pancar için acil yardım

arkadaşlar 6 nisanda pancar ekimini gerçekleştirdik.abim son diskaro çekiminde kavisi çok vermediği için sirken dediğimiz otlar ölmemiş...şimdi her yerden vıkır vıkır sirken otları geliyor..pancar patladı..bir haftaya kadar sıraya dizilir...tarlada akıl almaz derecede sirken otu geliyor..bazı yerlerde yüze vurmuş..bunun için ne yapabilirim..yorumlarınız nelerdir???...pancarın hemen hepsi patlamış şu an...kullanacağım ilaçlar zarar vermemeli..teşekkürler...

Ynt: pancar için acil yardım

Geçen Sene Aynı Duurm Bizim Başımızda Gelmişti Nisan ' ın 2. Haftasında Ekmiştik Yağmur Yağmadı Suladık Otlar Çıkmıştı Zaten Mayısada Hergün 5 Saat Yağmur Yağmıştı Bataklık Gibi Oldu Her Yer Arpa Felanda Çıkmıştı Tarladan Biz İşçiye Temizlettik Pancar Küçük Olduğu İçin 4 Yapraklıydı İlaç Felan Atmadık

sirkenin ilacı var pancarda en pis ot sarmaşık ilacıda yok betanol atdımız halde başarılı olamıyoruz firmayı aradım sarmaşık ilacını üretmiyormusunuz diye sordum birkaç sene daha bekliyeceksiniz dediler..bana göre benim yapacam bu konuda gördün gün pancar çıkmamış olsa bile ot çok küçükken çıkmaya başladında dozajı düşük ilaç..

arkadaşlar ilaca para vermekten korkmayın.altına üstüne ot ilacı muhakkak atın.çapacı 1000 m2 ye 100 lira istiyo.100 dönumde 10 milyar yapar az deil.mazotla suluyorum 10 milyara 4 kere sulama yapılır.ben çapacı tutmadım bu sene altına ot ilacı attım üstunude gerekirse 2 kere atarım.ara çapa makinamda var insallah başarılı olurum.

maddox06 link=topic=64706.msg732726#msg732726 date=1366103049' Alıntı:
arkadaşlar ilaca para vermekten korkmayın.altına üstüne ot ilacı muhakkak atın.çapacı 1000 m2 ye 100 lira istiyo.100 dönumde 10 milyar yapar az deil.mazotla suluyorum 10 milyara 4 kere sulama yapılır.ben çapacı tutmadım bu sene altına ot ilacı attım üstunude gerekirse 2 kere atarım.ara çapa makinamda var insallah başarılı olurum.
kıvılcım yavaş yavaş yayılıyor bende bu 3 senem işciye pra vermiyorum kurtuldum.. şimdi 200 dekara yine işci girmeyecek. mot çapa mak. vardı şimdi diyerinden alacam fakat firezeli ve sürüngen arasında kararsız kaldım..

slm.
22cm ekim yapıyorum ekim yapmadan önce 350gr. dekara taban ilacı yapıyorum. ekim makinası çok önemli çift atmaması ve düzenli olması gerekiyor. üzzerinde ot görülmeye başladı an topran yüzüne çıkmış iki kanat fakat eğilip gördüğün an olmasına dikkat et. 6 dan sonra dozajı düşük ot ilacı yapıyorum. 1L 8 dekara gidiyorsa ben bunu 14 dekara kullanıyorum. verime gelince bizim köyde ortalama ne aldılarsa bende aynıssnı aldı m deişiklik olmuyor giden sene mak. sökümü 7.5 tona yakın aldım.

en pis ot sarmaşık (bizim yörede kuzu bağırsağı) ilacıda yok çapa yaparsan bile yine cıkıyor ara çapası yapması bi mesele çapa makinasını tıkıyor bu sene pancardan evvela cıktı yine başımız dertte

mehmet bey..betanalı ilk defa kullanıcamm.hangi zaman atmam gerekiyor???..pancar çıkmak üzere...ama sirkenler toprak yüzeyine vurdu??...pancar çıktıktan hemen sonra atsak zararı olurmu??..dekara kaç gram atılıyor???..betanalın üzerinde 75 gramdan 350 grama yazıyor..sanırım ot durumuna göre..

arkadaşım normalde betanal 100 gr =1 dönume atılır (1000m2) ama pancarın 2-3 dallıysa sen 75 gr at ve kesinlikle akşama doğru serinlikte at.ben hersene o şekil atarım çok iyi sonuç veriyo.

pusat link=topic=64706.msg733535#msg733535 date=1366230362' Alıntı:
en pis ot sarmaşık (bizim yörede kuzu bağırsağı) ilacıda yok çapa yaparsan bile yine cıkıyor ara çapası yapması bi mesele çapa makinasını tıkıyor bu sene pancardan evvela cıktı yine başımız dertte
valla usta altına attım üstünede atacam 2 kere yanlız tekleme sıkıntılı biraz çift çıkan var mecbur yovmiyeci tutup 2 gun gezdircem

tura30 link=topic=64706.msg733519#msg733519 date=1366229449' Alıntı:
slm.
22cm ekim yapıyorum ekim yapmadan önce 350gr. dekara taban ilacı yapıyorum. ekim makinası çok önemli çift atmaması ve düzenli olması gerekiyor. üzzerinde ot görülmeye başladı an topran yüzüne çıkmış iki kanat fakat eğilip gördüğün an olmasına dikkat et. 6 dan sonra dozajı düşük ot ilacı yapıyorum. 1L 8 dekara gidiyorsa ben bunu 14 dekara kullanıyorum. verime gelince bizim köyde ortalama ne aldılarsa bende aynıssnı aldı m deişiklik olmuyor giden sene mak. sökümü 7.5 tona yakın aldım.