MEYVE BUDAMA VE TOPLAMA RÖMORKU

Ynt: MEYVE BUDAMA VE TOPLAMA RÖMORKU

Ali SARAÇ link=topic=64333.msg726655#msg726655 date=1364753681' Alıntı:
ben çok riskli buldum ağaç yakınında yanlış bir joistik hareketiyle insanın gözü kaşı çıkabilir ... işinize yarıyorsa ne ala ..

katılıyorum. güzel çalışma ancak güvenlik önemli. hiç olmazsa hidrolik kumandaları muhafazalı olmalı bence. sonuçta dallara yakın yada dalların direk içinde çalışacak bu alet.

Tebrikler güzel düşünce, memlekette bir eşinin daha olduğunu sanmıyorum...Warsa da bilmiyorum...

Muhakkak geliştirmeleriniz güncellemeleriniz olacaktır...

Maşşallah sizde de her makineyi yapacak azim, zaman, teknik bilgi we ekipman war...

Uzakmışız yakında olsanız bi çayınızı içer tanışmak isterdim...

Meywe de ağaçlarınız nedir?

Yanlış anlamayında bukadar masrafa emeğe ne gerek vardı.Şahsi fikrim sizin işinizi kolaylaştırabilir ama gerçek hayata dönersek bi işe yaramaz yani kusura bakmayında.

Hasan arkadasıma katılıyorum bu alete bu paraya verıcegıme işçi tut kara gecersın bundan emın olabılırsın + mazot gıdıyor ıkıncısı iş yurumuyor ooooooooooo oooooooo kulluyen zarar bu alet ok-*-s

yorumlarından dolayı herkese teşekkürederim. makina daha imalat aşamasında. hidrolik sistemin çalışabilirlik testlerini yapıyorduk. video yu o zaman çektim. şimdi kısa kısa yorumlara cevap vereyim.

GÜRKAN link=topic=64333.msg726675#msg726675 date=1364755223' Alıntı:
katılıyorum. güzel çalışma ancak güvenlik önemli. hiç olmazsa hidrolik kumandaları muhafazalı olmalı bence. sonuçta dallara yakın yada dalların direk içinde çalışacak bu alet.

hortumların emniyet altına alınması olayın basit boyutu.

Hermiyas link=topic=64333.msg726730#msg726730 date=1364760030' Alıntı:
Tebrikler güzel düşünce, memlekette bir eşinin daha olduğunu sanmıyorum...Warsa da bilmiyorum...

Muhakkak geliştirmeleriniz güncellemeleriniz olacaktır...

Maşşallah sizde de her makineyi yapacak azim, zaman, teknik bilgi we ekipman war...

Uzakmışız yakında olsanız bi çayınızı içer tanışmak isterdim...

Meywe de ağaçlarınız nedir?

size katılıyorum. bu makinanın bir benzerinin yada muadilinin türkiyede olduğunu zannetmiyorum.

HassaN20 link=topic=64333.msg726751#msg726751 date=1364761274' Alıntı:
Yanlış anlamayında bukadar masrafa emeğe ne gerek vardı.Şahsi fikrim sizin işinizi kolaylaştırabilir ama gerçek hayata dönersek bi işe yaramaz yani kusura bakmayında.

aslında ben ilk traktöre basınçlı hava ürettirmiştim. pnomatik budama makaslarını çalıştırabilmek için. dikkat ettiyseniz romörkün üstünde kompresör var. bu işte başarılı olunca dedim ki havayı üreten traktör beni de taşısa, kaldırsa olmaz mı? merdiven taşımak zorunda kalmasam olmaz mı? zaten budama yaparken traktör orada olacak bütün gün çalışacak bari merdiven hizmeti de versin. projenin çıkış noktası bu. ama ne derece performans sergileyecek inanaın bende çok merak ediyorum.

aslında bu romörkün bir özelliği daha var. ilk fırsatta videosunu çeker yollarım. bunun üst yapısı şaseden sökülebilir. aynı bir ataşman gibi. düz beton bir zemin üzerine 10 dk içinde şaseyi budama romörkünde ayırabilirim. benim bu sayfada BAŞAĞA DİDVİNCİ isimli bir romörk videom daha var. dikkat ederseniz iki üst yapının şasesi de aynı. mesela bir tane daha üst yapı yaptım mı ( mesela havuz tipi damper.... gibi ) meyve budama üst yapısı bedavaya gelir. şu anda bir adet şase var iki adet üst yapı var.

Şimdi sizi anlıyorum ama olaya şurdan bakmanız lazım budama yapmak tamam da bu iş diğer muadillerine göre artı faydaları neler sizin sisteminiz hem çok büyük hem sahip olma maliyeti yüksek hemde çalıştırma maliyeti yüksek.Budama makası yapacaksanız küçük benzinli bir kompresör yapmak tüm gün çalışmada traktörden çok daha az yakıt harcayacaktır..Geriye ne kaldı ? ilk defa pnomatik sistemle yada hidrolik sistemle taşıyıcı ve buna benzer aletler yapan siz değilsiniz..

HassaN20 link=topic=64333.msg726923#msg726923 date=1364806885' Alıntı:
Şimdi sizi anlıyorum ama olaya şurdan bakmanız lazım budama yapmak tamam da bu iş diğer muadillerine göre artı faydaları neler sizin sisteminiz hem çok büyük hem sahip olma maliyeti yüksek hemde çalıştırma maliyeti yüksek.Budama makası yapacaksanız küçük benzinli bir kompresör yapmak tüm gün çalışmada traktörden çok daha az yakıt harcayacaktır..Geriye ne kaldı ? ilk defa pnomatik sistemle yada hidrolik sistemle taşıyıcı ve buna benzer aletler yapan siz değilsiniz..

düşüncelerinize aynen katılıyorum. ilginiz içinde ayrıca teşekkür ederim.

Römork için yapımınız eline sağlığıyla ve başarılar olsun. Ancak bize çok yavaş geldi sanırım. Bundan benzeri olan kaldırmalı tek kolu var. İrfan arkadaşımda erkunt traktörü arkada 4 metre uzunluğuna çelik kolu kaldırmalı 'pulluk benzeri şekilde' bağlandı ve kaldırdı budalandılar yani. Ha birde aklıma geldi bir yabancı kaynaklı video izlemiştim fakat bulamadım size anlatıyorum. John Deere 6125M modeli olan ön aks ve ön yükleyici bağlı olan katlamalı aleti var biraz pahalı olduğunu varsayılır. Öne takılıyor ağaca gidiyorsunuz ağacı dibinde mesafe 3 metre yanaşmadan kaldırıyor işin bitince uzaktan kumanda ile hareket edebiliyormuş. Ağaçları işin bittikten sonra bir düğmeye bas iner kendisi katlanır. Tamamdır. Hadi eve huzurluğuna.
Umarım anlatabildim mi ?
:)

JohnBoz link=topic=64333.msg727152#msg727152 date=1364837603' Alıntı:
Römork için yapımınız eline sağlığıyla ve başarılar olsun. Ancak bize çok yavaş geldi sanırım. Bundan benzeri olan kaldırmalı tek kolu var. İrfan arkadaşımda erkunt traktörü arkada 4 metre uzunluğuna çelik kolu kaldırmalı 'pulluk benzeri şekilde' bağlandı ve kaldırdı budalandılar yani. Ha birde aklıma geldi bir yabancı kaynaklı video izlemiştim fakat bulamadım size anlatıyorum. John Deere 6125M modeli olan ön aks ve ön yükleyici bağlı olan katlamalı aleti var biraz pahalı olduğunu varsayılır. Öne takılıyor ağaca gidiyorsunuz ağacı dibinde mesafe 3 metre yanaşmadan kaldırıyor işin bitince uzaktan kumanda ile hareket edebiliyormuş. Ağaçları işin bittikten sonra bir düğmeye bas iner kendisi katlanır. Tamamdır. Hadi eve huzurluğuna.
Umarım anlatabildim mi ?
:)

pek anlamadım ama yine de teşekkürederim