Yeni Azim Ziraat Disk Tiller + Mascar Mexico 3000 Mibzer Kombine Ekim Makinesi

Ynt: Yeni Azim Ziraat Disk Tiller + Mascar Mexico 3000 Mibzer Kombine Ekim Makinesi

kombine yapmaya çalışmışlar ama işe yaramaz gibi duruyor çok kullanılışlı olmaya bilir ilerde gelişirdirirlerse belki olur

Ynt: Yeni Azim Ziraat Disk Tiller + Mascar Mexico 3000 Mibzer Kombine Ekim Makinesi

Şöför biraz acemi biraz toprak çiğnenmiş ama bence güzel iş çıkartmış azim.Kutlamak lazım buradan görünen malzeme kaliteside kendini belli ediyor.

Bu kombineyi direk anıza ekimde kullanmayı planlıyolarsa eğer biraz zor gibi gözüküyor. Bende zamanında azimin tillerini kullandım hatta şuan çiftlikte kenarda duruyor. Kurakta agırlık az oldugu için batmıyor.Bu ekipmandada mibzer ve tillerin birbirinden bağımsız olması gerekıyor bence biraz daha üstünde çalışılsa güzel olabilir.

Paylaşım için teşekkürler. Geçen seneki Tekirdağ ' daki Tarım ve Teknoloji Günleri ' nde çekilmiş anladığım kadarıyla. Toprak gerçekten çok sertti. O yüzden çalışması o şartlarda pek düzgün olmamış. Yalnız ben bu kombinasyona orada dikkat etmediydim. Heralde standın arkasında yer alıyordu...

Ben bunu canlı izledim. azim standının arkasındaydı. çekim yapacaktım ama gerek şöför gerekse azim elemanları ne yapcaklarına karar veremediler, bir öteye bir beriye kaçınıp durdular. sonra vazgeçtim. o kadar umutsuz bir makina değil. daha öncede Çorlu da azim bayisinde duruyordu. tam hatırlamıyorum ama heralde 32000 lira gibi bir fiyatı vardı. özellikle tekerlek merdane çok hoşuma gitti. doğru zamanda, doğru tavda tarlaya girerse bence gayet güzel iş yapar. mesela trakya bölgesi için, ciguli çekilmiş yere, yağışlardan sonra tavda girilirse direk buğday ekilebilir. yada önceden bir sefer disk tiller çekilmiş yere direk kanola ekebilir diye düşünüyorum. ama gerçek tarla koşullarında 130-140 hp en az güç gerektirir diye düşünüyorum.