İSTERSE ALMASIN AMA ZETOR'U İNCELEMEYEN MOTORCU KALMASIN

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

Başlık biraz uzun oldu ama tam oldu...

Şaka bir yana 77 ' li, köyden gelme, ziraat tahsili yapmış, birçok fuar gezmiş, gördüğü her traktörü az-çok incelemiş-soruşturmuş biri olarak... Zetoru ilk forumdan duydum yakından görmek için Türkiyeyi bir uçtan diğerine dolandım...

Traktör araştıranlara dostça bir tavsiyem olacak Zetoru görmeden, kullananlarla görüşmeden son kararınızı vermeyin...

Nerelerde görülebilir;

- Bayburt ve civarı

- Çorum ve civarı

- Akşehir ve civarı

- Polatlı-Yunak ve civarı

- Tekirdağ ve civarı

- Mardin-Diyarbakır civarı

- Sakarya ve civarı

Ynt: İSTERSE ALMASIN AMA ZETOR'U İNCELEMEYEN MOTORCU KALMASIN

tahir link=topic=63497.msg713511#msg713511 date=1362489066' Alıntı:
ewt cormda war bizde de wardi 8441 proxma
Tahir, eski Zetor kullanıcısı yeni Erkuntcu olarak, mukayese etmişşindir az cok, biraz bahsetsene.. Hangısı daha Cekişli, konforu, yakıti Kubota Bayisine gelenler. Zetorr ' un yakıtından biraz maduruz demişlerdi, inandırıcı gelmedi pekk..

Zetorun tek eksiği ülkemizde arkasında duran sağlam biri yok... arayan buluyor, bilen biliyor.

Oysa 1946 ' dan beri başta avrupa olmak üzere dünyaya 1,2 milyondan fazla traktör üretmiş...

ewet bizde 8441 eski kasa wardi 2006 model benim zetordaki sikayetm 1orjnal kabinli olmamasi 2yolda 30km olması 3 hidrolik cıkis 2 adet olmasi tarlada cok memnunduk ama yolda gercek ten cok yawas insann inip kosarak gidesi geliyor sanki tarlada pullugu sal gitsin arkana bile bakma pulluk takılıp kopsa duymasn cok güclü bi makina.ama türkiyede pazara giremedi iste ne kadarda olsa insan korkuyo bi parca kirlsa kopsa yazk isinn yarım kalcak malum arkasnda adam gibi biri durmadi.gel gelelm erkunta allaha cok sükür memnunum yolda seri yakidida ideal bizim pulluk 5li12 numara ünlü anızda cok güzel cekiyo hakkini weriyo ama tawli olunca biraz büyük gelyo pulluk ama yinede cekmem demiyo herneysede elimizdekine sahip cıkalm erkunt dan memnunum cok sükür allah utandirmasin hem erkunt un yakıtı zetora bakaraktan düsük yani erkunt daha az yakıyor zetordan

30-40 km tercihli... 30 olanlarda ön frende yok galiba.

Kabinli 4x4 ve 40 km hızı tercih ettik...

Erkuntun hemen direksiyon solunda levyesi olsa tercih edebilirdik... kepçe kullanımı için levye ve konumu çok önemli. Vitesin yanına konan levye kepçe kullanımı için çok uygun-mantıklı değil...

bugün tarla komşumla yanyana gübre attık. zetor proxima 8441 i var. inceleme fırsatım oldu. gayet memnun olduğunu aynı zamanda arıza falan yaparsa parça sıkıntısından ödünün koptuğunu ve bir daha zetor almayı düşünmediğini söyledi.

Panik yok:)

Geç yunanistana, bulgaristana avrupa Zetor dolu ne lazımsa al gel...

Şaka bir yana parçayı mesele yapmadım, Trakyada olsaydım hiç yapmazdım...

İnternet var, dostlar var, kargo var... parça sıkıntısı çok olmaz diye düşünüyorum.

Ayrıca iyi traktör parçası kolay bulunandır, ondan daha iyisi ise parça istemeyendir:)

benımdebrıyaj balatası eskımıstı servısten ıstedım 1 gunde elıme geldı bu parcanın neresı bulunmuyor ben anlamadım sordum dıgerlerı varmı dıye ellerınde motorum tokumu harıc butun gereklı parcaları elınde ımıs cok buyuk parcalar ıse 1 hafta egerkı turkıyede olmayan bı parca ıse cek cumhurıyetınden 2 hafta en uzun sure denılıyor ama oda olmadı yunanıstanda bol ve ucuzmus getıren arkadaslarda var yanı bısekılda getırdılıyor sıkıntı yok

kapadokya link=topic=63497.msg714336#msg714336 date=1362599308' Alıntı:
benımdebrıyaj balatası eskımıstı servısten ıstedım 1 gunde elıme geldı bu parcanın neresı bulunmuyor ben anlamadım sordum dıgerlerı varmı dıye ellerınde motorum tokumu harıc butun gereklı parcaları elınde ımıs cok buyuk parcalar ıse 1 hafta egerkı turkıyede olmayan bı parca ıse cek cumhurıyetınden 2 hafta en uzun sure denılıyor ama oda olmadı yunanıstanda bol ve ucuzmus getıren arkadaslarda var yanı bısekılda getırdılıyor sıkıntı yok
Yazın işlerin yoğun zamanında öyle 1 2 gün yatmalar hele hele 1 2 hafta süren beklemeler insanı dinden imandan eder diye düşünüyorum.Birde bunlar iyi tahminlerdir çek cumhuriyetinden parça siparişi geri dönülmesi filan.Sizin için önemli olmayabilir ama önemli olabilecegini düşünüyorum.

Edirneden-Karsa tüm Zetorcularla tek tek tanışmak üzereyim... usta-servis-bayii-kullanıcı... (laf aramızda hepsi toplasan şimdilik 10 kişiyiz:) ama başka motora zinhar binmeyiz...)

Şaka bir yana elimde yurt geneli bir telefon listesi oluştu yardımcı olurum...

Mesala sizin o ödü kopan komşunuzun hemen dibinde Tekirdağda Gürcan usta var Zetor 90 ' lığın motoru komple herşey dahil 4-5 TL ' ye daha yeni yaptılar...

Konya-Akşehirde geçen ay 2-3 TL ' ye komple motor yapıldı...

Bayii-servis meselesi hakkıyla yapılmazsa biraz da öcü olarak kullanılan para tuzağı gibime geliyor...

UÖZKAN.77 link=topic=63497.msg714536#msg714536 date=1362655907' Alıntı:
Edirneden-Karsa tüm Zetorcularla tek tek tanışmak üzereyim... usta-servis-bayii-kullanıcı... (laf aramızda hepsi toplasan şimdilik 10 kişiyiz:) ama başka motora zinhar binmeyiz...)

Şaka bir yana elimde yurt geneli bir telefon listesi oluştu yardımcı olurum...

Mesala sizin o ödü kopan komşunuzun hemen dibinde Tekirdağda Gürcan usta var Zetor 90 ' lığın motoru komple herşey dahil 4-5 TL ' ye daha yeni yaptılar...

Konya-Akşehirde geçen ay 2-3 TL ' ye komple motor yapıldı...

Bayii-servis meselesi hakkıyla yapılmazsa biraz da öcü olarak kullanılan para tuzağı gibime geliyor...

güzel bir dünya kurmuşsunuz kendinize henüz kullanmadığınız traktörünüzle, ne diyeyim mutluluğunuz daim olsun, hevesinizi kaçırmak istemedim. geçen yaz tekirdağ / karaevli DLG-ÖÇP tarım fuarında zetor demonstrasyonlarını izlemiş ve traktörleri incelemiş biri olarak sizin olayları fazlasıyla abartan biri olduğunuz düşünüyorum. satın aldığınız sonuçta bir iş makinası. artıları ve eksileri olan. bu kadar yüceltmeye abartmaya gerek yok. tüm markalar için geçerli bu. Ya da herşeyi unutalım, bizim birşeyden haberimiz yok .

Beşer şaşar.. bilerek bilmeyerek pot kırdıysak hakkınız helal edin...

Gönül ne çay ister ne kahve gönül muhabbet ister çay-kahve bahane...
Yarın işler yoğunlaşınca bu fırsatı bulamayacağımdan aşıklar gibi biraz atışalım, biraz suyu bulandıralım dedik...
Açıkcası dedemin MF175 dışında çok fazla bir traktör tecrübem de yok...

Nihayetinde mezarıma götürmeyeceğim, dediğiniz alınan-satılan şeyler bunlar...

Lakin herzaman alternatif yollar, yöntemler... ezber bozmak ilgimi çekmiştir. Bizim memlekette Zetor bineni bırak duyan yok... biraz da değişiklik, yenilik olsun dedik...

Valla abartma konusunda haklısınız memnun kalsam da kalmasam da sağır sultana bile duyar...

Bahsettiğiniz fuara hep niyetlenip bir türlü gidemeyenlerdenim... (Bereket TV sağolsun)
Zetoru incelediğinize göre +/- ' lerini yazarsanız sevinirim...