td 100d kokboğaz atımı (part2)

Ynt: td 100d kokboğaz atımı (part2)

bence çok telaşlısınız o boydaki buğdayda kökboğaz hastalığı daha gözükmüyor ama iki defa atarsanız o ayrı bir fatura .bu yıl biraz geç geliyor dikkat etmemiz gerekir.bereketli ola ha sehpayı biraz aşağı indirebilirsen daha olacak gibi.

yorumlar için teşekkür ederim arkadaşlar ne zaman atmam gerekiyo kök boğazı hastalık başladıktan sonra mı sehpa ise tarlalar çamur oldugu için anlamadan bi anda kollar yere vuruyo o yüzden o kadr havada

bereketli olsun biraz aceleci davranıyorsunuz gibime geldi yarmış baya ilk gübrede gelbah ben böyle tarlalarda balye bağlarken veya biçerken tarla sahibne baya bir türkü söylerim :D ama kendiniz makinacısınız sorun olmaz herhalde :D

Ertuğ Aslan link=topic=63685.msg715943#msg715943 date=1362907042' Alıntı:
bereketli olsun biraz aceleci davranıyorsunuz gibime geldi yarmış baya ilk gübrede gelbah ben böyle tarlalarda balye bağlarken veya biçerken tarla sahibne baya bir türkü söylerim :D ama kendiniz makinacısınız sorun olmaz herhalde :D
yok ertuğ aceleci değil bizim burda bayagı bayagı başladı hastalık yerler biraz fazla olunca yetişmiyo aksilik falan 220 dekar var daha yağmurdan giremiyoruz çamur oldu iyice alçaklar yine bu yıl bol bol şarkı söyler zaten makineciler :)

Güzel paylaşım. Bereketli olur inşallah. Bizde bugün süne lastiklerini taktık. Tarlaları fazla yarmadan ilaç atmak için. Öbür türlü çok fena oluyor. Yarın öbürgün bizde kök boğaza başlarız. Amcam yulaflara ilaç attı bugünlük. Ama çok tarla yaranlar var civarda. Onlar yaza baya kalay yerler. Adamın traktörü geniş teker yarmıştı yarmış. Hele bugün bir köyden geçerken gördüm. Adamın kanola tarlası 10 dekar var yok. Kanola desen doğru düzgün yok içinde. Girmiş olanıda çiğnemiş. Hatta su yarmış tarlayı biraz böyle bir traktör içinde dönecek kadar yer var. Oraya bile girmiş dönmüş çıkmış. Zaten motor anca döner içinden birde orayı yarmış batırmış...:D

kolay gelsin

herşey iyi hoşta havaların azdaha düzelip topragın azdaha kurumasını bekleseniz daha bugday fazla büyükte degimiş
kaldıki teker izleri komple yok say hatta yok sayma zaten yok olmuş
traktör agır ilaç makinası içindeki suyu şöförü falan derken nerden baksan 5tondan fazla belkide 5buçuk ton gelir yazık o güzelim tarlayada bugdayada
böyle fotografları veya videoları görünce üzülüyorum açıkcası