elibollar balya makinası hakkındaki görüşleriniz

balya makinası almaya karar vermiştik epeydir arastırıyoruz. ikinci el makinalara baktık fakat sıkıntı yaratmaması açısından sıfır almaya karar verdik. paksan ve elibollar arasında kaldık ikisininde bayisi çok uygun şartlarda satış yapıcak. elibollar afyonlu hemşerimiz biraz bundan birazda ağzı paksandan geniş ve özellik olarak biraz farklı. paksandaki zincir sistemi kafamda soru işareti yarattı.

sonuç olarak elibol almayı düşünüyorum bulundugum yerde kullananlar var parça ve serviste sıkıntı yok. parça lazım olsa arabayla 2-3 saat sürede temin edebilirim.

görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim .

Ynt: elibollar balya makinası hakkındaki görüşleriniz

paksan yunus tavsiyemdir. kapasite olarak üstündür. benim kapasiteyle işim yok, yapacağım iş belli, elibollar bana daha yakın geliyor diyorsanız elibollar yeni kasalar da güzeldir. zaten kötü makina yok.

paksan güzeldir ama burdaki ustalara soduk bizde aldık yılbaşından sonra tavsiye ederim ama dedi bağlama grupları sıkıntı yaratıyor demişti biz çokcanlar aldık şimidlik güzel duruyora ama kullandımı görüçez artık birde 2011 model ürmaksan var ondan gayet memnunuz

GÜRKAN link=topic=63893.msg719716#msg719716 date=1363464616' Alıntı:
paksan yunus tavsiyemdir. kapasite olarak üstündür. benim kapasiteyle işim yok, yapacağım iş belli, elibollar bana daha yakın geliyor diyorsanız elibollar yeni kasalar da güzeldir. zaten kötü makina yok.

2 ipli gallignani makinamız var yonca fig baglıyoruz işler yetişmediğinden bitanede haşbaylı alıyoruz. yunus değilde 8002 5190 ayarında makina alıcaz haşbayını söküp yonca bağlıycaz sadece sezonda kendi memleketimizde sap bağlamayı düşünüyoruz. kendi yerlerimizi falan. elibolların dakikada vurusu stork diyolar sanırım ona. paksandan fazlaymıs.

Ertuğ Aslan link=topic=63893.msg719721#msg719721 date=1363465116' Alıntı:
paksan güzeldir ama burdaki ustalara soduk bizde aldık yılbaşından sonra tavsiye ederim ama dedi bağlama grupları sıkıntı yaratıyor demişti biz çokcanlar aldık şimidlik güzel duruyora ama kullandımı görüçez artık birde 2011 model ürmaksan var ondan gayet memnunuz

bende bu tür şikayetler aldım bu nedenle paksan 2. planda.

bende makina alıcam ve yoğun bir şekilde araştırma yapıyorum. yerli firmalar hürmaksan ve new holland hariç diğer hepsinin bağlama gurupları sır kalıp diye bir firmanın imalatı. sadece bu iki firma ve galigani firması orjinal alman rasspe markasını kullanıyor. yerli bağlamaların kaliteside ne ölçüdedir onuda makina ustalarına ve kullanıcılarına sormamız gerekir.

2005 den bu yana paksan 8002 kullanıyorum 3 adat var hepsindende çok memnunuz.konya fuarında bizim yakın köylerden 3 adet elibollar almışlar ama onlarıda güzel diyorlar bu sene göreçeğiz.

_çiftçi_ link=topic=63893.msg719990#msg719990 date=1363525065' Alıntı:
bende makina alıcam ve yoğun bir şekilde araştırma yapıyorum. yerli firmalar hürmaksan ve new holland hariç diğer hepsinin bağlama gurupları sır kalıp diye bir firmanın imalatı. sadece bu iki firma ve galigani firması orjinal alman rasspe markasını kullanıyor. yerli bağlamaların kaliteside ne ölçüdedir onuda makina ustalarına ve kullanıcılarına sormamız gerekir.

bağlama grupları genelde birbirinin kopyası. bizde daha önce 2 telli makina vardı bağlama grubunu gümüş kardeşlerin yaptıgı ipli sistemle değiştirdik. suana kadar ufak tefek sorunlar dışında bi sıkıntı yaşamadık.

şaban.muhtar link=topic=63893.msg720000#msg720000 date=1363526819' Alıntı:
2005 den bu yana paksan 8002 kullanıyorum 3 adat var hepsindende çok memnunuz.konya fuarında bizim yakın köylerden 3 adet elibollar almışlar ama onlarıda güzel diyorlar bu sene göreçeğiz.

paksan kullananlar genelde memnun paksanda önerdiler şartları çok uygun ama bu zincirli sistem kafamı karıştırdı. elibollar alanlar nekadara anlaştı biz 45 000 e bi ön görüşme gerçekleştirdik elibollar la. konya fuarında. makinalarıda güzel hoşuma gitti bide hemşerimiz. parça lazım olsa biner gece mece alır geliriz diye düşünüyorum.

ShyraXx link=topic=63893.msg720005#msg720005 date=1363527108' Alıntı:
paksan kullananlar genelde memnun paksanda önerdiler şartları çok uygun ama bu zincirli sistem kafamı karıştırdı. elibollar alanlar nekadara anlaştı biz 45 000 e bi ön görüşme gerçekleştirdik elibollar la. konya fuarında. makinalarıda güzel hoşuma gitti bide hemşerimiz. parça lazım olsa biner gece mece alır geliriz diye düşünüyorum.
45 e anlaşmışlarda ödemeleri 5 peşin 20 bu sene 20 seneye sanada yakınsa bnce hiç düşünme elibolları alderim bndeki paksanlar zincirli deiller