2012 yılı ürünlerin destekleri

2012 yılıda üretilen yağlı tohumlar ve hububat ürünlerinde uydu tabanlı parsel tanımlama modeli ile belirlenen verimlere göre destekleme yapılacak mış bu durumda yapılan icmallerde destek ödemeleri yarı yarıya düşük çıkmıştır.
bu konunun araştırılım bakanlık birimlerine gönderimesi veya basın yoluğla duyurulması yapılan kesintilerin açıklamaı yapılması

Ynt: 2012 yılı ürünlerin destekleri

26.03.13 tarih saat 17:00 ' ye kadar itiraz hakkımız var.Çok düşük hesaplamışlar verimleri bir tutarsızlık var.Ben bugün şikayet dilekçe mi vereceğim bakalım ne diyecekler.Mesela yan yana olan buğday tarlalarım arasında 19 kg fark var neye dayanarak yazmışlar artı verimlerde bende 92 kg eksik ortalama var.Muhakkak kontrol edin.Adres: http://parselverim.tarim.gov.tr adresinden T.C kimlik nosunu girerek bakabilirsiniz.Ayçiçeğinde de biçtiğim verim ile belirledikleri verim arasındaki fark 32 kg eksik.

alper4u link=topic=64193.msg724311#msg724311 date=1364253175' Alıntı:
26.03.13 tarih saat 17:00 ' ye kadar itiraz hakkımız var.Çok düşük hesaplamışlar verimleri bir tutarsızlık var.Ben bugün şikayet dilekçe mi vereceğim bakalım ne diyecekler.Mesela yan yana olan buğday tarlalarım arasında 19 kg fark var neye dayanarak yazmışlar artı verimlerde bende 92 kg eksik ortalama var.Muhakkak kontrol edin.Adres: http://parselverim.tarim.gov.tr adresinden T.C kimlik nosunu girerek bakabilirsiniz.Ayçiçeğinde de biçtiğim verim ile belirledikleri verim arasındaki fark 32 kg eksik.
bende baktım .. tek parça arazide 17 parsel oldugu icin cogu farklı verimlerin .. toplamda 30 ton verim olarak eksik gösteriyor yarın bende itiraz edicem .. işin en ilginci ise en çok verim aldıgım bölgeyi en az verimli olarak göstermişler ..

bu nasıl bir uygulamaymış böyle.akıl mantık işi değil.
benim tapularda cıkan yazılar.
-bu parselde ,ürün verim atanması çalışması devam etmektedir.
-tapu bilğileriniz ,tapu kadastro genel mürülüğündeki tapu kayıtlarında bulunamamıştır.
-bu parselde prime esas ürün bulunamamıştır.
diye yazılar cıkıyo.

alper4u link=topic=64193.msg724311#msg724311 date=1364253175' Alıntı:

Link paylaşımınız için teşekkür ederim.

http://parselverim.tarim.gov.tr

Uygulamada neyi baz aldıkları merak konusu?

Ne kadar saçma bir uygulama...
Parsel verim tablosunu inceledim. eylül ayında yerleri sürdüğümde uydu fotolarından verim tespiti yapılmış.
yani daha yerleri ekmeden verimi belirlemişler.
pullukla sürülen yerden verimi tespit işini anca bizim tarım bakanlığı yapar.....:) at-*-* grin-*-s grin-*-s ??*-s iç-*-*

tamemen yanlış yada özensizce yapılmış bir uygulama buğday yerimi ayçiçeği olarak göstermiş verim olarakda en kötü durumda 280kg çiçek aldğım yere 173kg verim vermiş, 180 kg biçtiğim yere de aynı verimi vermiş nasıl iştir anlamadım çiftçiyle her yönden uğraşıyorlar Allah sonumuzu hayırlı eylesin

uygulama iyi bir uygulama.uydu fotoğrafında tarlanın ne kadarı ekili ne kadarı boş.ne ekilmiş.adam pancar ekmiş buğday desteği mi almış.bataklığa dağa taşa,ormana,göle destek mi alıyor.hepsi görünür.

TT 55 link=topic=64193.msg724376#msg724376 date=1364298841' Alıntı:
uygulama iyi bir uygulama.uydu fotoğrafında tarlanın ne kadarı ekili ne kadarı boş.ne ekilmiş.adam pancar ekmiş buğday desteği mi almış.bataklığa dağa taşa,ormana,göle destek mi alıyor.hepsi görünür.

arkadaşım o zaman bizim ekin ekeceğimiz sürük yere nasıl oluyorda verim belirtiyor

Bu tamamen çiftçiye verilen destekten kesinti yapma amacı güden bi uygulama...

Minareyi çalmak istiyen kılıfını hazırlıyor...............