et kesim fiyat son durum

Ynt: et kesim fiyat son durum

Ağır Abi link=topic=63610.msg724739#msg724739 date=1364333749' Alıntı:
Hangi kasap yada kombina

şuhutta belediye mezbahası sanırım. 3 gün önce bi arkadasım kestirdi simental 50 gün vade 16 liraya kestirdi. 5250 lira para topladı + devlet desteği var. 350 kg geldi dana.

holştayn vs olursa kesmekte nazlanıyolar bu paralara. birde bulundugumuz yerden şuhut 100 km civarı. nakliyede alıcıya ait. kestirince böbreklerini kuyruk sokumundaki eti vs sana veriyolar.

bu kesim işinden bu sene nefret ettik , göz göre göre emeğini heba ediyorlar , büyük konuşmayayım inşallah bir daha kg ile kesime muhtaç olmam , en azından yapılan haksızlıkları gözümüz görmez.

ShyraXx link=topic=63610.msg726912#msg726912 date=1364802739' Alıntı:
şuhutta belediye mezbahası sanırım. 3 gün önce bi arkadasım kestirdi simental 50 gün vade 16 liraya kestirdi. 5250 lira para topladı + devlet desteği var. 350 kg geldi dana.

holştayn vs olursa kesmekte nazlanıyolar bu paralara. birde bulundugumuz yerden şuhut 100 km civarı. nakliyede alıcıya ait. kestirince böbreklerini kuyruk sokumundaki eti vs sana veriyolar.
Belediye mezbahasında kesim yeri olmayan kasaplar kesmekte haftada belirli gün o kasap kesim yapmakta bir kaç sefer gitmiştik ama işte hangi kasap ? kart vs yokmuydu acep ?

Ağır Abi link=topic=63610.msg726916#msg726916 date=1364804430' Alıntı:
Belediye mezbahasında kesim yeri olmayan kasaplar kesmekte haftada belirli gün o kasap kesim yapmakta bir kaç sefer gitmiştik ama işte hangi kasap ? kart vs yokmuydu acep ?

evt söylediğiniz gbi haftada 2 gün kesim yapmaktalar. isterseniz irtibat no vs verebilirim özel msj la. veysel ismi soyismini hatırlayamadım.

yanlız görmeden fiyat verebilirlermi bilemiyorum.

ShyraXx link=topic=63610.msg726912#msg726912 date=1364802739' Alıntı:

5250 lira topladıysa 15 liradan kesmişler 350 kilo danayı...Devlet desteğinden gelecek parayı o hesaba katmanıza gerek yok..50 gün vade ilede gayet ucuza kesmişler...Birde anlamadıgım kilo ile hayvan kesen adam simentaline montofonuna bakmaz bizim orada sizinkilerin göz zevki farklıymış..

HassaN20 link=topic=63610.msg726921#msg726921 date=1364806188' Alıntı:
5250 lira topladıysa 15 liradan kesmişler 350 kilo danayı...Devlet desteğinden gelecek parayı o hesaba katmanıza gerek yok..50 gün vade ilede gayet ucuza kesmişler...Birde anlamadıgım kilo ile hayvan kesen adam simentaline montofonuna bakmaz bizim orada sizinkilerin göz zevki farklıymış..

toplam fiyat elimize geçse bu hayvancılık çok karlı olur :) vergisi vs si düşüldükten sonra net eline geçen parayı yazdım. devlet desteğinden gelen parayı + olarak yazdım sonradan elimize geçicek para bu.

kesime gelince her kasap et olarak agır hayvan ister kemikli hayvanı kimse kesmek istemez. simentaller randıman olarak yüksek hayvan oldukları için herkes simental ister. ala ineği kimse sevmez bizim buralarda. normal besili hayvanla duble et dedikleri hayvanın kesim fiyatı tabiki farklı oluyo. tahminim ege tarafında holstayn agırlıklı oldugu için kasaplar ucuz kesim yapmakta.

hesaplayınca dediğin gbi 15 oluyo :) belkide fire düşülmedenki agırlıgını söyledi bna. bi arkadasın kestirdiği simentalde 360 kg geldi. oda 15 ten kestirmiş afyonda. genelde kesimde 50 kurus vergi vs gbi kesintilere gidiyo.

ShyraXx link=topic=63610.msg726927#msg726927 date=1364808210' Alıntı:
toplam fiyat elimize geçse bu hayvancılık çok karlı olur :) vergisi vs si düşüldükten sonra net eline geçen parayı yazdım. devlet desteğinden gelen parayı + olarak yazdım sonradan elimize geçicek para bu.

kesime gelince her kasap et olarak agır hayvan ister kemikli hayvanı kimse kesmek istemez. simentaller randıman olarak yüksek hayvan oldukları için herkes simental ister. ala ineği kimse sevmez bizim buralarda. normal besili hayvanla duble et dedikleri hayvanın kesim fiyatı tabiki farklı oluyo. tahminim ege tarafında holstayn agırlıklı oldugu için kasaplar ucuz kesim yapmakta.
50 gün vadeli 15 liradan kestirmişsiniz kardeşim bundan daha ucuza yaşlı inek kesiyorlar..devlet desteğinide herkes alıyor..

HassaN20 link=topic=63610.msg726921#msg726921 date=1364806188' Alıntı:
Simentall Hoştayn Montafon ayrımı yapan kasaplar iNŞALLAH BİR GÜN KURBAĞA BACAĞINA MUHTAÇ KALIR.
Yahu nasıl mantık anlam veremedim, derisinin ne önemi var ki? Sanki post yaptıracak a.q. larım.
Sözüm size değil, kasaplara.