ARES' in Yeni 4' lü 18 Numara Pulluğu....!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Arkadaşlar geçtiğimiz günlerde ARES' in yeni pulluğunu bizim köydeki ustadan teslim aldık. Pulluk 4 oklu 18 numara. Baya büyük ve ağır(özel yapım kalın oklu) bir pulluk. 5' lisini yaptırmayı düşündük. Fakat çok uzun oluyor. Yollara sığmayacağı için 4' lü yaptırmaya karar verdik. Pulluğu ustadan doğum günümde teslim aldım. Doğum günü hediyesi oldu diyebiliriz.. Bugünde amcam pulluğa tekerlek taktırdı. Akşam üstüde tekerleği taktıktan sonra yakın bir tarlada denemiş. Gayet güzel iş çıkarmış. Denemeyi 70-66 ile yaptı. Ustanın dükkana ARES girmediği için 70-66 ile yaptırmaya götürdük. Yerlerde yağmurdan dolayı yumuşak olduğu için 70 ile denemiş. Birkaç gün içinde de ARES ile yerleri sürmeye başlayacağız. Eğer bende okuldan vakit bulabilirsem. Sizler için aktarmaya gidip fotoğraf çekmeye çalışacağım.... ;)

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

Ynt: ARES' in Yeni 4' lü 18 Numara Pulluğu....!!!

güzel paylaşım...hayırlı olsun pullukların kanatları heybetli duruyor ..tekerlek konusunu anlayamadım...

atilla link=topic=7337.msg77164#msg77164 date=1221926317' Alıntı:
güzel paylaşım...hayırlı olsun pullukların kanatları heybetli duruyor ..tekerlek konusunu anlayamadım...

Sağolasın Atilla Abi. Tekerlek derinlik ayarı yapmak için ilave ediliyor. Çok derin sürmek istemediğin ikinciye sürüm gibi yerlerde tekerlek ile derinlik ayarı veriyorsun.

alipasalierkan link=topic=7337.msg77167#msg77167 date=1221926456' Alıntı:
Sağolasın Atilla Abi. Tekerlek derinlik ayarı yapmak için ilave ediliyor. Çok derin sürmek istemediğin ikinciye sürüm gibi yerlerde tekerlek ile derinlik ayarı veriyorsun.
erkan bildiğimiz lastik teker gibi mi...

ÇağRı link=topic=7337.msg77168#msg77168 date=1221926516' Alıntı:
Keşke pulluğu yeşil yaptırsaydın,claasa uyardı.Hayırlı olsun,allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin...

Sağolasın Çağrı. Yeşil değilde kırmızı yaptırmayı istedim. Fakat babamlar ustaya söylememiş. Bende ustaya o günlerde rast gelmedim. Yoksam kırmızı istiyordum. Yere saldığın zaman ARES ' in jantlarıyla çok güzel bir uyum olacaktı. Pulluğu almaya gittiğim günde ustaya pulluğun tek kusuru rengi diyede takıldım. Aklıma gelseydi kırmızı yapardım dedi. Boyada vardı dedi. Mavi boya için bide sanayiye gittim dedi. Napalım kısmet. Seneye artık ben kırmızıya boyarım....;)

atilla link=topic=7337.msg77169#msg77169 date=1221926638' Alıntı:
erkan bildiğimiz lastik teker gibi mi...

Bizim taktığımız demir tekerlek. Fakat lastikte takılıyor. Belki bizde lastik takacağız. Delikli bir demire bağlı tekerlekten ibaret. Derinlik vermek istediğin kadar deliklerden yukarı aşağı kaydırarak ayarlayabiliyorsun. İleriki günlerde tekerlekli resimlerinide atmaya çalışırım....

güzel resimler Erkan Abi...Pullukta güzel olmuş ama bizim 6 ' lıya benzemez tabi size aslında bizimkinin 5 ' lisi lazımdı..

atilla link=topic=7337.msg77233#msg77233 date=1221942707' Alıntı:
teşekkür ederim kardeş...bu pulluklar daha büyük kaç hp traktör çekiyor bunları....
vallaha atılla abı bu konuda epey andınlatıldın parıl parıl parladın:)şimdi sen lafınıda dersın bılmemek ayıp degıl ögrenmemek ayıptır:)

Erkan Kardeş
İşine karışmak istemem ama eğer lastik tekerlek alırsan daha rahat edersin diye düşünüyorum. Çünkü eğer yerler birazcık yaş olursa demir tekerlek hiç bir işe yaramıyor. Daha çok engel oluyor. Ama lastik tekerlek hemen her koşulda çalışmanı sağlıyor. Muhtemelen de zaten taksi tekerleği ebatlarında küçük bir tekerlek takacaklardır. Ama ben hep kuruda çalışırım diyorsan demir taktır. Bizim pullukta önce demir vardı. Hafif çamurlu yerlerde hiç bir işe yaramıyor. Haberin olsun. Benden söylemesi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...