fiat480 su sızıntısı

selamün aleyküm abiler bende 79model türk fiat480 var traktörüm de antifiriz yoktu marş motorunun ordaki(bloktaki) kapaklardan bir tanesini patlatmış kapağı geri çaktım su sızıntısı geçti benim asıl sorunum devirdaim sonra motora giren boğaz kısmında hafif çatlak 2cm kadar su kaçırıyor çatlak ufak olmasına rağmen saatte 2litre falan su atıyor benim merak ettiğim devirdaim daki su basınçı bu çatlağı atıyorum sıvı conta vs. şeylerle sızıntıyı durdurmak mümkünmü sitede yeniyim konunun yeri burasımı bilmiyorum yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Ynt: fiat480 su sızıntısı

traktörünüzün bloğu patlamış.deyişmesi lazım.conta ile olacak şey deyil.gözünüzü korkutmak istemem ama biraz masraflı birşey.bu arada antifiriz neden yoktu ? eğer antifiriz olsa patlamazdıda ondan sordum....

traktörüm çok azda olsa su eksiltiyordu normalde bu yüzden antifriz koymuyordum zaten fazla çalışmıyor traktörüm sezonda 100dönüm yer işliyor işim bitti mi suyunu boşaltıyordum gübre atarken suyunu doldurdum dalğınlığıma geldi boşalltmamışım.Blok değiştirmek çok para tutar ama 4-5 bin lira para tutar ruhsata işlemesi lazım motor şase numarasıda değişiyor sanırsam traktörü değiştiririm abi o parayla daha mantıklı

kadiraldemir26 link=topic=64267.msg725175#msg725175 date=1364458294' Alıntı:
selamün aleyküm abiler bende 79model türk fiat480 var traktörüm de antifiriz yoktu marş motorunun ordaki(bloktaki) kapaklardan bir tanesini patlatmış kapağı geri çaktım su sızıntısı geçti benim asıl sorunum devirdaim sonra motora giren boğaz kısmında hafif çatlak 2cm kadar su kaçırıyor çatlak ufak olmasına rağmen saatte 2litre falan su atıyor benim merak ettiğim devirdaim daki su basınçı bu çatlağı atıyorum sıvı conta vs. şeylerle sızıntıyı durdurmak mümkünmü sitede yeniyim konunun yeri burasımı bilmiyorum yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Geçmiş olsun bi anlık dalgınlık işte sanırım malıyet yuksek olur bencede değiştirmenizi öneririm.

nabolant link=topic=64267.msg725324#msg725324 date=1364486267' Alıntı:
kaynak yapılıyor bloğu değiştirmeye gerek yok

O kaynağa dikiş diyorlar genelde. Enterlerde çok oluyor harfiyatta şantiyede vs. çok çalıştığı için işçiler suyuna felan dikkat etmeyip donduruyor sonra catlatıyorlar blogu. Sonrada su kanalları tıkanıyor malum. Peki 480 De dikiş verimli olurmu sonra hararet felan olmasın ?

kadiraldemir26 link=topic=64267.msg725175#msg725175 date=1364458294' Alıntı:
a.selam, öncelikle foruma hoşgeldniz, bahsettiğiniz çatlak motor bloğunda değil galiba, resmini çekip atsanız daha iyi yardımcı oluruz. Fıatlarda blok genellikle marş motorunun arkasından çatlar, tapayı attığı için çatlama olmamış.

nailyetek link=topic=64267.msg725333#msg725333 date=1364487171' Alıntı:
a.selam, öncelikle foruma hoşgeldniz, bahsettiğiniz çatlak motor bloğunda değil galiba, resmini çekip atsanız daha iyi yardımcı oluruz. Fıatlarda blok genellikle marş motorunun arkasından çatlar, tapayı attığı için çatlama olmamış.

Bilgi için sağol nail abi inşallah öyle olmuştur.

nabolant link=topic=64267.msg725335#msg725335 date=1364487350' Alıntı:
iyi yapan ustasını bulmak lazım bazıları öyle bir kaynak yapıyor ki belli bile olmuyor kaynak yeri

Anladım inşallah kolayca hallolur sorun.

kadiraldemir26 link=topic=64267.msg725339#msg725339 date=1364487403' Alıntı:
bence bloğa kaynak vuruldumu randıman vermez ama benim anlatmak istediğim devirdaim sonra motora giren bogaz kısmı bloğa bağlı civataları var yeni farkettim söküp yenisiyle değiştiremezmiyiz

Resim koyma imkanınız yokmu tam olarak kestıremedım ben catlağın yerini.

kadiraldemir26 link=topic=64267.msg725339#msg725339 date=1364487403' Alıntı:
bence bloğa kaynak vuruldumu randıman vermez ama benim anlatmak istediğim devirdaim sonra motora giren bogaz kısmı bloğa bağlı civataları var yeni farkettim söküp yenisiyle değiştiremezmiyiz
Eğer bizle kafa bulmuyosan o bahsettiğin yer, Termostat ın olduğu parça, yensiyle değişir 15-20 TL tuıtarında bir parça, hem s,ilindir kapağında bağlıdır, blokla alakası yok.:)

Bizimde başımıza geldi canim ingiliz 165 in bloğunu patlattık öldü parasına verdik gitti Boluda dikiş attırdık randuman vermedi satmak zorunda kaldık..Yalnız Düzcede bi usta var bu işlerde profosyonel geçen yıl yanına şerit almaya gitmiştim baktım bi 640 ın blogunu kaynatıyor durdum izledim içten ve dıştan kaynak yapıyo ve kaynagın üzerine daha alevi üzerinde iken bir avuç tuz ile karışık başka bir toz atıyo ve inanın kaynak hiç belli olmuyo sordum sağlam oluyomu diye orjinalinden hiç fark olmaz ve bellide olmaz dedi ben binlerce blok yaptım dedi...Bu adamı daha önce görmüş olsam benim traktörün motorunu bu adama yaptırırdım ve satmazdm satsam bile ölü parasına gitmezdi...

geçmiş olsn kardes bloka dikiş attır çokl daha ucuza ml edersın senede 100 dekar yer ekiyomusun sana yeterli gelecektir... ayrıca genel bilgi olarak söleyim blok değiştirirsen sadece makine odası birliğinden pojesiylr tespit raporuyla yen blok numaran ruhsata işlenir..sıkıntılı ve masraflı bır iş değil,,arkadasın biri ŞASE numarası değişecek dedi galiba öle bişey olması imkansız hiç bir taşıtın şase numarası değişemez fabrikadan çıkar---çöplüğe gidene kadar üzerinde kalır değştiremesiniz sadece ruhsata vea evraklara yanlış yazılım sonucu tespi rapaoruyla evrak üzerinde değiştirilir ..