DEKSAN RÖMORK/KONYA

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

Bugün Konya fuarındaydık... Deksan römorkun ilk-tek kompas hidrolik damper sistemi dikkat çekiciydi... fiyatlar da diğer firmalara göre uygundu, çoğu parçayı kendi üretiyor. Bilgisi olan bu firmayı bilen varsa bilgilenelim...

Ynt: DEKSAN RÖMORK/KONYA

Firmanın başında Mevlüt bey diye bir makine mühendisi var. Dediğine göre sadece 6 litre yağla ve daha hızlıca 45 dereceden fazla dikiyor kasayı, denedik gördük de... Türkiyede ilk-tekiz diyor, başka yerde görmedim. Oktaki hidrolik ayakta Pronar...vs gibi güzel dizayn edilip, yerleştirilmiş...

Deksan römork parçaları ve römork üretiyor, ilk defa duydum... ama fiyatları da, ilgi-bilgi de hoşuma gitti.

Bu arada Pronarın fiyatları belli oldu mu? Deksanı bi görün derim...

Kataloğunu aldım, inceledim... 10-14 ton aralığında tandem düşünüyoruz. Ergun Tuncer 3 dingil büyük tonajlara yoğunlaşmış gibi...

Deksanın damper sistemi orjinal, bi de Çayırova gibi römork parçaları üretmesi, fiyatlarının uygunluğu var...

Deksan Hidrolik Makine Sanayi A.Ş. olarak;

2011 yılında yine çiftçilerimizin ve imalatçıların büyük ihtiyacı olan ve ülkemizde ilk ürettiğimiz hidrolikli kompas kaldırma sistemlerini zirai römork damperlerine uyguladık. Bu uygulama ile emniyetli kaldırma, devirme ve istenilen devirme açılarını yakaladık. Sistem 8-10lt yağla, 55-65 devirme açısı, 8-30 ton kaldırma gücüne sahiptir. Römork damperlerimizde yeni ürettiğimiz strok kontrol valfleri sayesinde kompas sistemi ve römork damperlerinin kontrollü, emniyetli kullanımını sağladık.

Kompas sistemlerinin (mevcut kullanılan silindirlere göre), teleskopik silindirlere (çok kademe) göre avantajları.

1. Tek kademe oluşu, az yağla çalışması,

2. Kalkma ve inmesinin çabuk olması,

3. Kalkarken ve inerken sıra şaşması olmaması,

4. Çok yataklama ve keçeler olmadığı için tutukluk ve keçe patlaması yoktur,

5. Tek kademe olduğu için boru şişmeleri yoktur,

6. Mil kromlu olduğu için paslanma yoktur,

7. Sistemin bağlantı şeklinden dolayı şasenin sağa-sola yatmasını önler,

8. Uzun ömürlüdür, seri çalışır.

http://www.deksan.com.tr/index.php?sid=52&uid=186&dil=tr