TEKCAN TOHUMCULUK-SERTİFİKALI TOHUM ÜRETİCİLİĞİ-KEŞAN/EDİRNE

Selamlar..
Tekcan Tarım tarımsal üretim amacıyla 1979 yılında Edirne ili Keşan ilçesinde kurulmuştur. 2000 yılında sertifikalı buğday tohumu üretimi ile tohumculuk sektörüne atılan firmamız, ürettiği tohumluklarda cins ve çeşitlerin yelpazesini geliştirerek sektörde faaliyetlerine devam etmiştir. Bugün ulaştığımız noktada buğday, arpa ve çeltik tohumculuğunda kalite ve tonaj açısından firmamız ülkemizin önde gelen özel sektör kuruluşlarından birİ olmayı başarmıştır. Firmamızda sertifikalı tohumluk üretiminin yanında; çeltik, buğday, ayçiçeği ve mısır çeşitleri üzerine adaptasyon ve ıslah çalışmaları da yürütülmektedir. Tekcan Tarım bünyesinde oluşturulan AR-GE biriminde ıslahçı personel istihdamı ve kurulan çeşit geliştirme laboratuarı ile firmamız sadece tohum üreten değil, çeşit geliştiren de bir firma konumuna ulaşmıştır. Bu faaliyetlerimiz neticesinde Tekcan Tarım 2008 yılında T.C. Tarım Bakanlığı tarafından “ ÖZEL SEKTÖR TARIMSAL ARAŞTIRMA KURULUŞU“ olarak tescil edilmiştir.

Bu güne kadar tüm faaliyetlerinde kalite ve titizliği ön planda tutarak iş yapan firmamız bundan sonrada aynı ilkeler ışığında faaliyetlerini geliştirerek sürdürmeye devam edecektir.

Ynt: TEKCAN TOHUMCULUK-SERTİFİKALI TOHUM ÜRETİCİLİĞİ-KEŞAN/EDİRNE

sitemize hoşgeldiniz. ben de Babaeskiliyim. bu yıl Kırkpınar ağası, tekirdağ, flamura 85 ve pehlivan tohumluklarınızdan ektim. gayet güzel durumları. geçen yıl tarla günlerinizi haberimiz olmadığı için kaçırdık, gerçekten katılmak istiyoruz. bu yıl daha geniş çaplı tanıtım yaparsanız çok iyi olur. başalarınızın devamını dilerim.

Herkese iyi dilekleri için teşekkürler..
Öncelikle ben İsmail DİRİK.Şirketin Pazarlama Sorumlusuyum.Aranızdan mutlaka tanıyanlar çıkacaktır.Şirket olarak her zaman yaptığımız işin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.Tohumluk konusunda ve diğer teknik konularda bana ulaşırsanız ben size hem ziraat mühendislerimizi yönlendirerek hem de istediğiniz konularda bilgi vererek her daim yardımcı olacağım.Telefonum 24 saat açık.Şirketin ayrıca web adresi ve facebook sayfası da var. Facebook ' ta tekcan tohum olarak aratın ekleyin.Yılda bir kaç defa tarla günü düzenliyoruz burdan davet edeceğim.Ayrıca fuarlara da katılıyoruz onuda burdan duyuracağım.Yeni çeşitlerden bahseden üyeler olmuş.Onlar hakkında da detaylı bilgiyi web sitemizden ve bende alabilirsiniz.Şimdilik bu kadar.Sormak istediklerinizi buraya yazarsanız sık sık girip cevap vereceğim..
Saygılarımla bereketli günler...
İsmail DİRİK
0530 517 54 40
Tekcan Tohumculuk Ltd.Şti-Keşan / Edirne

trakkulupe hoşgeldiniz ismail bey sizin pehlivan buğdayı bizim bu iç anadolu bölgesine iyi uyum sağladı maşallahı var kurakta olsa soğukta güzel verim yapıyor burada ekildiği yerlerde diğer buğdaylara göre sanki sulu imiş gibi görünüyor tek sorun protein bazen tutmuyor sizden ricam verim olarak pehlivan kadar verimli ve dayanaklı proteini pehlivan dan yüksek olan çeşidiniz han gisi ise ben bu sene onu ekmeyi düşünüyorum flamurayı söylemeyin o pek verimli değil ayrıca kurağa ve soğuğa pek gelmiyor yaslnız ben iç anadoluluyum (kırıkkale) buranın yağışı trakyadan az ..burada herkes pehlivandan sonra protein nedeni ile ukrayna (odeska ) ve esperya ekiyor ama ben yerli çeşit ekmek istiyorum sizin enstütünüz de ki (trakya trımsal araştırma enstütüsü )geliştirilen tohumlar genellikle çok verimli oluyor.tekcan tohumculukta gördüğüm kadarıyla bu enstütüde geliştirilen tohumları üretiyor şimdiden teşekkürler

Sitemize Hoşgeldiniz.Pehlivan cinsi tohumu ilk defa ektik bu sene,çevremizde ekenler memnun kaldılar.Bir de ilk defa selimiye cinsi tohumu ekenler var.

TARLA GÜNÜ
TESİS AÇILIŞI

tekcan tarım
YENİ TESİSİMİZİN AÇILIŞININ YAPILACAĞI TOHUMLUK ÜRETİM TARLALARIMIZIN GEZİLECEĞİ VE YENİ BUĞDAY-ARPA VE YULAF TOHUM ÇEŞİTLERİMİZİN TANITILACAĞI TARLA GÜNÜMÜZDE
SİZLERİ DE ARAMIZDA GÖRMEYİ DİLERİZ

ORGANİZASYON YERİ VE SAATİ
TARİH: 3 HAZİRAN 2013 PAZARTESİ
SAAT: 11.00
YER: UZUNKÖPRÜ YOLU 2.KM TEKCAN ÇİFTLİĞİ/KEŞAN
NOT: Organizasyonumuz yemeklidir.

Tüm herkesin bilgilenmesi için bu mesajı yazıyorum.Bu yıl buğday tohumlukları çok çabuk tükendi.Her firma gibi bizde elimizde ki tohumun tamamını bitirdik.Sadece elimizde Kırkpınar Ağası adlı tohumumuz var o da çok kısıtlı.Eğer hala tohuma ihtiyacı olan çiftçilerimiz varsa kendilerine yardımcı olabiliriz.Kırkpınar Ağası Buğday Tohumluğu edinmek isteyenler benle irtibata geçebilir.
İsmail DİRİK
0 530 517 54 40
Tohumun çeşit özelliklerine sitemizden ulaşabilirsiniz.
Saygılarımızla,bereketli bir yıl olması dileğiyle..