BALYA MAKINASI

S.A arkadaşlar 2 el sönmezler balya makınası alıcamda bizim burda makına 2011 model 25tl diyo alıcamda kullanan varsa nasıl iyimi pahalımı bılgılendırırsenız sevınırım

Ynt: BALYA MAKINASI

evet fiyatı modeline göre çok iyi. ancak bir malı alırken de satarken de kazanmak lazım. yani marka değeri olan yani tutulan, piyasası olan, yarın öbür gün elden çıkarıp yenilerken de kazandıracak bir makina olması lazım. bunu dikkate de alırsanız karınıza olur. yukarıda Sefa bey çok doğru bir tespitte bulunmuş. gallignani nin çok düşük modelleri o fiyata alıcı buluyor. bunlar nacizane fikirlerim. saygılar.

Bugün sanayide gördüm sömezler balya makinası bakımı yapılıyordu.Tırmık tertibatı hiç hoşuma gitmedi ve gereksiz fazlalıklar var makina üzerinde.Sağ tekerlek çamurluğu ve tırmık muhafazası gibi kullanımı zorlaştıracak ve bir işe yaramayacağı aşikar parçalar bunlar.Balya makinasında en önemli yerse bana göre bağlama grubu.Pek rasspe guruba benzetemedim.Ben paksan kullanıcısıyım işin açıkçası paksan bana sönmezlerin yanında mercedes gibi göründü.2011 modelleri nasıldır bilemem ama Gürkan beyinde dediği gibi alırkende satarkende kazandırmalı bence.

umutmalkoc link=topic=64545.msg729943#msg729943 date=1365494634' Alıntı:
1 tanede bize lazım makina bakalım
GÜRKAN link=topic=64545.msg729760#msg729760 date=1365444050' Alıntı:
evet fiyatı modeline göre çok iyi. ancak bir malı alırken de satarken de kazanmak lazım. yani marka değeri olan yani tutulan, piyasası olan, yarın öbür gün elden çıkarıp yenilerken de kazandıracak bir makina olması lazım. bunu dikkate de alırsanız karınıza olur. yukarıda Sefa bey çok doğru bir tespitte bulunmuş. gallignani nin çok düşük modelleri o fiyata alıcı buluyor. bunlar nacizane fikirlerim. saygılar.
makine alıcaksan parça servis bol olcak yazın sıcagında işin en bol anında makinenin arza yapıp 1 saat yatması demek müşteri ve kullanıcı için çok büyük bir sıkıntı ben kendi başımdan biliyorm 1 saat tin nekadar degerli oldugunu alıcakların iyi düşünmesi lazım çok dikkat ve özen istiyen bir iş alırsın begenmezsin ikinci elde de aldıgın degerin 3 1 ne satarsın

ben kendı işimde kulanıcam bide köyün dışarı fazla gitmem makınayı görmedım bakmaya gidicez 2011 olması fıyatıda iyi uygun geldı parca sıkıntısı olursa kötü kararsız kaldım alsamı almasamı galigani cok iyi oda cok pahalı hayırlısı makınayıda görsem bi kararımı verıcem bilgılerınız için teşekurler makınayı kulananda bılgılendırse kararımı verıcem de

yakamoz_24 link=topic=64545.msg730271#msg730271 date=1365533392' Alıntı:
ben kendı işimde kulanıcam bide köyün dışarı fazla gitmem makınayı görmedım bakmaya gidicez 2011 olması fıyatıda iyi uygun geldı parca sıkıntısı olursa kötü kararsız kaldım alsamı almasamı galigani cok iyi oda cok pahalı hayırlısı makınayıda görsem bi kararımı verıcem bilgılerınız için teşekurler makınayı kulananda bılgılendırse kararımı verıcem de
pişman olucagın bir karar verme derim makineyi satan herhangi bir sıkıntısı yok parça yönünde fln der ama burda kim ne sölerse bildigi için söler ha bagzıları boş konuşur ama genede senin kararın senin bilicegin iş iyi düşün derim galigani pahalıdır ama bakımını yaparsan sıkıntı olmadan sezonu biitirirsin

bende 2012 temmuz ayında 2011 model sönmezler aldım 28000 tl ödedim ....ve önce biraz pişmanlık duydum ama çalıştıktan sonra iyiki aldım dedim...7000 balye haşbaylı dane mısır sapı bağladım ...haşbay bıçağı dışında hiçbir sorun yaşamadım... sönmezleri ben beğeniyorum...galignaninin servisi haşbay ünitesini çıkarırken bağlama gurubunun alman raspa olduğunu ve kolayda arıza vermediğini söyldi.. bide ben makınanın ön ağız genişliğini çok beğeniyorum 170 cm yanlardan hiç sap bırakmaz... haşbay taplası ve merdanesini incele bak her sıra 23 bıçaktan oluşuyor.. galignani 20 paksn 20 kayahan 20 elibollar 20 ......nevholland 20 bıçktan oluşuyor.bak makınaları görsel olarak incele ve ön toplayıcısı 170 cm olan makınalara bak içlrinde paksan var kayahan var nevholland var bu markaların tümü sadece ön toplayıcıyı genişletmiş ama haşbay ünitei aynı kalmış.... bu makınalar yoncayı balyalarken öntoplayıcıda bulunan 15 cm lik küçük helezon bölgesinde çigneme ve tıkanma yapıyor..... ben 4 ay önce 2. makınayı aldım o da sönmezler 2008 model 22oootl ye aldım bilseydim sizin makınayı 25000 e kaçırmazdım ... yine diyorum ben alırdım ama siz bilirsiniz ....(ha makınanın bence bir kötü yanı var oda 2400 kg olması.)

kucukağa link=topic=64545.msg735494#msg735494 date=1366663353' Alıntı:
selam arkadaşlar bende karataş makina var bugun iş başladık yanlız bi sorun oldu iyne kırdık neden olabilir acaba yardımlarınız için teşekurler
arkadaki dişliden sente ayarını yapmalısın sentesi kaçmıştır.