Ekinlerde Son Durumlar

S.a Arkadaşlar Bildiğiniz Gibi Şu Anda Ekinlere Bazı Yerlerde Gübre Atılıyo Bazı Yerlerde Başlamadı Bazı Yerlerdede Bitti İlaçlama İse Yeni Başladı. Peki Ekinlerinizde Durumlar Nasıl ? Bizim Nevşehir Yöresinde Boylar 15 cm civarında gübre atılan yerler havaların sıcak gitmesiyle beraber hemen farkını gösterdi yağışlar normal bölgelerinizde Yağışlar Nasıl ?

Ynt: Ekinlerde Son Durumlar

bizim burda genel 40 60 cm arası değişiyor ekinler ova taban arazide .. kıraçlarda ise ekim dönemine göre 20 30 cm arası .. yağışlar bu sene bol oldu bundan sonrasını allah bilir .. havalar sıcak gittiğinden ekinler hergün gelişiyor ..

Evet Abi Nevşehirde bu sene güz yaüışları özellikle ekim ve kasım ayında nerdeyse hergün yağış oldu ekinler iyi başlangıç yaptı şu andada güzel Abi Arpanın Üst Gübresini Sen Ne Öneririrsin Bizim İklime Göre ?

Sempatiq1 link=topic=63457.msg712775#msg712775 date=1362401839' Alıntı:
Evet Abi Nevşehirde bu sene güz yaüışları özellikle ekim ve kasım ayında nerdeyse hergün yağış oldu ekinler iyi başlangıç yaptı şu andada güzel Abi Arpanın Üst Gübresini Sen Ne Öneririrsin Bizim İklime Göre ?
valla bilmiyorum ama ben 40 kg ikiye bölerek nitrat atıyorum 33lük 20 kgsunu attım yaklaşık 1 ay olacak önümüzdeki 10 gün icinde ilk fırsatta ikinci 20 kgyı atacam .. burlarda genel nitrat atılır .. üre pek bugday arpada kullanılmaz .. üre genelde mısırda kullanılıyor .. hiç üre atan duymadım desem yeridir ..

Maşallah bu sene yağışlar çok oldu. 2 hafta önce köye gittiğimizde ekinler güzeldi ama daha gübre atamadık. Kısmetse çarşamba günü gübre atıcaz perşembeden sonra trakya bölgesine yağış geliyormuş. inşallah çarşambaya kadar motorla tarlaya girilcek gibi olurda 1günde bitiririz 500 dönümü.