldi.

Neden Zetor?

Duruşu 'tutmayın beni, çalısacağım ' diyor... Zaten bize de traktörden çok iş makinası-kamyon niyetine birşey lazımdı. Şu an önüne kepçe yapılıyor...

Ayrıca kullanan hiç kimsenin şurası kötü dediğini daha duymadım, hepsi memnun, alan satmıyor.

Kabini şu ana kadar gördüğüm en geniş en rahat kabin. Yolcu koltuğu bile birçok traktörün sürücü koltuğundan aşağı kalmaz...

Sadece kabini için bile alınır, o kadar çok ince ayrıntı var ki... bi çuval para verip 0 km aldığımız 2012 Hidromek ' te, traktörü bırak çoğu iş makinasında bile yok.

Zetorun güçü-tork değerleri çok iyi... arka cerli, bayılma diye bişey yok, Dünya traktör ağırlık çekme şampiyonu, Fendti geçmiş...

6 vites ve vites geçişleri çok güzel, 40 km hız, direksiyonun solunda levye var (kepçe için çok ideal)...

Zetorun 70 ' liğindeki hidrolik kollar çoğu traktörün 100 ' lüğün de yok, şaka değil 6 ton kaldırma kapasitesi var.

Bozulsun-dökülsün parça satalım, servisler ekmek yesin diye değil. Alan dua etsin diye üretilmiş...
(Çok yetkili ağızlardan duydum; sırf bozulmuyor, parça istemiyor, yolda bırakmıyor diye üretimden kaldırılan traktörler var...)

Motoru komple 4 bin TL civarına yapılabiliyor, parça Trakya-Polatlı-Akşehir-Çorum tarafında mevcut. Ayrıca Trakya ' da Yunanistan-Bulgaristana gidip (Avrupa Zetor dolu) parça getirenler daha ucuza verenler var...

'Bir traktörün parçası bakkalda bile bulunacak kardeşim' demeyin sakın! Bu o traktörün kalitesini!, parça yiyişini de de gösterir aynı zamanda.

İnşallah yanılmadıysak... Zetor kendinden 10 beygir büyük motorların işini, kendinden 10 bg küçük motorlar kadar az yakarak yapıyor...

Ayrıca bölgemde tarım danışmanlığı yapan, sürekli üreticilerle iç içe olan biri olarak yöreme faydalı bir yenilik sokmak, kargadan başka da kuşlar olduğunu göstermek istedim... çuval çuval paralar boşa gitmesin dedik, Zetor dedik.

Şimdilik bunlar...

hayırlı olsun. memnun kalmanız çok güzel. yazınız çok hoş olmuş. tıpkı bir zamanlar fendtçi arkadaşların yazdıkları gibi. :)

UÖZKAN.77 link=topic=63430.msg713154#msg713154 date=1362426421' Alıntı:

Neden Zetor?

Duruşu 'tutmayın beni, çalısacağım ' diyor... Zaten bize de traktörden çok iş makinası-kamyon niyetine birşey lazımdı. Şu an önüne kepçe yapılıyor...

Senelerdir standart orjinal güçlü hava var üzerinde... traktörlerin, iş makinalarının %99 ' un da yok.

Zetorun gücü-tork değerleri çok iyi... arka cerli, bayılma diye bişey yok, Dünya traktör ağırlık çekme şampiyonu, Fendti geçmiş...

Zetoru üreten gurup; hızlı tren, uçak-helikopter, spor oto parçaları da üretiyor.

Şimdilik bunlar...

Çok sanatsaL olmuş: ) Hayırlı olsun.

Makina şuan yanımızda değil, Sakaryada kepçe takılıyor...

İlk fırsatta foto-video koyarım...

İsterse almasın Zetoru incelemeyen kalmasın :)

Şimdilik video-alıntı kısmına birkaç şey koydum.

Zetor, 25 saatte, ilk izlenimler;

- Sürüşü, kabini, sesi 10 numara

- Özellikle önünde kepçe-arkasında denge ağırlığı olunca çok daha rahat-yaylanarak, sarsıntısız gidiyor

- Kepçe sökülünce yaklaşık 1 tondan fazla hafifliyor ama hız hep aynı 37-38 km, kepçesiz hoplama daha fazla

- Saatte yaklaşık 6 litre/30 tl yakıyor, inşallah zamanla azalacaktır...

- Kitabında 40 km diyor ama 37-38 ' i geçemedi

- Yolcu koltuğu çok işe yarıyor