Zetor & Tır...

Ynt: Zetor & Tır...

Bürom Bayburt merkezde (TOKİ AVM Nu:34-0537 4170269), şuan için Sakarya tarafında kepçe taktırmaktayım...

Bayburta gelince mutlaka beklerim... Zetoru görmeyen motor meraklısı kalmasın derim.

Bu arada Pasinlerin neresindensiniz? Erzuruma, köylerine yıllardır iş icabı gider gelirim, yarım dadaş olduk sayılır:)

---------------------------

Valla çapraz mı nasıl bilmiyorum ama çok iyi bir çekiş, tork olduğu kesin... arkalar cerli ve malzeme kalitesiyle ilgili olduğunu düşünüyorum. Bu cer olayı Unimoglarda da vardır ve arazide son noktadır...

Meslek icabı fuarlarda, tarlalarda her traktörü az-çok inceledim. Zetoru da ilk buradan duydum. Açıkcası dedemin MF 175 ' i dışında çok traktör tecrübem yok. Ama Zetoru ilk gördüğümde, bindiğimde işte bu dedim.

Aklıma da merhum milli şairimiz Akif ' in avrupa dönüşü söylediği şu söz geldi;

'İşleri var dinimiz gibi, dinleri var işimiz gibi'

Elin gavuru (Zetor çek malı, ama alman teknolojisi, rus sağlamlığı-kabalığı ilk görüşte hissediliyor) iş olsun diye değil, iş görsün diye mal yapmış.

Zetor sırf sesi için bile alınabilir...:)

Yaşanmış olay; Bayburt güvercinleri uçuşlarıyla değil ötüşleriyle (derinden boğazdan-gırtlaktan öter) meşhurdur. İstanbulda BMW veya Mercedesi olan bir hemşerimiz sesini telefon veya internette duyduğu bir çift saf ötücü kuş için basıp Bayburta geliyor epey bir para verip alıp aynı gün geri dönüyor...

Zetora gelince en zor yerlerde, ormanlarda iş makinası niyetine bir traktör...

Kuyruk mili de hem sağa hem sola dönüyor (%99 traktörde yok) bu kusturmada ve özellikle ormanda arka halatı kullanırken lazım...

Malum Zetor çek malı... alman, avusturya hep komşu.

Avrupanın tek ülke olduğunu, sınırların hayali olduğunu kabul edersek çeklerin komşuları başta olmak üzere avrupada üretilen tüm traktörlerden hatta ruslardan etkilenmesi çok normal...

Yani Steyr (avusturya) ile bu ortak özelliği tesadüf değil.

Keşke orjinal Steyrler de gelse ülkemize...

UÖZKAN.77 link=topic=63491.msg713487#msg713487 date=1362483951' Alıntı:
Bürom Bayburt merkezde (TOKİ AVM Nu:34-0537 4170269), şuan için Sakarya tarafında kepçe taktırmaktayım...

Bayburta gelince mutlaka beklerim... Zetoru görmeyen motor meraklısı kalmasın derim.

Bu arada Pasinlerin neresindensiniz? Erzuruma, köylerine yıllardır iş icabı gider gelirim, yarım dadaş olduk sayılır:)

---------------------------

Valla çapraz mı nasıl bilmiyorum ama çok iyi bir çekiş, tork olduğu kesin... arkalar cerli ve malzeme kalitesiyle ilgili olduğunu düşünüyorum. Bu cer olayı Unimoglarda da vardır ve arazide son noktadır...

Meslek icabı fuarlarda, tarlalarda her traktörü az-çok inceledim. Zetoru da ilk buradan duydum. Açıkcası dedemin MF 175 ' i dışında çok traktör tecrübem yok. Ama Zetoru ilk gördüğümde, bindiğimde işte bu dedim.

Aklıma da merhum milli şairimiz Akif ' in avrupa dönüşü söylediği şu söz geldi;

'İşleri var dinimiz gibi, dinleri var işimiz gibi'

Elin gavuru (Zetor çek malı, ama alman teknolojisi, rus sağlamlığı-kabalığı ilk görüşte hissediliyor) iş olsun diye değil, iş görsün diye mal yapmış.
pasinler küçüktuy köyü özkan mutlak görüşürüz çünkü bende bayburta çok geliyom müzik programlarına ..görüşürüz..

UÖZKAN.77 link=topic=63491.msg713770#msg713770 date=1362510525' Alıntı:
Zetor sırf sesi için bile alınabilir...:)

Yaşanmış olay; Bayburt güvercinleri uçuşlarıyla değil ötüşleriyle (derinden boğazdan-gırtlaktan öter) meşhurdur. İstanbulda BMW veya Mercedesi olan bir hemşerimiz sesini telefon veya internette duyduğu bir çift saf ötücü kuş için basıp Bayburta geliyor epey bir para verip alıp aynı gün geri dönüyor...

Zetora gelince en zor yerlerde, ormanlarda iş makinası niyetine bir traktör...

Kuyruk mili de hem sağa hem sola dönüyor (%99 traktörde yok) bu kusturmada ve özellikle ormanda arka halatı kullanırken lazım...
%99 Ciddi Bi Rakam Olmuş :)

90-80 lerde Ve 66s ' lerde Var. Fasulye Makinesini Geri Kusturuyoruz Mesela. Veya Biz Makinemizle Pancar Sökerken Taş Filan Tıkadığında Geri Çevirttiriyorduk...
Hatta Eski Et Çekme Makinelerinden Birini 66 ya monte Etmiştik O Zamanlar :)