istemıyerekte olsa o acıyı tadmak zorunda kaldık

Ynt: istemıyerekte olsa o acıyı tadmak zorunda kaldık

şimdi uygulamanın güzellğinden bahseden arkadaşlar.acaba aynı şeyler sizlerin başına gelseydi ve birazdaha fazla kazanaç için coluk coğunuzun rızkından kısıp 100 bin tl gibi bir rakama kuyu vurdurmuş olsaydınız.yine aynı şeyleri düşünürmüydünüz acaba.
yer altındaki kaynaktan önce yıllardır boşuna akıp giden yer üstündeki kaynakları vatandaşın hizmetine sunda ondan üçret alsana.
benim tarlamda kuyu ne yok ama .bu gün bu uygulamayı yapan zihniyet yarın bu işlerle gecimin sağlayan çiftçi kesmine daha ne zorluklar cıkaracak kim bilir.
HANİ Bİ ARA Bİ VEKİL TARIMI ÇİFTÇİYİ HOPLATCAZ NE DİYODU YA .BAŞLADILAR UFAKTAN UFAKTAN GİBİME GELİYO.
hakkımızda hayırlısı allahtan .

kuyunuz hayırlı olsun, başınıza gelen sıkıntılardan dolayı geçmiş olsun. peki kuyuyu deneme şansınız oldumu? yapmış olduğunuz masraflara
ve başınıza gelen sıkıntılara rahmen inşallah kuyunun verimi umduğunuz gibi olur.

Öncelikle geçmiş olsun abi üzücü bir durum tam olarak bilmiyorum ama kanunen bi hak aramaya gitsen mi diye düşünüyorum, bu kadar emek vermişsin emeğe mi yanarsın yapılan yanlışa mı, ama şu bi gerçekki bu ülkede hakkıyla ticaret yapan iş yapan hep zor durumda bırakıldı ve bırakılıyor yazık diyorum sadece, baştakilere söyleyecek söz bulamıyorum akşam düşünüyorlar böyle olsun sabah pat yasa o yürürlükte sonucunu düşünen yok.
Rabbim sonumuzu hayırlı eylesin

şimdi senin yaptığın bütün masrafı devlet hibe etse sana tamam ona karşılık saati taksın ama hem para harca hem emek sonrada af edersin enayi yerine konulup Allah vergisi yer altı suyuna para öde sonra R.T.E çıksın tv ye ülke çok iyi çok büyüdük

Alinin evi 1 ken 10 olmuş bunun veliye ne faydası acaba?

Musa abi merak ettiğim senin kuyudan nasıl haberdar oldular?
Çevre kuyulara taktılar mı?
Burası Diyarbakır mı?Etrafta ki iller için boyle bir şey var mı?

geçtiğimiz senelere kadar DSİ sulama paraları ürüne göre dönüm başı 15- 20 lira arasındaydı.2012 sezonun sonunda fiyatlar açıklandı 50 küsür lira. onada eyvallah. paşa paşa ödedik.

2013 de fiyatlar 70 ve üstü olacak diye bi söylenti var.
biz yıllardır kazığı yiyoruz. kazığımıza yenı yenı ortak olacak arkadaslara sabır
hepimize geçirmişler olsun.

gerçekten emeğinize saygısızlık olarak görüyorumm.. aynı şekilde geçen yıl mevcut pompalarımız yetesiz geli yeni trafo 750 m yeni hat 50kv 2 adet dalgıç 1100m kalalvaniz boru 20 bin yağmurlama borusu 8 damlama borusu sitem toplamda 140 bi tl maloldu abaone almak için 1 ay uğraştık ellerinde gelen bütün zorlukları yaptılar sonuç olarak sezon snunda 9 bin fatura geldi 2bin belediyeye su bedeli 500 m altımızdaki tarla DSİ kanalından suluyor 2 bi tl ödüyor ben 140+9+2+++++busitemi kuruncayakadar çekilen emek sitress çabasıı

öncelikle dogru uygulama diyen arkadaşlar sesleniyorum gidin önce kendi yüzme havuzlarınıza kota getirin devletin bütün kurumlarında yüzme havuzları bol bol su kullanıyor keyfe deger tarımda öncelikle salma suyu yasaklamak gerekir cünkü gercekden cok cehalet tarımı yapılıyor bol su var ürün verimi yok toprak altına suyu dsi mi basıyorda sahipleniyor su insanlık hakkıdır allah dünyayı 3 element üzerinden yaratmışdır toprak hava su saten biri biterse kıyamet kopmuş olur gerek duymayız hic kimsede bu konu hakkında kesin yargıya varamaz belki susuzlukdan degilde sudan kaybolacagız kendi evinizden başlayın kota uygulamasına kendi bedeninize kota koyun baklaım bünlük 3 barda su icin canlıların ne zaman su istediginizi biliyormusunuz bilimsel olarak yaklaşın işin icinden cıkabilecekmisiniz bu kanunu onaylayanlar suyun icinde yüzecek ben burda susuzlukda kaybolacam bu zihniyeti onaylıyorsunuz sulu tarım yapmak icin ülkemi degiştirelim

SEYİT link=topic=64280.msg726137#msg726137 date=1364664385' Alıntı:
öncelikle dogru uygulama diyen arkadaşlar sesleniyorum gidin önce kendi yüzme havuzlarınıza kota getirin devletin bütün kurumlarında yüzme havuzları bol bol su kullanıyor keyfe deger tarımda öncelikle salma suyu yasaklamak gerekir cünkü gercekden cok cehalet tarımı yapılıyor bol su var ürün verimi yok toprak altına suyu dsi mi basıyorda sahipleniyor su insanlık hakkıdır allah dünyayı 3 element üzerinden yaratmışdır toprak hava su saten biri biterse kıyamet kopmuş olur gerek duymayız hic kimsede bu konu hakkında kesin yargıya varamaz belki susuzlukdan degilde sudan kaybolacagız kendi evinizden başlayın kota uygulamasına kendi bedeninize kota koyun baklaım bünlük 3 barda su icin canlıların ne zaman su istediginizi biliyormusunuz bilimsel olarak yaklaşın işin icinden cıkabilecekmisiniz bu kanunu onaylayanlar suyun icinde yüzecek ben burda susuzlukda kaybolacam bu zihniyeti onaylıyorsunuz sulu tarım yapmak icin ülkemi degiştirelim
abi ben ne uygulama doğru diyenlerden nede yanlış diyenlerdenim .. sadece şunu diyorum bu uygulama ters başladı .. bence öncelikle damlama ve yağmurlama sistemini zorunlu hale getirilmeliydi .. daha sonra lokal ve bitkisel ortalamalara göre kota belirlemeliydiler .. tamam suyu bilincsizce kullanmayalım geleceği düşünelim katılıyorum ama uygulama hayata geçirme şekli bir anda bıçak gibi olmamalıydı .. şimdi kuru tarım yapanlarla sulu tarım yapanlar çatışmasın .. yıllarca ben kuru tarım yaptım az kazandım , oh sana sen yıllarca sulu yaptın al bakalım dememeli .. sulu tarım olmasa o kuru tarım yapanlar domateside salatalıgıda ithal olarak muz misali tüketirdiler .. sulu tarım buğday ve mısırdan ibaret değil .. biberden patlıcandan domatesten patatesten vs vs ibaret .. bunuda herkes bilmeli ..

SEYİT link=topic=64280.msg726137#msg726137 date=1364664385' Alıntı:
birde bişey yazmışsın ona değinmemek elde değil ..
şairden alıntı ..

.. ama ne yapalım başka memleketimiz yok .. nereye gideyim irlandayamı gideyim .. ülkemin inançlarına saygısızlık yapan danimarkaya mı gideyim , kuzey afrikayı yıllarca kan gölüne çeviren fransaya mı gideyim , ingiletereyi mi gideyim dünyanın en büyük sömürgesi , hindastana mı gideyim pakistana yıllarca zulum eden , hitlerin agzından dişlerini söktüğü yahudilerin bankacılık ve altın rezervlerinin üzerine oturan isviçreye mi gideyim , hangi ülkeye gideyim bizim türkiyeden başka ülkemiz yok , sakın bu insanlar bize medeniyeti öğretmeye kalkmasın bunlar emperyalist sömürgelerdir yalan söylüyorlar . Almanya bana kültürünü öğretir medeniyet kompleksli insanlarda yaslanır ona 40 milyon insan öldü almanyada hitler faşisti yüzünden ben mi öldürdüm , yaşasın türkiye sevdası yaşasın memleketimiz yaşasın türkiyemiz .........

satocan58 link=topic=64280.msg725488#msg725488 date=1364494594' Alıntı:
o borular sana bu aciyi yasatanlarin ve yasatmasina sebep olanlarin g*tüne gitsin... amin...
Adam almış boruyu ne yapacağı belli olmaz .ARKAMIZA TENCERE KAPAĞI BAĞLAYIPTA GİRELİM BUSAYFAYA. kaza maza çıkar yanlışlık olur.
Küfür işine çözüm bulamadık.
Kaldı ki ben deniz kenarında yaşıyorum rakımımız düşük. Biz biliriz ki yer altında deniz suyu ile tatlı su savaş halinde eyer aşırı şekilde tatlı su boşaltılır ise yerine deniz suyu dolar. rakım yüksek bile olsa daha aşağıdakilere aynı olayı yaşatır. OLAYA BEN SİYASİ HARİTADAN BAKMAK YERİNE COĞRAFİ HARİTADAN BAKIYORUM.Eğer aşırı kullanılırise tuzlanır kardeşim bizim ülkemiz yarım ada etrafımız deniz. Devlet çiftçi yada hükümet çiftçi sorunu değil bu hepimizin sorunu.

Hayırlısı olsun hakkınızı sonuna kadar arayın bence,üzücü bir durum bölgemizdede kuyulara sayaç ve kota uygulama projesi vardı projeyi ertelediler.

geçen gün kopprojesi başkani dsi den baya dertliydi kızıl ırmagın suyu iç anadolonun ortasindan akıyor kulu ilçesine 20 km boru döşenecek dsi yapmiyor diyor göksu ermenek ve kızılırmak projesi 300 trilyon maliyeti var dsi 1-5 milyar dolar çok pahalı masraflı diyiyp devletden ödenek çıkartmıyormuş saat ten önce sen bu projeleri bi yap zaten yer altı suyunu yıllar dır ölçüyorsun bizim buraya dsi gelir bir kaç kuyu var su seviyelerini her sene ölçer gider zaten su çekilmesi çok kurak geçen yıllarda oluyor oda 3 -5metre yagışlı senelerde yok öyle bi olay amaç 300 bin kuyudan saat başı 2 bin tl den 600 trilyon davası yine birileri zengin olacak çiftçiye mavi mazot ver kızılırmak sakarya ermenek goksu projelerini derhal hayata geçirin