Yoncaya Sıvı Hümik Fulvik Asit,Sıvı Fosfor ve Böcek İlacı Uygulaması-213 Sezonu

01.02.2010
5,124
1,139
Aksaray

img1077oa.jpg

img1075iv.jpg

img1073gr.jpg

img1071jf.jpg

img1074ok.jpg

img1076ek.jpg

img1078yl.jpg

img1079tn.jpg

img1080em.jpg

img1081u.jpg

img1082xp.jpg

Ynt: Yoncaya Sıvı Hümik Fulvik Asit,Sıvı Fosfor ve Böcek İlacı Uygulaması-213 Sezonu

Hacım kolay gelsin bende sana onu soracaktım özelden msj attım tamda bu konuyla ilgili lombricoları (190 TL) aldım.. Böcek ilacının adını tam yazsana ya da fotosu varsa bi foto at..
Bu arada Yonca kudurmuş :D

Ynt: Yoncaya Sıvı Hümik Fulvik Asit,Sıvı Fosfor ve Böcek İlacı Uygulaması-213 Sezonu

Hacı kolay gelsin maşallah yine döktürüyorsun alk-*s hacı fig için hümik asit atsak nasıl bir zararı ve faydası nasıl olur :S

Ynt: Yoncaya Sıvı Hümik Fulvik Asit,Sıvı Fosfor ve Böcek İlacı Uygulaması-213 Se

Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar.Yoncaya böcek ilacını ilk üründe uygulamamın amacı genelde bölgemizde yoncalarda ilşk üründe kurt zararı oluyor bu kurtçuklar yonca hortumlu böceğinin larvalarıymış geçen yıl ilk biçimlere bu kurtlar bölge genelinde %20 yakın zarar verdiler o yüzden şi,mdi ve sonrasında böcek üremesini ve ürün kaybını azlatmak için böcek ilacı uyguladım,zaten yoncalara biçimlerin durumuna böcek miktarına göre yonca hortumlu böceği,yonca kurdu ve yaprak biti için ilaç uygulanmalı.Hümik fulvik asit kombini atıldığı biçime fark ettiriyor ama asıl uygulamaya çalıştığım sıvı Fosfor yonca bitkisinin fosfor ihtiyacı yüksek normalde fosforlu taban gübreleri kullanır taban gübresi bi,raz geç tesir eder bitkiye sıvı fosfor ise hemen fark ettiriyor yoncanın hem verimini arttırıyor hemde çabuk büyümesini sağlıyor.
Normalde bölgemizde yoncalar 4-5 biçim yapılır ama 5. biçim zayıf olur ilk biçime bu uygulamaları yapmamdaki diğer bir amaçta ilk rünü erken biçebilmek normalde bölgemizde 15-20 mayısta biçilir yoncalar ilk biçimi Nisan ayı sonlarında biçebilirsem biçim sayısını arttıracağımı düşünüyorum.

Memet kardeşim, sen ; çiftçiliğin hayvancılığın en iyisini bilen.Örnek olarak Traktörün de en iyisini bilir diyorum.
Böylelikle yoncaların hepsi 4 yapraklı olacaktır.

Hacım, hala kafam karışık, sen anladın onu.:) Güzel paylaşım, bereketli olsun. Ovadaki tek ağacıda görmüş olduk.