70-56 MOTOR YAĞ BASINCI YARDIM

ARADASLAR SİTEYE YENİ ÜYE OLDUM KAYSERİ DEN HERKESE SELAM VE SAYGILAR..

BENİM SIKINTIM 97 MODEL 70-56 TRKTÖRÜM VAR SON 6-7 AYDIR TRAKTÖRÜN ROLANTİDEKİ ÇEKİŞİ BAYA Bİ DÜŞTÜ ÖNCEDEN ARKDA REMORK VARKEN HAFİF RAMPADA DAHİ GAZ VERMEDEN GİDERDİ. FAKAT SUAN DÜZ YOLDA KENDİ ZOR KALKIYOR NAZLANARAK TABIRI CAİZSE :) USTAAYA GOTURDUM REKTEFEYE GELMİS FALAN DEDİ YAĞ BASINCI DUSUK DEDİ AMA TRAKTÖR TARLADA İŞDE CANAVAR GİBİ YAĞ YAKMASI FALAN YOK USTANIN DEDİĞİ DOĞRUMU YOKSA Bİ AYAR FALNMI İSTİYOR POMPA ENJEKTOR GİBİ BİLGİNİZİ PAYLAŞIRSANIZ SEVINIRIM

Ynt: 70-56 MOTOR YAĞ BASINCI YARDIM

bizde 70-56 dt vardı sattık ama rölantide berbat hemen istoba kaçar torkunun düşüklüğünden kaynaklanan bir durum eğer çok aşırı bir düşme varsa filtreleri falan kontrol ettinmi 11 yıl kullandık biz birtek sorunu enjektör tıkamıştı okadar

6 yıldır kullanıyorum 7056çocukluğumdan bu yanada mf kullanıcısıydım arkadasarımın 265 olsun 35 lik dahi böle yapmıyor cukura esiğe falan düşünce o traktörler kendini topluyor sankı kendı gaz veriyor gibi ama ben 7056 da çözemedim !! fiiltre yağ yedek parça hep orjinal kullanırım yağlrını bile

ozvatan38 link=topic=63584.msg714578#msg714578 date=1362666041' Alıntı:
6 yıldır kullanıyorum 7056çocukluğumdan bu yanada mf kullanıcısıydım arkadasarımın 265 olsun 35 lik dahi böle yapmıyor cukura esiğe falan düşünce o traktörler kendini topluyor sankı kendı gaz veriyor gibi ama ben 7056 da çözemedim !! fiiltre yağ yedek parça hep orjinal kullanırım yağlrını bile
alışman lazım bu böyle 70-56 yı araba gibi kullanman lazım hep biraz gaz vermen lazım yada el gazı çok az çek tek çare bu ama taş gibidir 11 yıl kullandım kesinilkle rölantide berbattır

70-56s Ufak İşler İçin, Sürümde, Kobrada Filan da Özellikle Yakıt Açısından Güzel Makinadır :)
96 Model Karakafa Vardı Bizde de, 2010 ' a Kadar Rektefesiz Kullandık, Orjinal Lastikleri Bitmişti, TL-A Oldugu İçin Fazla Geliyodu Satmıştık...

Rölanti Düşme Olayı Çok Çalışınca Yaşanıyordu Bizimkinde de...
Yolda Kullanırken Değil de Özellikle Pompada Çalışınca Çok Yapıyordu... El Gazını Biraz Çekiyordum Düzelene Kadar Öyle Kullanıyodum...

arazimiz engebeli yılda 300 dekar ekiyoz balya da yapıyor mısırda bıcıyor sulama pompası da takıyoz 6 yıldır bızde daha onceden de motoruna anahtar değmemiş gerç ben 2000 sattde aldım ama zannedersem 3 yıl kadar daha gıder *098*-

ozvatan38 link=topic=63584.msg714568#msg714568 date=1362663411' Alıntı:
ARADASLAR SİTEYE YENİ ÜYE OLDUM KAYSERİ DEN HERKESE SELAM VE SAYGILAR..

BENİM SIKINTIM 97 MODEL 70-56 TRKTÖRÜM VAR SON 6-7 AYDIR TRAKTÖRÜN ROLANTİDEKİ ÇEKİŞİ BAYA Bİ DÜŞTÜ ÖNCEDEN ARKDA REMORK VARKEN HAFİF RAMPADA DAHİ GAZ VERMEDEN GİDERDİ. FAKAT SUAN DÜZ YOLDA KENDİ ZOR KALKIYOR NAZLANARAK TABIRI CAİZSE :) USTAAYA GOTURDUM REKTEFEYE GELMİS FALAN DEDİ YAĞ BASINCI DUSUK DEDİ AMA TRAKTÖR TARLADA İŞDE CANAVAR GİBİ YAĞ YAKMASI FALAN YOK USTANIN DEDİĞİ DOĞRUMU YOKSA Bİ AYAR FALNMI İSTİYOR POMPA ENJEKTOR GİBİ BİLGİNİZİ PAYLAŞIRSANIZ SEVINIRIM
arkadasım senın bahsettıgın olay enjektorlerden kaynaklı bı hata olabılır yakıt sistemli.. motorundan gelen bı sıkıntı degıl...8 ay once aynı sıkıntı bendede vardı cekış dusuktu bayılma yapıyordu gaz yemıyordu enjektorler öluymus degıstırdım 200 tlye maal oldu suan eskı duzeyını aldı...ama mazot fıltresını degıstır tekrar bak filtren şişme yapabılır kıştan cıktın cok buyuk etkı yapar cekışe...

motorun segmanları zayıftır ağır işte kullandıktan sonra rolanti çok düşerse bide tahliyeden ve yag çubugunun ordan çok buhar çıkarıyorsa rektefesi yaklaşmış demektir..

tsk ederım arkadaslar ozaman enjektörlerı değiştirelim mi yoksa ayar temızlık falan yaptırsam olurmu bide enjektorlerı değiştırdım mesea pompayada ayar vermek gerekirmi

arkadaşım oncelıkle hosgeldın hava filtresi yaglı oldugu ıcın komple söküp mazot ile temizlemelisin için deki teller toz ile tamamen tıkanıyo bu da rolantideyken emiş yapamadıgı için stop ediyo egerkı temızledıysen mazot otomatiğine de bak üzerinde 8 anatarlı civata var onu sök içindeki filtreyi temizle yine olmadı biraz masraf çıkacak sana o zaman bı pompacıya gıdıp enjektorun bır tanesini sökerek tazziğini kontrol ettirmelisin tazzik zayıf isa enjektör memeleri degişmesi lazım pompa elemanı zayıf ise enjoktorler yenılenınce tazzik artıcagı için elemanda mazotu basmassa pompa elemanı degişmesi gerekebilir geçmiş olsun...