new holland ters dönmüş

Ynt: new holland ters dönmüş

Traktör Yüksek Hızda Giderken Hoplama Yaptığı Sırada Sürücü Hendekten Kaçmak İçin Direksiyonu Kırdıysa Yatması Normaldir TD-D Serisinde...
En Büyük İhtimal Bu Gibi Görünüyor Bence...

Allah Korusun Hepimizi Bu Tür Kazalardan...

inşallah şöförde bişey yoktur allah korusun herkezi böyle şeylerden büyük ihtimal biraz hızlıydı birden kırınca direksiyonu birde arkada puluklarda uzun ağırlıkta var onun etkisi ile yattımıştır diye tahmin ediyorum

traktör sahibine geçmiş olsun

tdd serisi biraz yüksek bir traktör malum vede egimli arazide tarla sürdügü belli traktörün
muhtemelen dönüş esnasında trakörün arkasındaki uzun pulluktan dolayı traktörün agırlık merkezinde bir problem olmuş ve devrilmiş
yoksa aşırı hız veya 2-3 takla atmış gibi bir görüntüsü yok eger öyle olsa o kabin un gibi olurdu

benim uzun zamandır dikkatimi çeken bir konu var
genelde büün traktörlerde görüyorum en pahalısından en ucuzuna kadar nerdeyse hepsinde kabinler çok adi internette gödügümüz bazı fotograflarda kabinler kagıt gibi eziliyor sırf lüsk tutkusu ve görüş açısısı geniş diye hertarafı cam olan uyduruk kabinlerle hayatı riske atmaya degermi
kabinin 4 köşesine saglam barlar konulsa kabin maliyeti çokmu artar
iddaa ediyorum 75kg luk agırlıgımla hangi marka olursa olsun yeni traktörlerdeki orjinal kabinlerin üstüne çıkıp 3-4 defa zıplasam okabin çöker
benim 55-56da 96 model hisarlar kabin var o bile bu kabinlerden 10 kat saglam
acaba lüks peşinde konfor peşinde koşan arkadaşlar bu konudada istek veya şikayetlerini firmalara mail veya telefon yoluyla bildiriyormu
veyya forumda kabinli traktör sahipleri bir konu açıp ciddi bir şekilde bu konuda görüş alışverişi yapmayı düşünüyorlarmı

bu uzun pulluk olayı tehlikeli millet düzde çekiyor diye takıyor da takıyor daha önce de demiştim motora göre uzun pulluk motoru devirebilir. ben ünlünün bir 140 şase denen pulluğu vardı 80 cm ara 4 metreden uzun 1200 kg aldım sonra baktım benim motora bu pulluk hem uzun hem ağır düzde sıkıntı yok rampa yukarı da yok ama Allah korusun yana meyilde traktörü bile devirebilir geri verdim standart pulluk aldım bu hiç etkilemiyor bile. diyeceğim o ki bu pulluk alpler bunlar az daha ağır ve 5 li uzun motoru devirebilecek potansiyel bir tehlike. nerede ne zaman ne ile karşılaşacağımız belli değil o yüzden tedbirli olmak gerek

eğimli arazide çok dikkatli olmak lazım dönüşlerde...büyük ihtimalle şoför eğimin tersine dönmek istedi.ya hızlıydı yada arka tekerlerden biri çukura girdi..arkada 5 li saban olunca traktörün eğim yönünde takla atmasına neden oldu...umarım kimse yaralanmamıştır...