ARKADAŞLAR 768 E FİAT TİPİ ÇEKİ DEMİRİ ALSAM NASIL OLUR?

Ynt: ARKADAŞLAR 768 E FİAT TİPİ ÇEKİ DEMİRİ ALSAM NASIL OLUR?

Cihan_özece link=topic=64022.msg721867#msg721867 date=1363816499' Alıntı:
:S malzeme elimizde olmadığı için düşündürüyo demi blader
bızım fıattan bılıyorum sıkıntı oluyo ... ama cekıyı hıdrolıklere baglıyolar gergı ıle ...alırsan su ankı halınden ıyı olur ama :D

cihan abi sizin orda hiç hurdalık yok mu yaw bi tane hurda fiat yada massey çeki demiri bulursun heralde??? :D dediğin gibi malzeme elde olmayınca düşündürüyo.... :S :S

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=64022.msg721869#msg721869 date=1363816637' Alıntı:
alt çekiyle çekemediğimiz romorkları üst çekiyle söküp alıyoruz çok fark var ama ertacın dediği gibi iki teker sıkıntı olur cihan..
biz dör tekeri ağır yükte kullanmıyoruz abi.eğer alttan bişiyi çekemezse zinciri üst çekiden pimle bağlıyoruz tamam :)
ertac sahın link=topic=64022.msg721870#msg721870 date=1363816653' Alıntı:
bızım fıattan bılıyorum sıkıntı oluyo ... ama cekıyı hıdrolıklere baglıyolar gergı ıle ...alırsan su ankı halınden ıyı olur ama :D
ne bilem blader kararsız kaldım.
tavaslı_okan link=topic=64022.msg721871#msg721871 date=1363816748' Alıntı:
cihan abi sizin orda hiç hurdalık yok mu yaw bi tane hurda fiat yada massey çeki demiri bulursun heralde??? :D dediğin gibi malzeme elde olmayınca düşündürüyo.... :S :S
okan oraya fiat çeki demiri uydurmak astarından pahalı olur.bu orjinal.sadece civata ile monte edeceksin okadar.

valla cihan abi yanlış anlamassan bi öneride bulunayım gözlemlerime dayanarak bizim traktörün birinde çeki demiri var diğerinde çengel var bu şekilde çeki demirleri daha çok sallıyo traktörü ve o üstteki bloklarda çatlama yapıyo çengelde römork takıp çıkarması daha zor olsa da traktöre daha az zarar veriyor

arcltf link=topic=64022.msg721876#msg721876 date=1363816968' Alıntı:
valla cihan abi yanlış anlamassan bi öneride bulunayım gözlemlerime dayanarak bizim traktörün birinde çeki demiri var diğerinde çengel var bu şekilde çeki demirleri daha çok sallıyo traktörü ve o üstteki bloklarda çatlama yapıyo çengelde römork takıp çıkarması daha zor olsa da traktöre daha az zarar veriyor
anladım blader ama biz çengel hiç kullanmıyoruz buralarda.zaten slaj çekerken çok sıkıntı yaratır çengel.yük birden boşalınca ok yukarı doğru vuruyo çengel olsa haydee geriye :) birde slajda römorklar sağa soal yatıyor yükten ozaman bu tip çeki demiri oku tutuyor bir süre hemen devrilmiyor romork.

haa slaj için kullanacaksan sıkıntı olmaz çok ağır basmıyo sonuçta. çengel dediğin gibi kaçırıyo çok başıma geldi hele masseylerde:) ama illa böyle alacaksan (kurt ağzı diyoruz biz bunlara) kısa olması daha bi avantaj bence:)