BAŞAK TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ.?

: BAŞAK TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNÇELERİNİZ.?

başakların çekişini bilemem ama geçen polatlıda başağın en son çıkan motorunu8 gördüm baya güzel klimalı kabin baya güzel olmuş ama tek zayıf yönü ön tekeri ufak ilk çıkan başakların ön tekerleri büyüktü sonradan bozdular tekeri ufalttılar

arkadaslar ben bı basak kulanıcısı olarak traktorden cok memnunum yakıtı hakkında hıc supenız olmasın gercekten yolda falan yakıtı baya azz ama tek motor olarak kulanacaksan butun ısler ıcın alcaksan almanızı tavsıye etmem cunku o kadar kapasıtelı bı traktor deıl bızımkı 2006 model eskı tıp kabın orjınal ama teyıp yok bıde asoırı bı ses var kabınde bıde hararet yazın tarla surerken hararet hep yesıl ıle kırmızının sınırında duruo bı turlu dusuremedık servıste bı cere bulamadı harerete bızımkınınde on tekerler eskı tıp 9-5-24tu fakat bu tekerlerle traktor denge salayamıodu hemen yerı oyuodu sonra yenı tıp ufak tekerlerden gonderdıler bedava verdıler bunlar ufak vede duplex yanı tam dengede oluo bu tekerlerle
yenı tıpı hakkında bı bılgım yok kulanmadımda gormedımde ama bu eskılerden alacaksanız 2cı motor olarak kulanacaksız kesın alın
tek olarak kulanmak ıcın alacaksanızda kesılıkle almayın saygılarrrr

[glow=red,2,300][tt]WALLAHİ HİÇ KULLANMADIĞIM İÇİN BİLMİYORUM...YORUMU KULLANAN ARKADAŞLARA BIRAKIYORUM....AMA YENİ ÇIKANLARI HOŞUMA GİTMİYORDA DEĞİL...[/tt][/glow]

: BAŞAK TRAKTÖRLERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ.?

arkadışım dogru soylemissin şimdi ben teknık servisteydım orada o sana gelen tekerler bır yapılan hatanın bedelıdır bedava degildirsana ole gelmiştir bence başak alınmaz kardeş eskısı gibi degil motorlar çekmıyo alan adam ştayir nıyetıne alıyor ama bındıgı zaman çekmıyor dıyor adam açıkcası türkıyede bı motor varsa oda zetordur ama satış sonrasi işi bilmıyor neyse kardeş ucuz çin malı gelıyor yakında pıyasada olacak ricam sen herkese söyle çünkü herkes beklıyor çin malını oldu iyi akşamlar

arkadaşlar bizde 2006 başak 2073 4 tane var başak çok güzel bir motordur

çekicide çok iyi olan bir motordur biz saman patozunda servise koşuyoruz *098*-

biz ezelden steyr ciyiz biz 1986 da patozculuga başladık o zaman ilk patoza koşdugumuz motor 768 steyr di
RAMPASIDA İYİ OLAN BİR MOTOR DUR STEYR
[glow=red,2,300]illede STEYR DERİM[/glow]

çukurova_agası link=topic=726.msg9379#msg9379 date=1202992479' Alıntı:
arkadaşlar bizde 2006 başak 2073 4 tane var başak çok güzel bir motordur

çekicide çok iyi olan bir motordur biz saman patozunda servise koşuyoruz *098*-

biz ezelden steyr ciyiz biz 1986 da patozculuga başladık o zaman ilk patoza koşdugumuz motor 768 steyr di
RAMPASIDA İYİ OLAN BİR MOTOR DUR STEYR
[glow=red,2,300]illede STEYR DERİM[/glow]

Aramıza hoşgeldin arkadaşım. Tanıtma bölümünde kendini tanıtırsan çok memnun oluruz...

bende 98 ve 2002 olmak üzere iki başak var..traktörlerden oldukça memnunum..parçası ucuz..herşeyden önce yakıt mükemmel..ekonomik..ben genelde mısır sılajı ve pancar ekimi yaparım..pancarı fabrikaya götürürken ve tarlada çekişi mükemmel..ama mısır sılaj makinasında bayağı zorlanıyor..185 mf ile beraber sılaj biçerken bana gün boyunca 3 defa tur bindirdi ...ayrıca pullukla tarlada sanırım mf ye çıkamaz..ama bence number one traktör.......

yo bızımkınde teknık srun falan olmadı lastıkler bız ıstemeden gekldı dengede problem oluodu ama sımdı hıc olmuo hemde duplex lastık verdıler basak kuyruk mılı ısınde bence cok bayılır o motorlaa o ısler yapılmaz onla yolda gezcen naklıye maklıye falan yapcan bızımkı 4lu pullukta onlerı balayınca hıc zorlanmıo ayrıca nadasta 188 ıle kapıstık ondan daha cok bayıldı ama daha dengelı gıttı mf habıre hıdrolıkle oynadı durdu ben saldm gıttım
bayılma problemı bundada acayıp bı sekılde var bostaken bıle nerdese bazen vıtes ıstıo okadar cok bıde hareret her zaman boskende yuklukende hep kırmızı sınırda ne servıs cozdu olayı nede bı yetkılı geldı bız zatı satcaz bunu

pıspıs link=topic=726.msg10399#msg10399 date=1203260729' Alıntı:
bende 98 ve 2002 olmak üzere iki başak var..traktörlerden oldukça memnunum..parçası ucuz..herşeyden önce yakıt mükemmel..ekonomik..ben genelde mısır sılajı ve pancar ekimi yaparım..pancarı fabrikaya götürürken ve tarlada çekişi mükemmel..ama mısır sılaj makinasında bayağı zorlanıyor..185 mf ile beraber sılaj biçerken bana gün boyunca 3 defa tur bindirdi ...ayrıca pullukla tarlada sanırım mf ye çıkamaz..ama bence number one traktör.......

Bu motorların tarla işleri hiç yok bence. Bende Steyr var, tarla sürmek, tırmık çekmek berbat sıkıyor ve yavaş oluyor. Ama gezmede, hidrolikte ve nakliye işinde çok avantajlı.

bendede 2073 1998 model başak var alalı 4 ay gibi oldu çivtliğe koydum gerçekten güzel motor ve almakta gec kalmışım arada kullanmaya bir numara motor

arkadaşlar öncelikle selamun aleykum hepinize bendede 2002 başak war tekçeker motorda hararet die bişey yok bence ben alalı 1,5 sene oluyo daha 1 kere yeşili geçmedi en fazla yeşilin ortasına geliyo yakıt desen süper o yakıta göre süper iş yapıo ben aldığıma çok memnun oldum yalnız seri farkı gercekten traktörlerde fark ediyo başak 7000 serisi en güzel seri diyolar ben her işimi rahatca görüyorum başakla aldım rahat ettim gercekten styerlede bi fark yok bence burda 8073 kullananda war param olsa başak alırım diyende war ama başaklar seri motor değil motor tork yapıo o yüzden çekişi iyi tarla işinde mf veya diğer motorlar bence daha seri oldukları için fark atabilir ama seri motorda sonuçta yine agır işte bayılır vites düşürmek zorunda kalırsın bence motorun gücü motorun yaptığı torkla alakalı bişey bana göre böyle sizde yorumunuzu yapın ortak bi noktada buluşalım ve bundan sonra başaktan vazgeçmem bnm arazime göre koşullarıma göre en uygun motor bu hepinize saygılar

gerçekten zayıf bir mühendislik ürünü ben birtane 4 lü 16 lı pulluk aldım amcamın oğlununda başak 85 liği var(yeni çıkan) motor köye gidiyordu bari dedim bizim pulluğuda götür neyse gittik pulluğu takmaya pulluk takılmıyo arka dar geliyo pullukta 16 lı zaten imkan yok takılmıyo yani böyle bir kmedi olmaz bunudamı hesaplayamadılar şety*-*

hehe aynısı bızımkımndede var tam 1/2 saaat urasıodum pulluk takmaya zaten en az 4 kısı topluyoduk pulluık takacagımız zaman pullugun cuklerrıı ıle kollar tam acık olsa bıle pullulk gırmıo bırazdaha acıon bu sefer tekere takılıo yıne olmuo bıze kancalı hıdrolık kolu gonderceklerdı hala gondercekler 2 sene oldu pullugu taktıgımız zaman pancar zamanı gubrelere kadar arkasından sokmuoz