adamlar emek vermiş çekim yapmış bizede izlemek düşer

Ynt: adamlar emek vermiş çekim yapmış bizede izlemek düşer

tümosan yaa :) çiftte az yakıyor cok cekıyor ah bırde su ufak tefek sorunları olmasa tadından yenmez bu tumosandan her sey beklenır.senı vezir de eder rezılde sağı solu hıç bellı olmuyor valla ;D

54_lift_o_matic link=topic=63889.msg719680#msg719680 date=1363461212' Alıntı:
tümosan yaa :) çiftte az yakıyor cok cekıyor ah bırde su ufak tefek sorunları olmasa tadından yenmez bu tumosandan her sey beklenır.senı vezir de eder rezılde sağı solu hıç bellı olmuyor valla ;D
ufak bi bilgilendirme yapayım kullandığım bir traktör markası tümosan hakkını vermek lazım gerçektende çok çekiyor bize kuyruk mili performansı önemli o iştede gayet başarılı yanlız yakıt konusuna gelince dediğin gibi az yakmıyor aksine emsal traktörlerden çok yakıyor her yönü iyi yakıtı fazla tümonun

arkadaşlar tümosan çekmiş hakkını vermek lazım ama şu dikkatimi çekti tümonun arka tekerlerinin havası azaltılmış ve bu durumda tekerler daha çok yere yapışır ve çok çeker bilmem fark ettiniz mi ?

yazık günah böyle güç belirlenmezki yahu
aynı marka model remoklara eşit yükü sar aynı viteslerde sar rampaya
böyle anca ağırlık ve şöförlük belirlenir nedenmi 2 tane aynı model aynı marka hatta aynı parti ürünü traktörü bağlayın illaki biri çekecektir ee diğeri güçsüzmü oldu

delihan link=topic=63889.msg719686#msg719686 date=1363462118' Alıntı:
ufak bi bilgilendirme yapayım kullandığım bir traktör markası tümosan hakkını vermek lazım gerçektende çok çekiyor bize kuyruk mili performansı önemli o iştede gayet başarılı yanlız yakıt konusuna gelince dediğin gibi az yakmıyor aksine emsal traktörlerden çok yakıyor her yönü iyi yakıtı fazla tümonun

yakıtı hakkında tam bılgım yok fakat bazılarından çok yakıyor lafını duydum bazılarından da az yakıyor lafını duydum ama benım anladıgım şu bu tumosanlarda yolda basınca mazotu ıcıyor fakat çiftte vs kuyruk mılı gıbı ıslerde fazla yakmıyor ama bu benım degerendırmem ama bı cok kısıdende çiftette cok az yaktıgı lafını duydum

Tamam iyi çekmiş başta ilk debriyajı okaldırdı ondan çekmiş 2. de beraber başladılar yine çekiyor. Tomsanın dolu ağırlığı 4 ton nh nin 4 buçuk ton tomsan ın çekmesi mantıksız geliyor lastikler,nin havası az olduğundan şüphelenyorum bnde.