TRİNOVA YEM BİTKİSİ HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARMI?

SÜT OTU OLARAKDA BİLİNEN YEM BİTKİSİ TRİNOVA HAKKINDA ÖZET BİLGİ

Süt Otu olarak da bilinen, geniş yapraklı , çok lezzetli ve kolay sindirilebilen tek yıllık buğdaygil yem bitkisidir.
- Özellikle süt verimini arttırdığından dolayı çiftçiler tarafından süt otu olarak adlandırılmıştır.
- Enerji ve protein değeri çok yüksek olan, yeşil ot olarak yedirildiği gibi kuru ot olarak ve silajı yapılarak da değerlendirilir.
- 6°C ila 32°C arasında her ısıda gelişir.
- 18°C ila 24°C aralığında ekildiğinde ilk biçim 35 gün sonra yapılabilir.
- İdeal iklim şartlarında her 20 günde bir biçime gelmektedir.
- Diğer yeşil otlarda olduğu gibi kondisyon düşüklüğüne sebep olmaz.
- Kolay sindirilebilirliği, yüksek besin değerleri ve yüksek kuru madde oranı sayesinde süt ve besi artışı sağlar.
1 DÖNÜMDEN 650-700 BALYA YAZMIŞLAR AMA DENEYEN VARMIDIR. VARSA VERİMİ PERFORMANSI KAR MARJI NASILDIR???

hayvancilikhaber.com/haber/2343-yem-ve-katki-maddeleri-yem-bitkisi-trinova.html (BU SİTEDEN ALINTIDIR.

Ynt: TRİNOVA YEM BİTKİSİ HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARMI?

bizde var 20 dölüm kadar .cok rahat ettık bu sene . hayvanın saman ıhtıyacını asırı sekılde azaltıyo :)
seneye butun yerlere trınova ekmeyı planlıyoz :) tavsıyem dır mutlaka ekın uyy-*s

mustafa 2004 link=topic=63484.msg713865#msg713865 date=1362515917' Alıntı:
bizde var 20 dölüm kadar .cok rahat ettık bu sene . hayvanın saman ıhtıyacını asırı sekılde azaltıyo :)
seneye butun yerlere trınova ekmeyı planlıyoz :) tavsıyem dır mutlaka ekın uyy-*s
biraz açıklarmısınız ne zaman ekiyorsunuz bunu sulamak istiyormu nasıl biçiyonuz bende samana alternatif bişeyler arıyorum

bız bu sene salgamla bır ektık agustosun sonlarına dogru .suyu seven bı ot
dıger mahsuller gıbı bu kestı suda kaldı derdı yok su göllu olan yerde bıle bıtıyo
suttede fark attırıyo . mesala 20 dolum ektın yedırdın arkasından tekrar buyuyo bu ot
yedırım basına arkasından buyuyo 20 olum yer sana 60 80 dolum oluyo

FİTO TOHUMCULUKLA İRTİBAT SAĞLAYIN.ANCAK EKİM DÖNEMİ BUĞDAY GİBİ EKİM AYINDA EKİLİYORMUŞ,DÖNÜMÜNE 3 4KG TOHUM ATILIYOR.

vermiş olduğun bilgiler için trşekkürler mustafa 2004 siz bundan balya veya sılaj yaptınızmı direk mera olarak mı kullandınız birde sulamaya hep yaptınızmı sonbaharda kışta

Arkadaşlar satan birkaç yer gördüm ancak GDO olma olasılığı var mı bu bitkinin. Özellikle tohum verip vermediği ile ilgili bilgi bulamadım da. GDO varsa sıkıntılı Teşekkürler.

mustafa 2004 link=topic=63484.msg719000#msg719000 date=1363369657' Alıntı:
sute faydası oluyo
gdo var mı yok mu bılmıyorum ya bı tanıdık gecen sene bozmadı hıc cıcek acıp tohum doktu dıyolardı

Hmmmm tohum vermişse gdo yoktur :) iyi oldu bunu bildiğim, tohumu da sürekli dışarıdan almak sıkıntı. Adamlar getirmeyi ya da üretmeyi bir kestiler mi kalıyorsun öyle.

Teşekkürler.

DeHLiZ link=topic=63484.msg719307#msg719307 date=1363390036' Alıntı:
Hmmmm tohum vermişse gdo yoktur :) iyi oldu bunu bildiğim, tohumu da sürekli dışarıdan almak sıkıntı. Adamlar getirmeyi ya da üretmeyi bir kestiler mi kalıyorsun öyle.

Teşekkürler.

GDO`nun tohum vermesi veya vermemesi ile hiçbir alakası yoktur.
Lütfen elmalar ile armutları karıştırmayın.

kardes torunoğlu tohumculukta var ben aradım görüştüm ryegras trinova dıye gecıyor adı tohum kg fiyatı 14 tl dedi dekara 5 kg atılıyomus ama bende ekecem bi eken diken bulamadımki verimi ney ne deil dekarda kaç ton kuru ot verdi eken bulamadım ya defalarca konu açtım ... 1 hafta var maasımı alım :) denemek için 10 kg= 2 dekarlık toruoğlu tohumculuktan alacam kargoyla yolluyolarmıs