NH InfoTarım uygulaması sayesinde güncel tarımsal haberleri takip edebilir, ay içerisindeki önemli tarım günlerini ve haftalarını haber veren akıllı takvimi kullanabilirsiniz.

Bulunduğunuz ile ait hava durumunu saat saat ve 10 günlük tahminler olarak öğrenebilir, gün doğumu, gün batımı saatleri, rüzgar hızı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tarım takvimi özelliği sayesinde, Bağcılık, Hayvancılık, Meyvecilik, Sebzecilik, Tarla Ziraati, Tavukçuluk ve Arıcılık konularında içinde bulunduğunuz ay ve diğer aylara ilişkin olarak yapılacak tarımsal işleri inceleyip, faydalanabilirsiniz.

NH InfoTarım uygulaması, ilk açıldığında, gerekli yönergeleri (Lisans Sözleşmesi) onaylamanızın ardından, bulunduğunuz şehri, bulunduğunuz şehre ait hava durumu bilgilerini, tarihi ve güncel haber başlıklarını görüntüleyen bir ana ekranla karşınıza çıkar.

Bu ana ekran aynı zamanda, uygulamanın diğer özelliklerine ulaşabileceğiniz bir menü içermektedir. Ana ekranın sol tarafında görüntülenen bu menüler Haber, Tarım Takvimi ve Hava Durumu bilgilerini içermektedir.Bu içeriklere, menü başlıklarına dokunarak veya üzerine dokunup sağa çekerek ulaşabilirsiniz.

Haberler sekmesini açtığınızda, karşınıza güncel haberlerin haber başlıklarından oluşan bir liste gelmektedir. Haber başlıklarını, listeyi yukarı ve aşağı oynatarak görebilir, üzerine tıkladığınızda içeriğini görüntüleyebilirsiniz.

Haber içeriğinde yazılara dokunarak aşağı ve yukarı hareket ettirebilir, iki parmağınızla yazıları büyütüp küçültebilirsiniz. Ayrıca, aynı şekilde haber içeriğiyle ilgili resim görselini de büyütüp küçültebilirsiniz. Ekranlardaki, sağ alt tarafta bulunan ev ikonu sizi tekrar ana sayfaya yönlendirir. Sağa doğru olan ok ikonu ise bir önceki ekrana dönmenizi sağlar.

Tarım takvimi, size hem bir takvim uygulaması sunmaktadır, hem tarımla ilgili önemli günleri ve aktiviteleri haber verir, hem de içinde bulunduğunuz ay ile ilgili önemli tarımsal bilgilere göz atmanıza olanak sağlar.

Tarım takvimi ekranı, içinde bulunduğunuz gün ile ilgili önemli bir aktivite varsa sizi bu ekranda bilgilendirir. Başka günlerle ilgili bilgi almak için ise ayları gösteren butonlardan herhangi birine dokunarak ilerlemeye devam edersiniz.

Örneğin; Şubat ayına tıklandığında karşımıza çıkacak olan ekran görüntüleri verilmiştir. Takvimdeki, sarı renkte gösterilen günler, o gün, tarımla ilgili önemli bir olay olduğunu bize belirtir. Sarı renkte gösterilen bu günlerden birine dokunduğunuzda, o günle ilgili bilgi karşınıza çıkar. Tıpkı, haberlerdeki gibi, buradaki bilgileri de, büyüterek yazıları daha yakından görüntüleyebilirsiniz.

Tarım takvimi uygulamasının bir diğer özelliği, içinde bulunduğunuz aylarla ilgili tarımsal bilgiler vermesidir. Takvim kısmında, en aşağıda görüntülenen Bağcılık, Hayvancılık, Meyvecilik şeklinde giden listeyi parmağınızla dokunarak kaydırabilir ve Arıcılık, Tavukçuluk gibi diğer bilgilere ulaşabilirsiniz. Bunlardan birine dokunduğunuzda, bilgileri içeren ekran karşınıza gelir.

Ana ekrandan hava durumu başlığını seçtiğinizde bulunduğunuz şehirle ilgili detaylı hava durumu bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Saatlik hava durumu bilgileri, yağış durumu, en yüksek - en düşük sıcaklıklar, gün doğumu - gün batımı bilgileri gibi kapsamlı bir içeriğe ulaşabilirsniz. Hava durumu ekranında en alttaki 3 adet butondan haftalık hava durumu raporu alabilir diğer illerdeki hava durumu bilgilerini de iller menüsünden seçip görüntüleyebilirsiniz.