TD80D ALMAYI DÜŞÜNÜYORUZ tavsiye edermisiniz

Ynt: TD80D ALMAYI DÜŞÜNÜYORUZ tavsiye edermisiniz

Merhaba;

[size=10pt]Öncelikle toprak yapınız nasıl, arazi miktarınız ne kadar ? Bunlar traktör almada önemli kriterler. Derin sürüm isteyen toprak yapınız varsa ve de arazi miktarınız fazla ise TD80D yerinde minumum 90 beygir ve üzeri Newholland modelleri tercih edilebilir.Güç isteyen ağır işlerde büyük traktörler , düşük beygirli traktörlere göre nispeten daha az mazot yakar ve zamandan tasarruf edersin. New holland traktörlerin avrupa serilerini tercih etmende fayda var. TL ve TNA serisi traktörler TD serilerine göre daha özellikli.[/size]

Kararınızı Değiştirmek İstemem Ama Bizim Köye 2 td80 girdi biri 2010 diğeri 2011 modeldi alanların 2 ' side sattı yakıtından ve kesilmesinden şikayetçilerdiler

Bir TD80 kullanıcısı olarak gayet memnunuz. En zor şartlarda bile yakıtı 2 litreyi geçmez. Tav zamanı uygun ekipman ve araziye göre 1.2 ile 1.7 litre arasında bir yakıt sarf ediyor bizimkisi. 4-11 kullanıyoruz sadece tritikale buğday ekiyoruz arazilerimiz çok küçük parçalı olduğu halde yakıt ekim aylarında 1.5 yeryer daha az yakmakta.Vites olarak tav zamnında seri 1 düz arazilerde seri 2 ile gittiği oluyor. En önemlisi arazinin yapısı tabi. Eğer arazinizin yapısı sert toprak zorlu bir yapıya sahipse 90 bg civarı almanızı öneririm. Tabi yaptığınız işin büyüklüğüne göre. Ne yazık ki hala 4 silindir td75 i deneyip kıyaslamak nasip olmadı ama köyümüzdeki 2 adet 2008 model td75 e göre daha iyi performansa sahip şuanki yeni modeller ile kıyaslayamdım malesef. 3 silindir olması çok yakacağı anlamına gelmez. Uygun viteste kullanılmadığı sürece her motor bayıldıkça yakacaktır. Elbetteki 4 silindir daha sağlıklı olur ama ben 3 silindir TD80den gayet memnunum. Yakıt olarak gayet az. Sadece yolda seri değiller tabi bu sadece td80 için değil diğerlerinin çoğu içinde geçerli. Yakıtı az olsun işimi görür bana yeter derseniz td80 derim arazim var imkanım var illede nh derseniz td90 derim. Yoksa 75 ile 80 arasında ek bi fark göremiyorum. ok-*-s

rocky link=topic=64643.msg731153#msg731153 date=1365773952' Alıntı:
Bir TD80 kullanıcısı olarak gayet memnunuz. En zor şartlarda bile yakıtı 2 litreyi geçmez. Tav zamanı uygun ekipman ve araziye göre 1.2 ile 1.7 litre arasında bir yakıt sarf ediyor bizimkisi. 4-11 kullanıyoruz sadece tritikale buğday ekiyoruz arazilerimiz çok küçük parçalı olduğu halde yakıt ekim aylarında 1.5 yeryer daha az yakmakta.Vites olarak tav zamnında seri 1 düz arazilerde seri 2 ile gittiği oluyor. En önemlisi arazinin yapısı tabi. Eğer arazinizin yapısı sert toprak zorlu bir yapıya sahipse 90 bg civarı almanızı öneririm. Tabi yaptığınız işin büyüklüğüne göre. Ne yazık ki hala 4 silindir td75 i deneyip kıyaslamak nasip olmadı ama köyümüzdeki 2 adet 2008 model td75 e göre daha iyi performansa sahip şuanki yeni modeller ile kıyaslayamdım malesef. 3 silindir olması çok yakacağı anlamına gelmez. Uygun viteste kullanılmadığı sürece her motor bayıldıkça yakacaktır. Elbetteki 4 silindir daha sağlıklı olur ama ben 3 silindir TD80den gayet memnunum. Yakıt olarak gayet az. Sadece yolda seri değiller tabi bu sadece td80 için değil diğerlerinin çoğu içinde geçerli. Yakıtı az olsun işimi görür bana yeter derseniz td80 derim arazim var imkanım var illede nh derseniz td90 derim. Yoksa 75 ile 80 arasında ek bi fark göremiyorum. ok-*-s
fatih iyi ve tecrübeli bir kullanıcı bence en yakından traktörü tanıyan o..
madem alacaksın yazılanlara göre öneriler daha fazla..şimdiden hayırlı olsun..

rocky link=topic=64643.msg731153#msg731153 date=1365773952' Alıntı:
Tabikide kullanıcısına kulak vermek gerek.Fatihe göre bir sıkıntısı yok.En iyi o bilir

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=64643.msg731161#msg731161 date=1365778622' Alıntı:
fatih iyi ve tecrübeli bir kullanıcı bence en yakından traktörü tanıyan o..
madem alacaksın yazılanlara göre öneriler daha fazla..şimdiden hayırlı olsun..
fetullah aksu link=topic=64643.msg731162#msg731162 date=1365779437' Alıntı:
Tabikide kullanıcısına kulak vermek gerek.Fatihe göre bir sıkıntısı yok.En iyi o bilir
Kimseyi yanlış yönlendirip ahını almak istemem abilerim. Ben sadece bildiğimi gördüğümü söylerim. Yalan da yapmam zaten az uğraştıradı ilk zamanlar sizde biliyorsunuz pompa arızalı çıktı :D

misal bu videodaki yer 4 dönüm ortasında direk var toprak videodanda belli olduğu gibi beton fazla iz kalmaması için tarlayı bölmedim bi öte bi beri başa gidip tekrar sıraya giriyodum çilek ekilecekti öyle istemişti orta kol yağsız kalmış açamadıydık ön çok batıyodu motoru kasıyodu birazoynattık açtıktı ama yinede tam olmadı velhasıl kelam yakıt olarak 1.9 litre vites olarak seri 1. Belki yardımcı olur. :S

Newholland TD80D Plus Ünlü Pulluk

Bu motor işimi görür derseniz...

Ben gayet memnunum. Babam aldigina pisman. O 23 gazla ben 17 gazla suruyorum. Haliyle cok yaktigini soyluyor. Cizelde 0.75 kazayaginda 0.5. yakar. 11/5 pullugu 13 lu merdaneli kazayagini 7 li cizeli zorlanmadan ceker. Yokusda iyidir. Bosda cok yakar ama. 17 gazi gecmezsen onuda asmis olursun tabi yavas gitmek senkn icin sorun olmazsa. Ama yinede 4 silindir baska. Bence tf90 al..

fetullah aksu link=topic=64643.msg731253#msg731253 date=1365792019' Alıntı:
O kadar para olsa neden çiftçilik yapalım Fatih.Haa zevkine binerim dersen o da mesele. :)
:D Öyle çiftçilik olmalı işte. yrıca benim sadece çiftçilikte değil hayvancılıktada ihtiyaç oluyo kışları yol açmaya kamyon çekmeye ıvır zvır...:D Duruşu çok hoş :)

rocky link=topic=64643.msg731254#msg731254 date=1365792140' Alıntı:
:D Öyle çiftçilik olmalı işte. yrıca benim sadece çiftçilikte değil hayvancılıktada ihtiyaç oluyo kışları yol açmaya kamyon çekmeye ıvır zvır...:D Duruşu çok hoş :)
Gerçekten ciks makina.Allah gönlüne göre versin.Olmayacak diye birşey yok. :)