MF 8160 Pullukta - Datatronic 2 we Dual Control Kullanımı (English)

Ynt: MF 8160 Pullukta - Datatronic 2 we Dual Control Kullanımı (English)

GÜRKAN link=topic=63899.msg719847#msg719847 date=1363506741' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler. zamanında büyük teknolojiydi.

Gürkan bey paylaştıkça öğreniyoruz, mesela ben 6600 serisinde de bu Dual Control opsiyonel, ama tam olarak ne işe yarar hala anlayamadım rica etsem bi anlatır mısınız? Ben Dual Controlü geri sürüş sistemi falan diye düşünüyordum...

Dual control 300 euroluk bir opsiyon. diyelim traktörünüzde ön hidrolik var ve önde ekipman takılı. arkada da ekipman takılı. kombine çalışırken, sıra başına geldiğinizde ayrı ayrı öndeki ekipmanı ve arkadaki ekipmanı kontrol etmek yerine, tek düğmeyle hem ön hem de arka ekipmanı kaldırıp rahat bir dönüş yapılabiliyor. dönüp çiziye girdiğinizde yine tek düğmeyle hem ön hem de arka ekipmanı tek seferde indirip işe devam ediyorsunuz. ayrıca datatronic sayesinde eğer tarla tam kare veya dikdörtgen şekilliyse, datatronic gidilen mesefayi ölçüp sıra başına gelindiğini anlıyor ve ön & arka ekipmanı kendi kaldırıp indiriyor. amaç operatör üzerindeki iş yükünü azaltıp, yapılan işe daha iyi konsantre olmasını sağlamak.

GÜRKAN link=topic=63899.msg719927#msg719927 date=1363516642' Alıntı:
Dual control 300 euroluk bir opsiyon. diyelim traktörünüzde ön hidrolik var ve önde ekipman takılı. arkada da ekipman takılı. kombine çalışırken, sıra başına geldiğinizde ayrı ayrı öndeki ekipmanı ve arkadaki ekipmanı kontrol etmek yerine, tek düğmeyle hem ön hem de arka ekipmanı kaldırıp rahat bir dönüş yapılabiliyor. dönüp çiziye girdiğinizde yine tek düğmeyle hem ön hem de arka ekipmanı tek seferde indirip işe devam ediyorsunuz. ayrıca datatronic sayesinde eğer tarla tam kare veya dikdörtgen şekilliyse, datatronic gidilen mesefayi ölçüp sıra başına gelindiğini anlıyor ve ön & arka ekipmanı kendi kaldırıp indiriyor. amaç operatör üzerindeki iş yükünü azaltıp, yapılan işe daha iyi konsantre olmasını sağlamak.

Çok teşekkür ederim ilginiz we zamanınız için, anladım Waltra daki U-Pilot, ya da Claas daki ElectroPilot gibi güzel operatörün iş yükünü azaltan çok faydalı bir özellik...

Sizinkinde war mı bu yoksa hangi serilerde seçilebiliyor 6600 dışında...

Hermiyas link=topic=63899.msg719930#msg719930 date=1363516904' Alıntı:
Çok teşekkür ederim ilginiz we zamanınız için, anladım Waltra daki U-Pilot, ya da Claas daki ElectroPilot gibi güzel operatörün iş yükünü azaltan çok faydalı bir özellik...

Sizinkinde war mı bu yoksa hangi serilerde seçilebiliyor 6600 dışında...
6400, 6600 ve üzeri serilerde, Datatronic monitörü olanlarda opsiyon olarak var. bizim 5400 serilerinde autotronic 5 yazılımı var.

GÜRKAN link=topic=63899.msg719931#msg719931 date=1363517095' Alıntı:
6400, 6600 ve üzeri serilerde, Datatronic monitörü olanlarda opsiyon olarak var. bizim 5400 serilerinde autotronic 5 yazılımı var.

Tekrar teşekkür ederim....Sayenizde epey bişi öğrenmiş olduk....

Gökhan_42 link=topic=63899.msg719938#msg719938 date=1363517683' Alıntı:
paylaşım için tskler abi güzel video yapmıs adamlar zamanında :)

Rica ederim Gökhan....Birde şöyle düşün adamlar o zamanda bunları kullanırken bizler hala neler kullanıyorduk....