Hattat Dünya Devlerini Geçti....

Hattat Tarım Makineleri Dünya ' daki dev tarım makinelerinin kıyasıya yarıştığı Letonya Pulluk Yarışması ' nda dünya devlerini geride bırakarak kendi segmentinde birinci oldu.

Hattat Traktör 2010 yılında Avrupa ' da yılın traktör ödülü, 2011 yılında da İrlanda Pulluk Şampiyonluğu, Macaristanda gerçekleşen Szekkuttas Fuarı ' nda kategori birinciliği ve son olarak da HTT traktör modeliyle Letonya Pulluk Yarışması ' nda kendi segmentinde birinci olarak ödüllerine bir yenisini daha ekledi.

Ynt: Hattat Dünya Devlerini Geçti....

hattat erkunt çakması. hattat alacagıma erkunt alırım daha iyi :) sonuçta erkuntun arkasında firması duruyo yerine gore ama hattatın hema holding universal ford valtra gibi markalardanda goruldugu gibi bi çok marka da çıkardılar ama batırdılar :)

İyi güzelde ne tür bir yarış. Benim bildiğim güzel sürme yarışı yapılıyor. Onda da traktörün Hattat olmuş, Universal olmuş bir önemi yok. Hangi operatör güzel sürerse o kazanıyor...:D

cazgin0020 link=topic=63629.msg715094#msg715094 date=1362753866' Alıntı:
hattat erkunt çakması. hattat alacagıma erkunt alırım daha iyi :) sonuçta erkuntun arkasında firması duruyo yerine gore ama hattatın hema holding universal ford valtra gibi markalardanda goruldugu gibi bi çok marka da çıkardılar ama batırdılar :)

iyi güzel düşüncelerini anlatmışssın ama hema gurubunu yerin dibine sokmuşsun. hema fabrikası sadece hattat üretmiyor erkunt gibi değil. çok değişik dallarda üretim yapıyor. bana görede hiçte kötü traktör üretmiyorlar. erkuntta iyi bir traktör ama üretim teknolojisi bakımından hattatın yanına gelemez. valtra gibi dünya devi bir firma neden erkuntu-tümosanı değilde hema fabrikasını tercih etti. biraz düşün. hattat traktörleride tamamen valtra traktörlerinden esinlenerek üretilmiş bir yerli imalat traktördür. tamam kalitesi valtra ile tartışılmaz ama bana göre yerli üretim traktörlerin içinde ilk tercih edilmesi gereken traktördür.

geçen yolda giderken bunları gördüm Hema ile bağlantısı ne acaba :S
666479Untitled-1.jpg

anayurtlu 3105d link=topic=63629.msg715348#msg715348 date=1362773147' Alıntı:
geçen yolda giderken bunları gördüm Hema ile bağlantısı ne acaba :S
666479Untitled-1.jpg

scanıa ile anlaşıldı hema fabrikasında askeriyenin tank çekici ihtiyacını karşılamak için üretildi yani TÜRK MALI OLMASADA Türkiyede TSK nın ihtiyacına cevap verecek düzeyde üretildiler trakya bölgesinde başarılı denemeleri yapıldıkdan sonra TSK da yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı 60 tonluk tankları taşımakda kullanılıyor ....

_çiftçi_ link=topic=63629.msg715346#msg715346 date=1362772185' Alıntı:
iyi güzel düşüncelerini anlatmışssın ama hema gurubunu yerin dibine sokmuşsun. hema fabrikası sadece hattat üretmiyor erkunt gibi değil. çok değişik dallarda üretim yapıyor. bana görede hiçte kötü traktör üretmiyorlar. erkuntta iyi bir traktör ama üretim teknolojisi bakımından hattatın yanına gelemez. valtra gibi dünya devi bir firma neden erkuntu-tümosanı değilde hema fabrikasını tercih etti. biraz düşün. hattat traktörleride tamamen valtra traktörlerinden esinlenerek üretilmiş bir yerli imalat traktördür. tamam kalitesi valtra ile tartışılmaz ama bana göre yerli üretim traktörlerin içinde ilk tercih edilmesi gereken traktördür.
valtra dünya devlerinden biri dogru ama 2 yıl onceye kadar valtranın hidrolikleri arıza yapmıştı ve hiç bi servis yapamamıştı adamlar mahkemelik olmuslardı fabrikayla bunuda unutmamak gerek. ayrıca hema holding in eskiden çıkarttıgı markalar hep battı ve hema yı suan kullananlar mesela tumosanda kkullanıyo on aks ta falan eskileri corraro kullanıyodu fakat corraro yu mf landini gibi ve erkunt gibi bi çok markalar talip oldugu için fiyat arttıgı için hema on dingil ucuz geldi ve tumosan gibi markalar kullanmaya başladı. ve erkuntla hattat ı karşılaştırırsak eger motor aynı piston çapı aynı şanzumanda ikisindede 16+8 ve 12+12 vites seçenekli şanzumanları bulunuyo. yani bi tipi farklı onunda erkuntun tipi daha güzel bu bi gerçek :)

Bölgemizin firması , kendimi ikna edip ürünlerinden almak istiyorum. Çok problem olursa basar giderim fabrikaya.
Lakin bir türlü kendimi ikna edemiyorum. Sıfır traktörlerde tam piyasaları oturmamasına rağmen bence yüksek fiyatları var mesela Hattat 80 liğe 72.000 TL istiyorlar , lakin daha piyasada yeterince pazar payı yok daha makul fiyat ile konumlandırsalar daha çok insan alacak , Tümosan bunu yapıyor mesela piyasadan ucuzluğu ve bol ürün çeşitliliği ile pay alıyor.
Üniversal ve Hema daki sağlamlık ile ilgili olumsuz öyküler hatırımızda kaldı.
Birde ikinci eldeki değer kaybı riski var , kabul edelim ki bir MF , bir NH değil ikinci elde.

hema büyük bir firma lakin hattat benim düşünceme göre piyasada yeterince yer edinemedi
bence iç piyasada nh casenin önünü nekadar tıkadıysa valtrada hattatın önünü okadar tıkadı

yanlış satış ve pazarlama yöntemleri var gibi