FİAT 480 3'Lü 9 No. İle Çiftte (2012)

Ynt: FİAT 480 3'Lü 9 No. İle Çiftte (2012)

fetullah aksu link=topic=64593.msg730638#msg730638 date=1365619126' Alıntı:
Allah gönlüne göre versin diyelim o zaman.Zaten Nasrettin hoca ne demiş.Bütün insanlar aynı düşünüp aynı yere gitse dünyanın dengesi bozulur yıkılır....

Sağol abi hepimizin gönlüne göre versin.

cesur631 link=topic=64593.msg730649#msg730649 date=1365619828' Alıntı:
sen tarım meslege gitseydinya zirraat muhendısı olurdun

Ben çok dil döktüm ama anlayan olmadı memlekette bile okutmadılar benı hem koy ıslerını hem okulu devam ettirecektım. İlla istanbul dediler. Ama bu okulda bitecek sonucta ölene kadar bu okulda kalmıycam ya :)

KamilAydın link=topic=64593.msg730650#msg730650 date=1365619959' Alıntı:
Selçuk Sende Benim Kafadasın Memur Felan Bana Ters GEliyo Masa Başı İşini Hiç Sevmiyorum :)

Aynen öyle kamil ben masa başı olan hiç bişeyi sevmiyorum hoca ders anlatıyo sağ sol vızır vızır araba bıde koy aklıma geldıkçe sıralar durduğu yerde sıvrılmeye başlıyo. Çok sıkıldım valla burdan Allahın izni ile bir kurtulabilirsem başka birşey istemem. Sabır işte. Bu sene sınıfı gecebılırsem 2 senem kalmış olacak yok gecemezsem dırek koye gıdıp açıktan devam edicem. Hayırlı neyse hepımız ıcın o olsun ne diyeyim.

cesur631 link=topic=64593.msg730659#msg730659 date=1365620492' Alıntı:
bak ygs ye gir tarım ürünleri bölümünü oku

Zaten üni. Kısmet olursa Ziraat okumayı düşünüyorum ama oradada tek bolum oğrenebiliyorsun hayvancılık ve tarımı bır arada gorebılsem cok ıyı olurdu.

Kolay gelsin :)
Valla aynı durum bende de vardı verdiler traktörü elime koydular işin başına zehiri içtin mi bi kere traktörden inemiyorsun, bu işi yapacaksan da bence de tarım üzerine bir şey oku, Elektronik haberleşme okuyorum ben ama okul bittikten sonra alacağım maaş belli oda iş bulabilirsek, ne yapalım bizde tatilsiz bir ömür geçircez yapacak bişey yok:)

TnisayG link=topic=64593.msg730687#msg730687 date=1365621467' Alıntı:
Kolay gelsin :)
Valla aynı durum bende de vardı verdiler traktörü elime koydular işin başına zehiri içtin mi bi kere traktörden inemiyorsun, bu işi yapacaksan da bence de tarım üzerine bir şey oku, Elektronik haberleşme okuyorum ben ama okul bittikten sonra alacağım maaş belli oda iş bulabilirsek, ne yapalım bizde tatilsiz bir ömür geçircez yapacak bişey yok:)

Aynı durum bendede var ama ben okursam ılerısını mutalaka zıraat okumayı dusunuyorum. Şöyle toprağa baktımı neye ıhtıyacı olduğunu anlarım en azından. Ne üni. mezunları var askeri ücrete çalışan. Onların durumu daha vahim.

selçuk sana abi tavsiyesi köyü sevmen gerçekten güzel ama herşey dışarıdan göründüğü gibi değil. Türkiye şartlarınıda para kazan mak için bilinçli yapman lazım . bunun içinde en azında ziraat OKU.. köylü mehmet amca 3 lira masraf ile 5 lira kazanıyorsa sen 2 lra masrafla 7 lira kazanmalısınki ayakta kalabilesin..tabiki zorlada olmaz ama anlatılanlar gibi olursa senin için daha iyi olur. hayatında başarılar..

BOZKURT07 link=topic=64593.msg730731#msg730731 date=1365661630' Alıntı:
selçuk sana abi tavsiyesi köyü sevmen gerçekten güzel ama herşey dışarıdan göründüğü gibi değil. Türkiye şartlarınıda para kazan mak için bilinçli yapman lazım . bunun içinde en azında ziraat OKU.. köylü mehmet amca 3 lira masraf ile 5 lira kazanıyorsa sen 2 lra masrafla 7 lira kazanmalısınki ayakta kalabilesin..tabiki zorlada olmaz ama anlatılanlar gibi olursa senin için daha iyi olur. hayatında başarılar..

Teşekkürler abi tavsiyelerin için. Şuan yaşım gereği konuştuklarım biraz dışardan görüyor gibi gelebilir ama inan omuzlarımda şuan biraz da olsa bir yük var. YAni benim için bıraz sevmekle ibaretle kalmıyor. Yeri geliyor mecburiyetten yapıyorum. Bi yaşlı dede birde babanne ile hasıl harman cok zor. Yenilikçi değiller onlar öyle görmüşler ama bunların hesabı hep bize kesiliyor. İstanbuldan yazın bir annem geliyor yanıma oda ne kadar iş yapsın kadın başına ? Süt 50 kuruş buğday yerine göre 430 kuruşlarda iken gerçekten çok zor. Yani bunlar dert yanmak değil biryerde de köyü sevmek zorundayım. Allah ' a şükür hiç bir eksiğim yok daha cok öğrenek şeyim var tabiki ama insan buyudukce belli sorumluluklar almak zorunda kalıyor. Mesela bu yazki hasıl bana bakıyor sayılır. Biçer peşinde koş balyacı peşinde koş yani dışardan bakıyo gibi görünebilirm doğrudur ama tamda içindeyim aslında. Şikayetçimiyim ? ASLA! Koluma bir altın bilezik taktım sayıyorum kendımi 1 Meslek edinmiş oldum şimdiden. Sözlerimde kusur varsa affola ama rüzgarın yönü değişmediği için bende yelkenleri rüzgara göre ayarladım :)

bu yaşta bukadar olgun ve yerinde davranışların için canı gönülden tebrik ederim..tabiki dedenin elinden işleri alacaksın ama kendinide geliştireceksin MECBURİYET+İŞİ SEVMEK= *098*- Allah yardımcın olsun herşeyin en iyisini nasip etsin alk-*s

BOZKURT07 link=topic=64593.msg730735#msg730735 date=1365663602' Alıntı:
bu yaşta bukadar olgun ve yerinde davranışların için canı gönülden tebrik ederim..tabiki dedenin elinden işleri alacaksın ama kendinide geliştireceksin MECBURİYET+İŞİ SEVMEK= *098*- Allah yardımcın olsun herşeyin en iyisini nasip etsin alk-*s

Teşekkür ederim abi Allah cümlemize yardımcı olsun ve hepimizin gönlüne göre versin :=