Sevindi Römork (Çankırı)

Ynt: Sevindi Römork (Çankırı)

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=63636.msg715209#msg715209 date=1362763992' Alıntı:
buralarda bir kaç tane var ama ..
romorkun iyi kötü yönleri olurmu bilemem romork işte takar çekersin gelir peşine kardeş..en iyi huyu bu bence..:)
Eyvallah :)
Demir aksamı vs nasıl , bazı römorklar var birkaç sene içinde hurda oluyor , jantı patlıyor , kasası ince vs vs.
Demek istediğim bunlar.

Ben kullanıyorum, 4 tonluk tek dingilli, 35 cm kasa, 35 cm ilave, genel olarak iyi ayak 5 para etmez.:) kapaklarının açılıp kapanması rahat, ilaveler biraz ağır. 7 ton a kadar yük sardım, sıkıntı yok. Çamurda oldukça iyi, makaslar ile lastik arası mesafe gayet uygun.Denge konusunda Tınaz ve diğer balıkesir remorklarından daha dengeli, kolay devrilmiyor. Piston pek kaliteli değil galiba, geri geri damper havadayken yük boşalsın diye pek vurdurmaya gelmiyor.

Fiyatları nasıldır bilmiyorum. Ama diğer firmalar ile eşdeğerse ben daha bilindik markalara bakardım abi. Bu markanın boya kaliteside pek hoşuma gitmiyor. Bayilerdekilere birkaç sefer rastladım. Dışarda durduğuna kapakların oralardan pas akmıştı. İçerde tutmak lâzım sürekli. Bizim arkadaşta var köyde kullanıyor. Ama sürekli içerde tutuyorlar.

alipasalierkan link=topic=63636.msg715220#msg715220 date=1362764446' Alıntı:
Fiyatları nasıldır bilmiyorum. Ama diğer firmalar ile eşdeğerse ben daha bilindik markalara bakardım abi. Bu markanın boya kaliteside pek hoşuma gitmiyor. Bayilerdekilere birkaç sefer rastladım. Dışarda durduğuna kapakların oralardan pas akmıştı. İçerde tutmak lâzım sürekli. Bizim arkadaşta var köyde kullanıyor. Ama sürekli içerde tutuyorlar.
Eyvallah Erkan,
Temiz bir ikinci el olma durumu var , tanıdık birinden bu nedenle sordum.
nailyetek link=topic=63636.msg715214#msg715214 date=1362764120' Alıntı:
Ben kullanıyorum, 4 tonluk tek dingilli, 35 cm kasa, 35 cm ilave, genel olarak iyi ayak 5 para etmez.:) kapaklarının açılıp kapanması rahat, ilaveler biraz ağır. 7 ton a kadar yük sardım, sıkıntı yok. Çamurda oldukça iyi, makaslar ile lastik arası mesafe gayet uygun.Denge konusunda Tınaz ve diğer balıkesir remorklarından daha dengeli, kolay devrilmiyor. Piston pek kaliteli değil galiba, geri geri damper havadayken yük boşalsın diye pek vurdurmaya gelmiyor.
Saol Nail abi , ayak 5 para etmez nedir onu anlamadım :)
Piston çabuk mu bozuluyor?

ufukk link=topic=63636.msg715224#msg715224 date=1362764686' Alıntı:
Saol Nail abi , ayak 5 para etmez nedir onu anlamadım :)
Piston çabuk mu bozuluyor?
Ayak sadece boş iken kaldırıyor remorku, üstelik çok ağır. 1 ton yük olsa çevirmek imkansız, geneli böyle. Pistonun dampere bağlı olduğu kısımda işçilik sıfır, sadece boruyu delip 1 adet pim takmışlar, ben sonradan içine başka parça ayarladım, damper sondayken geri vurdurduğun zaman keçeyi bozuyor, diğer remorklar nasıldır onu bilmem, maalesef bunda durum pek iyi değil. Boya konusunda Erkan a katılıyorum, belki bu saydıklarım düzelmiştir, 3,5 ton fiyatı; 4.600 TL bizim burdaki bayide.

bizim komşularda var ben birkaç defa kullandım nail abinin dediği gibi piston sağlam değil dediler ve kendileri değiştirdiler mi ek ilaveler mi yaptırdılar tam olarak bilmiyorum ama römork güzel ve sağlam.... biz 1 ay filan odun taşıdık ve taş çektik öyle bi ters durum olmadı....
köyde de favori markalar arasında...

bizde var bi 16 yaşında var gerisinin bilmıyorum bi kere keçe değişti başka hiç bir arzası omadı cok kalıtelı ama ağır burdaki diğer römorklara göre

bende 5 tonluk var geniş teker damper 3 kademe kalktığında vurdurmana gerek yok dire k yıkılıyo zaten yük bu arada 2011 model 3 ilaveli 5000 liraya aldım yükü 7 veya 7,5 tona kadar yükledim küspede kota karıştı ondan dolayı ama banamısın demedi balyedede iyi dingildek deil kolay kolay devrilmiyo şase kalın ağır malzeme sağlam tavsiye ederim

bende 5 tonluk sofralı damperli modelinden var 6 yılı geçti kullanıyorum hiç sorun yaşamadım 9 tonu geçik buğday yüklüyorum
hiç bir sorun yok, tavsiye edebileceğim bir römork markası.

92 de ilk çıkanlarındanvar bizde 4 tonluk çok saglam römork.6-7 ton yük at lastikler hariç hiçbiyeri sıkıntı yaşatmaz.He unutmadan biraz agır :D benim römok çift ilaveli 1500kg a yakın geliyor.Ama yenileri daha hafif 1300 anca gelir.

tavaslı_okan link=topic=63636.msg715231#msg715231 date=1362765161' Alıntı:
bizim komşularda var ben birkaç defa kullandım nail abinin dediği gibi piston sağlam değil dediler ve kendileri değiştirdiler mi ek ilaveler mi yaptırdılar tam olarak bilmiyorum ama römork güzel ve sağlam.... biz 1 ay filan odun taşıdık ve taş çektik öyle bi ters durum olmadı....
köyde de favori markalar arasında...
barock05 link=topic=63636.msg715239#msg715239 date=1362765357' Alıntı:
bizde var bi 16 yaşında var gerisinin bilmıyorum bi kere keçe değişti başka hiç bir arzası omadı cok kalıtelı ama ağır burdaki diğer römorklara göre
rıza19 link=topic=63636.msg715268#msg715268 date=1362766556' Alıntı:
bende 5 tonluk var geniş teker damper 3 kademe kalktığında vurdurmana gerek yok dire k yıkılıyo zaten yük bu arada 2011 model 3 ilaveli 5000 liraya aldım yükü 7 veya 7,5 tona kadar yükledim küspede kota karıştı ondan dolayı ama banamısın demedi balyedede iyi dingildek deil kolay kolay devrilmiyo şase kalın ağır malzeme sağlam tavsiye ederim
bartu link=topic=63636.msg715314#msg715314 date=1362769090' Alıntı:
bende 5 tonluk sofralı damperli modelinden var 6 yılı geçti kullanıyorum hiç sorun yaşamadım 9 tonu geçik buğday yüklüyorum
hiç bir sorun yok, tavsiye edebileceğim bir römork markası.
umutmalkoc link=topic=63636.msg715318#msg715318 date=1362769381' Alıntı:
güzel ama ağır bir römork oldugunu dusunuyorum
wood link=topic=63636.msg715355#msg715355 date=1362773661' Alıntı:
92 de ilk çıkanlarındanvar bizde 4 tonluk çok saglam römork.6-7 ton yük at lastikler hariç hiçbiyeri sıkıntı yaşatmaz.He unutmadan biraz agır :D benim römok çift ilaveli 1500kg a yakın geliyor.Ama yenileri daha hafif 1300 anca gelir.

Mesajlarınız için teşekkürler , mesajlarınızdan anlaşıldığı kadarıyla orta karar bir seçim olur almak. Piyasadaki en iyi ürün değil lakin işimizi görecek gibi duruyor.

Yorumlarını eksik etmeyen dostlara teşekkürler , sanırım bölgemizdeki firmalardan birinden alacağız. Araştırmalarımız devam ediyor.
Lüleburgaz ' da bulunan Durmaz Kardeşlerin römorkunu kullanan üyelerimiz var mı? Epeyce hoşumuza gitti.

ufukk link=topic=63636.msg718841#msg718841 date=1363354253' Alıntı:
Yorumlarını eksik etmeyen dostlara teşekkürler , sanırım bölgemizdeki firmalardan birinden alacağız. Araştırmalarımız devam ediyor.
Lüleburgaz ' da bulunan Durmaz Kardeşlerin römorkunu kullanan üyelerimiz var mı? Epeyce hoşumuza gitti.
kaç tonluk araba arıyosun sen arkadaş