Tüm çiftçi arkadaşlarımızın Allah yardımcısı olsun

Medyada yer alan haberler maalesef pek iç açıcı değil. Zaten hepimizde bu işin içindeyiz az çok durumu biliyoruz. Şu iktidar iyi, bu iktidar kötü ayrımına da gerek yok, hiç bir iktidar bence bugüne kadar hakkıyla çiftçiye sahip çıkmamış çiftçiyi dışarıya bağımlı kılmıştır. Bu yüzden, hepimiz ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız. Allah hepimizin yardımcısı olsun..

http://www.turgutluyanki.com/haber/akcay-ciftci-borc-batagina-saplanmistir/15612/

Ynt: Tüm çiftçi arkadaşlarımızın Allah yardımcısı olsun

ydincbayram link=topic=64031.msg722001#msg722001 date=1363874299' Alıntı:
Medyada yer alan haberler maalesef pek iç açıcı değil. Zaten hepimizde bu işin içindeyiz az çok durumu biliyoruz. Şu iktidar iyi, bu iktidar kötü ayrımına da gerek yok, hiç bir iktidar bence bugüne kadar hakkıyla çiftçiye sahip çıkmamış çiftçiyi dışarıya bağımlı kılmıştır. Bu yüzden, hepimiz ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız. Allah hepimizin yardımcısı olsun..

http ://www.turgutluyanki.com/haber/akcay-ciftci-borc-batagina-saplanmistir/15612/

kardeş ALLAH razı olsun ALLAH hepimizin yardımcısı olsun. ama herkes için gecerli deil çalışan çiftçiler kazanıyor çalışmayan yatan kazanmıyor herişte olduğu gibi kazanamadık diyenlere bakın komşu traktörü değiştirdi bende değiştirecem onunki büyük bende alacam yeni modeli cıkmış ben niye almayım alıyorlar peşinat verip banka ile faizi neyi çalış dur ödeyemeyeceği borça giriyor ondan sonra ağla dur. ek tarlanı varsa al traktörün arkasına uygun ekipman çalış piyasaya bekletme evde traktörü makinayı bak nasıl kazanılıyor.milyarlar ver al tarım aletlerini seneden seneye 1 ay kullan kaldır garaja.. bende dahil olmak üzere böyle tabiki zarar edeririz. toplasan 1 İLA 2 ay ekim biçim hasat sürüyor 10 ay yat aşağı ALLAH yine iyi ekmek aş veriyor bize kalmış ki hükümetler ne yapsın

mesuteker link=topic=64031.msg722006#msg722006 date=1363875739' Alıntı:
kardeş ALLAH razı olsun ALLAH hepimizin yardımcısı olsun. ama herkes için gecerli deil çalışan çiftçiler kazanıyor çalışmayan yatan kazanmıyor herişte olduğu gibi kazanamadık diyenlere bakın komşu traktörü değiştirdi bende değiştirecem onunki büyük bende alacam yeni modeli cıkmış ben niye almayım alıyorlar peşinat verip banka ile faizi neyi çalış dur ödeyemeyeceği borça giriyor ondan sonra ağla dur. ek tarlanı varsa al traktörün arkasına uygun ekipman çalış piyasaya bekletme evde traktörü makinayı bak nasıl kazanılıyor.milyarlar ver al tarım aletlerini seneden seneye 1 ay kullan kaldır garaja.. bende dahil olmak üzere böyle tabiki zarar edeririz. toplasan 1 İLA 2 ay ekim biçim hasat sürüyor 10 ay yat aşağı ALLAH yine iyi ekmek aş veriyor bize kalmış ki hükümetler ne yapsın
Benimde vurgulamak istediğim o herkes ayağını yorgana göre uzatsın dedim, ancak bizde bir atasözü var hırsızın hiç mi kabahati yok. Sen de ürünü geçen seneden düşük fiyata satıp tohumu gübreyi ve mazotu geçen seneye göre %10-%20 pahalı alsan buna bi şekilde itirazın olması gerekir.. Eğer itirazın yoksa tabii bi şey diyemem senin ürünün para yaptı demek ki..

2001 yılında ortalama;
4 kg. buğday ile - 1 Lt. Mazot alınabilirken,

2012 yılında ortalama;
7 kg. buğday ile - 1 Lt. Mazot alınabiliyor.

----------------------------------------------

2001 yılında ortalama;
1 kg. buğday ile - 1 Kg. DAP Gübresi alınabilirken,

2012 yılında ortalama;
2,5 kg. buğday ile - 1 Kg. DAP Gübresi alınabiliyor.

http://www.trakkulup.net/ciftci-muhabbetleri/2001-2012-yillari-arasinda-ne-kazandik-ne-kaybettik/msg691432/#msg691432

Haberden alıntıdır.

Çiftçilerin üretimlerinde kullandığı mazot, gübre, elektrik gibi girdilerden KDV alınmamasına dair kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda AKP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

Soruyorum,
Neden reddedildi?

Hakan TOKSOY link=topic=64031.msg722236#msg722236 date=1363892128' Alıntı:
Haberden alıntıdır.

Çiftçilerin üretimlerinde kullandığı mazot, gübre, elektrik gibi girdilerden KDV alınmamasına dair kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda AKP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

Soruyorum,
Neden reddedildi?
amacım siyaset değil ama
keşke kabul edilseydi çiftçiyi adamdan saymıyorlar bence

Maalesef arkadaşlar oy alana kadar bu işler, ondan sonrası alavere dalavere.. Burada kendi adıma ben rahatsız olduğum konuları dile getiriyorum, birileri duyarda yanlışı düzeltir diye ancak bazen görüyorum ki aramızda bile halen yanlış yapanları savunanlar çıkabiliyor. Amacım birilerini eleştirmekten ziyade, yanlışları dile getirmek. Sadece burada değil yerine göre parti temsilcisi arkadaşlarıma da bunları söylüyorum. Düzeltilmesini istiyorum.

arkadaşlar birincisi 2 ay çalışıp 10 yatıyoz diyenler, bulafa çiftçilik yapanda inanıyorya ona üzülüyorum.buğday- arpa -nohut-patates-20 kadarda büyük baş hayvan şimdi nasıl bunların hepsini iki ayda yapacaksınız merak ediyorum.bazı arkadaşların girdilerden kesinlikle haberleri yok yada haybeye konuşuyorlar.

her iktidar gibi bunlarda zenginden yana arkadaşlar zenginin yatına mazot indirimli çifçininkine bindirimli zenginin pırlantasına kdv yok çifçinin gübresine var zaten meclise bi bakın bizi yönetenlerin ya babası ya dedeside millet vekili yani vekille değişmiyo babadan oğula devroluyo