İLVE İLÇENİZDEKİTARIMSAL DESTEKLERDEN ZIRAAT BANKASI KESİNTİ ORANLARI %KAÇ ACABA

Arkadaşlar sizden ricam almış olduğumuz tarımsal desteklerden zıraat bankası kesinti oranlarını.il veya ilcenizi belirterek %kaç kesinti olduğunu bi zahmet yazmanız.
ama tam olarak kesinti oranını bilen arkadaşlar yazsın lütfen.
sitemiz üyelerinden HAKAN TOKSOY abimiz gerekli yerlere ,dilekce yazıp hakkımızı arayalım diyor. neden bu kesintiler bu kadar arttı ve il ve ilçelere arası değişiyor diye.

Ynt: İLVE İLÇENİZDEKİTARIMSAL DESTEKLERDEN ZIRAAT BANKASI KESİNTİ ORANLARI %KAÇ ACABA

2013 yılı içerisinde,
Ankara İli, Pursaklar İlçesi;

Sertifikalı tohum desteği; % 6
Mazot, Gübre, Toprak tahlili desteği: % 4

Ynt: İLVE İLÇENİZDEKİTARIMSAL DESTEKLERDEN ZIRAAT BANKASI KESİNTİ ORANLARI %KAÇ ACABA

Bizim burda %5 kesinti yapılıyor aslında kanunen %0,5 olması gerekiyor burda herkes rahatsız bu konuda benden tam 800 TL kesmişler çiftçiye vuran vurana aslında BİMER bir şikayet yazısı yazacağım. Arkadaşlar bu konuda herkes şikayet dilekçesi yazarsa daha iyi olur.

konuyu acmamızdaki amaç zaten gerekli yerlere şikayet dilekcesi yazmak ve sıkıntılarımız bereket tv aracılığla bi nebzede olsa duyurmak.
ama malesef konuyu okunma sayısıyla ileti yazanların sayısı bu işinde boşa cıkacagını gösteriyor.
yinede ben kendi adıma ilğilenip yazanlara teşşekkür edeirim.

Dilekçe taslağı hazırlamaya çalıştım.

…………… ZİRAAT BANKASI ŞUBESİNE
…………….

……………………….. Hesap nolu çiftçilik/hayvancılık yapan müşterinizim. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının (ÇKS) Çiftçi Kayıt Sistemine tabi bizlere, Bankanız aracılığıyla mazot, gübre, toprak tahlili vs. çeşitli destekleme ödemeleri yapılmaktadır.
Ancak, köyümüzde/mahallemizde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından ilan edilen askı ilan cetvellerindeki rakam ile Bankanız tarafından bizlere ödenen rakam arasında farklılıklar oluşmaktadır.
Bankanız olarak kesinti miktarlarının % kaç uygulandığının, 3071 sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına dair Kanuna göre tarafıma bilgi verilmesi hususunda;
Bilgilerinizi ve gereğini arz ederim.

.… / …. /2013

Adı – Soyadı

Adres:

Telefon:

T.C. Kimlik No:

newautot7070 link=topic=63569.msg714478#msg714478 date=1362644020' Alıntı:
Bizim burda %5 kesinti yapılıyor aslında kanunen %0,5 olması gerekiyor burda herkes rahatsız bu konuda benden tam 800 TL kesmişler çiftçiye vuran vurana aslında BİMER bir şikayet yazısı yazacağım. Arkadaşlar bu konuda herkes şikayet dilekçesi yazarsa daha iyi olur.
bende BİMER e yazmayı düşünüyorum.tarım ilçede dosyayı teslim ederken 10 lira,faturaları yatırırken 10 lira,muhtar imzalarken 5 lira,birde bankada yüzde 2.bütün bunların hepsini BİMER e,yasal olup,olmadığını sorucam.

birde ilave yapmak isterim müsadenizle desteklemeleri atm den çekerseniz yüzdelik oranı azalır kasadan paranızı çekerseniz bir miktar çekme veya diğer adıyla komisyon alınıyor bunuda göz önünde bulundurursanız sevinirim. Kolay gelsin.

Hakan TOKSOY link=topic=63569.msg715222#msg715222 date=1362764525' Alıntı:
Konuya ilgi gösterilmediğine göre;
Ziraat Bankasının % kaç?
Kesinti yaptığının önemi yok.
:S :( duva*-*0 uyrra*-*-
ben pişman oldum abi konuyu actığıma.
yönetiçi arkadaşlardan rica etsem silseler bu konuyu.

abi ne pişman olacan vallahi konuyla yeni tanıştım dur hele millet anca görecektir belki yanlış bir zamanda açıldı kimse göremedi..:)
bu arada bizdede yani pasinler %4--%4.5 gibi kesinti uygulandığını düşünüyorum bu konuyu ben aslında bankaya itiraz ettim ama kendileriyle ilgili bir durum olmadığını kararın merkezle alakalı olduğunu belirtmişlerdi.

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=63569.msg715256#msg715256 date=1362766085' Alıntı:
abi ne pişman olacan vallahi konuyla yeni tanıştım dur hele millet anca görecektir belki yanlış bir zamanda açıldı kimse göremedi..:)
bu arada bizdede yani pasinler %4--%4.5 gibi kesinti uygulandığını düşünüyorum bu konuyu ben aslında bankaya itiraz ettim ama kendileriyle ilgili bir durum olmadığını kararın merkezle alakalı olduğunu belirtmişlerdi.
yusuf bey,konuyu inceleme ve ileti sayısıyına bakarsanız her şey ortada.
hakan abiyle bu konuyu tasarlayıp acmamızdaki amaç,kesinti olabilir ama neye dayanarak kesinti yapılıyor ve niçin her yerde bu kesinti aynı oranda deyil diye .
site üyelerimizin %85 bu tür desteklerden yararlanıyor ,ama malesef hak arama konusuna gelince kimse bi caba sarf etmiyor.
biz cok bişey istemedikki .aldığınız paradan kesinti oranını yazın ,gerekli yerlere ve bereket tv ye bu konuda şikayetlerimizi bildirileim hakkımızı arayalım dedik.
ama sağlık olsun .yinede herkeze teşekkürler .
bu konunun benimiçin pek bi önemi kalmadı artık.ben kendi hakkımı kendim arıycam artık.

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=63569.msg715256#msg715256 date=1362766085' Alıntı:
Hazırladığım dilekçe örneğini önümüzdeki hafta Ziraat Bankası Şubesine vereceğim.
Alacağım cevaba göre Ziraat Bankası Genel Müdürlüğüne ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına da dilekçe ile başvuracağım.
Bereket TV nin formunada konuyu yazmıştım.
Ziraat Bankasının ÇKS ne tabi biz üyele destekleme ödemelerinde uyguladığı banka komisyon kesintisinin farklı farklı uygulanması
Tekirdağ % 4, Bilecik % 5,6, Eskişehir % 4,5 ,Burdur % 2 , Kırklareli % 6, Nevşehir % 6
Sivas % 4, Ankara % 6 gibi.
Bu konuyu araştırmanızı rica ediyorum
Teşekkür ederim.

Konu 'Uzman Görüşü' Program yapımcısı Malik Kambur ' a iletilmiştir. Uygun bir zamanda gündeme getirecektir.

şeklinde cevap yazılmış.
http://www.trakkulup.net/firma-temsilcileri/bereket-tv/msg715052/#msg715052

evet bereket tv nin yanıtını görmüştüm bakın ne güzel konuyu birinci elden dile getirecek olan bir tv programı var yanımızda inşallah o program gerçekleşirse bu konuda mutlak suretle olumlu sonuç alınabileceğini düşünüyorum .
sizede bu ince ayrıntıyı yakalayıp gündeme getirdiğiniz için teşekkür ederim..:

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=63569.msg715296#msg715296 date=1362767700' Alıntı:
evet bereket tv nin yanıtını görmüştüm bakın ne güzel konuyu birinci elden dile getirecek olan bir tv programı var yanımızda inşallah o program gerçekleşirse bu konuda mutlak suretle olumlu sonuç alınabileceğini düşünüyorum .
sizede bu ince ayrıntıyı yakalayıp gündeme getirdiğiniz için teşekkür ederim..:

Yaşadığımız olumsuzlukları saygı ve hukuk çerçevesinde vs. mücadele de varım.
Mücaedele etmek zorundayız.
Bakın bir taraftan bu yazıyı yazarken bir taraftan da, Bereket TV de Malik KAMBUR beyin Uzman Görüşü programını dinliyorum.
Tarımsal Mekanizasyon Destekleri program yapılıyor.
Maalesef Ankara Valiliğinin Genelgesi de Tarımsal Mekanizasyon Desteklerine aykırı.
Genelge ile, Destek verilen balya makinaları kullanılmaz hale geliyor.
Bizler uygulayıcı olarak sıkıntımızı dile getirmez isek,
Kim getirecek?