Düz boru egzoz (Straight pipe exhaust)

Beyler eminim aranızda traktörde ara gazını ve turbo sesini sevenleriniz vardır. Peki hiç düz boru yada açık egzoz yaptıranlarınız kullananlarız yada çevrenizde kullanan oldumu ? Youtube dan gördüğüm kadarıyla hep yüksek güçteki traktörlere uygulamalar var .Merak ettiğim daha küçük bg traktörlerde mesela 60 80 bg arası traktörlerde uygulama nasıl olur zararları yada faydaları ne olur? arabalara uygulayıp deneyenlerde olmuştur muhakkak.
Bunlarda kulaklarınızın pasını silmek için birkaç örnek. :) :)
110-90 open pipe (scarico in acciaio 100mm)
John deere 7920 straight pipe reving
New Holland T 7050 open pijp straight pipe
New Holland T8050 Open Pipe

Ynt: Düz boru egzoz (Straight pipe exhaust)

en çok son videodaki traktörün sesini beğendim ama sadece traktörün sesini egzozu değil hafif ıslık sesi gibi oluyor ya rölanti halindeyken o ses çok iyi :) egzoz sesini severim ama arabada seviyorum. iş olduğu zaman 14 15 saat çalışıyorum okadar yüksek seste deliririm :)

HassaN20 link=topic=63869.msg719618#msg719618 date=1363455948' Alıntı:
Ses olayı biraz keyif işi helede böyle turbo sesine hayransanız..
td 65 lerin sesi ne yapsan böyle çıkmaz bence.Fan sesi daha baskın geliyor.Ama 60-56 ların sesi şahane.Şöylede diyebiliriz,3 piston motorların hepsinin sesi çatır çatır...Ama gelgelelim 1 saatten sonra bünye kabul etmiyor.

fetullah aksu link=topic=63869.msg719700#msg719700 date=1363463468' Alıntı:
td 65 lerin sesi ne yapsan böyle çıkmaz bence.Fan sesi daha baskın geliyor.Ama 60-56 ların sesi şahane.Şöylede diyebiliriz,3 piston motorların hepsinin sesi çatır çatır...Ama gelgelelim 1 saatten sonra bünye kabul etmiyor.
Evet bu işe yani egzoz işine merakı olan birine danışmak lazım turbo sesiyle bukadar dolu olmasada güzel bir ses çıkabilir.

Bu seste çalışılmaz ben 165 fergusonu eksozunu koparttım bi 10 km gittim ne kulak kaldı ne kafa ama meraklılarına 165 in seside fenadır... şimdi 255 kullanıyorum turbonun sesi çok güzel özellikle uzaktan tıkır tıkır hoş geliyo..bide 54 c lerin sesi soğukken çok güzel...

fiat 70-56 nın üstünde bir kabin vardı mübarek egzozu kabin içine vermişin gibi ses alıodu içine akşama kadar sağır olma tehlikesiyle karşı karşıya idim :d bu ses adamı dedlirtir tabi turlamak güzel olur ama tarla noo-*-s noo*-*-

gocabolulu link=topic=63869.msg719806#msg719806 date=1363476743' Alıntı:
Bu seste çalışılmaz ben 165 fergusonu eksozunu koparttım bi 10 km gittim ne kulak kaldı ne kafa ama meraklılarına 165 in seside fenadır... şimdi 255 kullanıyorum turbonun sesi çok güzel özellikle uzaktan tıkır tıkır hoş geliyo..bide 54 c lerin sesi soğukken çok güzel...
fatih.337 link=topic=63869.msg719814#msg719814 date=1363477920' Alıntı:
fiat 70-56 nın üstünde bir kabin vardı mübarek egzozu kabin içine vermişin gibi ses alıodu içine akşama kadar sağır olma tehlikesiyle karşı karşıya idim :d bu ses adamı dedlirtir tabi turlamak güzel olur ama tarla noo-*-s noo*-*-
ugur_husky link=topic=63869.msg719821#msg719821 date=1363497691' Alıntı:
Ne kadar sevsende belirli bir süre sonra iş yorgunluğu ile birleşince kurtulmak istersin iş bitip yatğa girince bile motor çalışmaya devam ediyor :))
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar ama daha çok yıkıcı yorumlar yapmışsınız.Deneyen varmı olabilirmi düşük bg lerde nasıl ses alırım diye soruyorum ama hepiniz ben sesi sevmem diyorsunuz..Arkadaşlar zevk benim ve ben bunu seviyorum konuyu bilen yapıcı yorum yapmak isteyen varsa buyursun bizi aydınlatsın lütfen.

Hermiyas link=topic=63869.msg719876#msg719876 date=1363510363' Alıntı:
Bundan bende muzdaribim, genelde soruma cewap alamıyorum, ama bakıyorum konuyu 200 kişi izlemiş bir kişi bilinçli yorum yapmamış, çekiştirme olsa şak diye 30 cewap geliyor....
kısa bı surede fazla konu actıgınız ıcın olabılır mı ? ınsanlar zaten youtube de ıstedıgıbı ızleyebılıyor

ertac sahın link=topic=63869.msg719887#msg719887 date=1363512786' Alıntı:
kısa bı surede fazla konu actıgınız ıcın olabılır mı ? ınsanlar zaten youtube de ıstedıgıbı ızleyebılıyor

Alakası yok, forumun genelinden cümle alem bu durumdan muzdarip....İnsanlar geyik diyebileceğimiz çekiştirme konularına altına hücum gibi saldırıyorlar...

Ama bilinçli tarıma dair sorulara we konulara gereken ilgiyi göstermiyorlar....Bakınız konular....

Ayrıca Youtube paylaşımlarıma tıklarsan güncel en azından %99un o ay, ya da bulunduğumuz yıl olduğunu görürsünüz...

Azim ürünlerini bu ay yüklemiş bende paylaştım, forumun temeli paylaşım olduğuna göre...