erkunt traktör

Ynt: erkunt traktör

gerçek bu..euro3 ile 2 arasında çok güç farkı var.euro 2 75 hb euro3 79 hb torklarda farklı ama güçlü oan euro2 tipler kim ne derse desin.
euro3 lerdeki sistemleri 2 ye uguladıgınızda karşınıza canaavar çıkıyor...
euro2 yani eski erkuntlar euro2 motorlu olanlar çok degerli olcak az bir zamanda..

Hakan TOKSOY link=topic=63994.msg723174#msg723174 date=1364071201' Alıntı:
Euro 4 motorların çıkacağını duymuştum.
ona dah çok erken abi....
zeynep arkunt buna hazır ama Türkiyede çok eski motorların doğayı kirletirken euro 4 motorların çıkması çok mantıklı gelmiyormuş o kadar masraf etmeye değmezmiş birde eski motorların tamiri iş kaybına ve ekonomiye zararı çokmuş sanki kendilerinin çıkardığı yeni motorlar servisten çıkıyorda :D

şerefli1 link=topic=63994.msg723181#msg723181 date=1364072062' Alıntı:
ona dah çok erken abi....
zeynep arkunt buna hazır ama Türkiyede çok eski motorların doğayı kirletirken euro 4 motorların çıkması çok mantıklı gelmiyormuş o kadar masraf etmeye değmezmiş birde eski motorların tamiri iş kaybına ve ekonomiye zararı çokmuş sanki kendilerinin çıkardığı yeni motorlar servisten çıkıyorda :D

Garanti süresince servis sorun değil de,
Gerçi insanın yine de ufak tefek olmaması gereken basit ama dikkat edilmeyen şeylere canı sıkılıyor da;
Önemli olan garanti bittikten sonra zırt bırt servise mahkum kalırsak o zaman yandık.

Güzel bir kabin konmuş,
Ancak, hidrolik kollarının olduğu yere toz girmesini önleyen bir şey konmamış.
Kabin toz aldıktan sonra,
Kabin güzel olmuş neye yarar.
O kadar basit şeylerden kaçıyorlar ki,
Anlamak mümkün değil.
Tozu önlemek için körük koymak, çok mu zor ve çok mu maliyet getiriyor?
Hidrolik kollarının takırtısını önlemek için fiber bir parça koymak, çok mu zor ve çok mu maliyet getiriyor?
70 e de 4 çeker ikaz lambası koymak, çok mu zor ve çok mu maliyet getiriyor?
vs. vs. vs. ................ gider de gider.
Sadece Erkunt için demiyorum,
Traktör üreticilerinin ucuz maliyet adı altında birbirleriyle yarışından,
Afadersiniz kazık bizlere giriyor.

arkadaşlar ilk parçayı taktırdım sekromenç 750 tl zf ileri geri geçişlerinde çok güzel bir uygulama olacak.ek piston taktırdım.daha gelişmeler devam ediyor..

gocabolulu link=topic=63994.msg724410#msg724410 date=1364306177' Alıntı:
Sekromeç dediğiniz levye mi yoksa fites geçişini kolaylaştıran sistem mi eger levye ise süper olur sizin erkunt kaç model...

vites gecısını kolaylastıran sistem ve senkromeclı vıtesde kolay kolay garclama sesını duyamassınız.

vallahi tam bilmiyorum daha teslim almadım.yalnız ileri geri harektlerde vites geçişlerinde zf lerde çok güzel ve süper olacagını söylediler ve ilk de benim traktöre nasip oldu.
intercoll diye çıktık yola ek piston diye buda çok hoş oldu.şimdi ankaraya gelmeyi degdi.
yalnız arkdaşlar bunu fabrika takmıyor ha bedava falanda vermiyor ben çok takdir ettigim zmanında 2008 erkunt traktörümün servisliğini yapan ankara da bir servisle yapıyoruz tabiki fabrika ile bire bir organizasyon ile..işler bir bitsin sizlere teke tek açıklarım.
bu arada fabrikanın ilgi si müdürlerin ilgiside ayrı bir sevinç tabikii böyle birebir görüşme ve fikirler iyi niyetler iyki erkunt almışım dedirtiyor..biraz reklam oldu ama..

zf şimdi altın degere ulaştı.takdırmak isteyenler önce bölge müdürleriye irtibata geçsin bence servis çok çok önemli bu arda arkadaşlar ankara yakın olanlar olursa ankarda ki servis ile fabrikayla yardıcı olmaya çalışırım.konu yanlış yere çekilmesin
burada erkuntum 2011 model servet 80,3 4x4 kabinli lüks model degildi lükse çeviriyorum.
erkuntla 2004 den beri tanışıyoruz ilk tasarımdan beri...ilk traktörü alanlardanım şuan 4 erkunt yani 8.erkuntumuzda yolda pazartesi nasip olursa işlemler başlayacak..
80,3 veya 100 lük vya 110 luk..

abi hayırlı olsun yaptırdıkların erkuntun zf şanzımanlarında levye olacak diye duymuştum bir ara yani 16 ileri 16 geri vites 70 ve 80 lerin zf leri için bu ne zaman gerçekleşecek acaba fabrika yetkilileri ile görüştüğünde benim için sorarmısın 2014 te 70 lik lüks erkunt almayı planlıyorum sıfır eğer levyeli olursa benim için süper olur görüştüğünde sorup beni aydınlatırsan çok sevinirim tekrardan yaptırdıkların hayırlı olsun

bende zamanında bütün her şeyi taktırdım 2008 model erkuntumuza
şimdi ileri geri ve buçuk geçişlerine de senkromnç takılıyormuş onuda taktıracam o zaman harika olcak inşaallah.....

arkadaşlar şuan test ettim viteşler yag gibi harika arka ek pistoları tek takmışlar şuan çifte çeviriyorlar. kabin ve kapı fitil lerinide ses toz olayını kendime has yöntemle çözüyorum.klimayı güçlendirdim.yani şuan 2013 model oluyor ..hele vitesler mükemmel ..

köylü link=topic=63994.msg725232#msg725232 date=1364468560' Alıntı:
arkadaşlar şuan test ettim viteşler yag gibi harika arka ek pistoları tek takmışlar şuan çifte çeviriyorlar. kabin ve kapı fitil lerinide ses toz olayını kendime has yöntemle çözüyorum.klimayı güçlendirdim.yani şuan 2013 model oluyor ..hele vitesler mükemmel ..

Öncelikle hayırlı olsun.
Ankarada bu işlemleri yaptırdığınız servisin adını yazabilirmisiniz?