Tarımda nereye, ne yatırımı yapmalı?-1

Tarımda nereye, ne yatırımı yapmalı?
19 Mart 2013 Salı 17:56

Tarım Bakanlığı’nın 81 ili kapsayan araştırması yatırımcıya şehir şehir rehberlik edecek.

Tokat ' ta bağ yaprağına
Kars ' ta kaza
Konya ' da ' Kaşınhanı havucu ' na
İstanbul ' da mantara
Afyon ' da alg üretimine
Kocaeli ' de manda yetiştiriciliğine yatırım yapın!

Ynt: Tarımda nereye, ne yatırımı yapmalı?-1

Türkiye ' de hangi bölgede neler yetiştirilmiş böyle bir istatistik tutuluyor mu kurumlar tarafından ? Mesela Marmara Bölgesi ' nde 2012 yılında ne kadar arazide hangi ürünler yetiştirilmiş gibi...

Hermiyas link=topic=63969.msg721137#msg721137 date=1363709747' Alıntı:
Tarımda nereye, ne yatırımı yapmalı?
19 Mart 2013 Salı 17:56

Tarım Bakanlığı’nın 81 ili kapsayan araştırması yatırımcıya şehir şehir rehberlik edecek.

Tokat ' ta bağ yaprağına
Kars ' ta kaza
Konya ' da ' Kaşınhanı havucu ' na
İstanbul ' da mantara
Afyon ' da alg üretimine
Kocaeli ' de manda yetiştiriciliğine yatırım yapın!
Bilgiler için sağol

Magna Carta link=topic=63969.msg743613#msg743613 date=1368548739' Alıntı:
Türkiye ' de hangi bölgede neler yetiştirilmiş böyle bir istatistik tutuluyor mu kurumlar tarafından ? Mesela Marmara Bölgesi ' nde 2012 yılında ne kadar arazide hangi ürünler yetiştirilmiş gibi...
elbette tutuluyor .. türkiye istatistik kurumu bunun için var .. tuik ' e başvurun telefon edin bi şekilde istediğin bilgilere ulaşırsın .. kolay olmayabilir ama ulaşırsın .. anladığım kadarıyla çiftçiliğe yatırım yapmayı düşünüyorsun .. çiftçilikte fiyatı arz değil talep belirler bunu göze al .. hani müslüman mahallesinde salyangoz satmaya benzemesin yapacağın iş .. az üretilen hiç üretilmeyen bişeyi tarlaya dikip yetiştirmek karlı olmayabilir ..

Ali SARAÇ link=topic=63969.msg743621#msg743621 date=1368549369' Alıntı:
elbette tutuluyor .. türkiye istatistik kurumu bunun için var .. tuik ' e başvurun telefon edin bi şekilde istediğin bilgilere ulaşırsın .. kolay olmayabilir ama ulaşırsın .. anladığım kadarıyla çiftçiliğe yatırım yapmayı düşünüyorsun .. çiftçilikte fiyatı arz değil talep belirler bunu göze al .. hani müslüman mahallesinde salyangoz satmaya benzemesin yapacağın iş .. az üretilen hiç üretilmeyen bişeyi tarlaya dikip yetiştirmek karlı olmayabilir ..
Yanıt için telekkürler.Peki bu istatistiklere ulaşmak bu kadar zor mu tüikin sitsinde ya da tarım bakanlığının sitesinde var mı bu tür bilgiler.

Evet tarıma yatırım yapmayı düşünüyorum.Bi yerlerden başlamak lazım hiç olmazsa.Körü körüne de yetişmeyecek ya da bu sene arz fazlası yaratacak ürünü göz göre göre de yetiştirmek ürün para etmediğinde dövünmemek için bu tarz araştırmalar yapmak faydalıdır diye düşünüyorum...

Şimdi Tüik ' in sitesine girdim ve biraz araştırdım bu bilgiler varmış.

Sizler için de bir link ekliyorum .Bitkisel Ürün Denge Tabloları diye bir tablo ve ekilen bazı ürünlerin yeterliliği belitrilmiş.Umarım işinize yarar.Güzel bir istatistik çünkü...

Linki kopyalarsanız sevinirim link için mesaj sayısı yetmiyormuş(biraz saçma birşey olmuş bu )

www. tuik.gov.tr/PreHaberBultenleri.do?id=13499