Ölümlü Dünyada Her Şey Para mı Be ??

Şu dünyada her şey para mı be hep daha fazlası mı olmalı? Ucu sonu 2 karış kefen değil mi be.. Ne olur yani ben de heves edip içinde doğup büyüdüğüm toz toprak ile vakit geçirsem... Arazimiz az diye tarım hayvancılık yapmak benim hakkım değil mi be ? çok şey mi istediğim be yazık değil mi gençliğime yazık değil mi hayallerime heveslerime... Yıllarca ama iyi ama kötü severek yapmaya çalıştım sevdim geleceğimi bu işler üzerine kurmak istedim ama neymiş ARAZİMİZ AZMIŞ... Neymiş BU İŞTE PARA YOKMUŞ AÇLIKTAN ÖLDÜRMEZ YA BE...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Git bir iş bul çalış diyorlar el işinde vakit geçir diyorlar... Onu da yaptık onu da gördük iyi kötü ama ne olur ama az ama çok kendi hayvanlarıma baksam kendi işim olsa elalemle uğraşmasam? Çok şey mi be istediğim....

Hep elalemde gördüm kabinli klimalı 4x4 traktörü imrendim hala da imrenirim ne olurdu be ne olurdu BU YALAN DÜNYADA İKİ KARIŞ DAHA FAZLA OLSAYDI KARA TOPRAK...

Bu hayatta babası bile anlamıyor adamı elin adamı nasıl anlasın be nasıl anlasın ?

Ynt: Ölümlü Dünyada Her Şey Para mı Be ??

hangi padişahtı tam aklıma gelmiyor ama ölmeden önce ...vasiyet etmiş...
demişki;ben öldükten sonra iki elimide tabutumdan dışarı sarkıtın herkez görsün koşkoca padişah bile bu dünyadan eli boş gidiyor..bence bu herşeyi anlatıyor..

çok malın ahirette verilecek hesabı da zor olur, iyi tarafından bak.
gözünü alabildiğince toprak mal mülk senin olsa ne olcak son durağın yine kara toprağın altı olcak.
hayat olması gerektiği gibi değil, olduğu gibidir.
bugünü yaşa hatta 5 dk sonrasının bile garantisi yok anı yaşa ;)

bunlar istmekle olmuyor çalışmakla oluyor...
hem ayriten bu vatanı kim koruyacak her şey para değil insan her şeyi para için yapmıyor doğru öyleyse hadi kimse çalışmasın okumasın okutmasın hastalar şifa bulmasın tıb bilimciler ilaç üretmesin bu dünya koskoca bir insan çöplüğü olur bu yüzden kaderine boyun bükeceksin mecbursun buna bükmem diyen varsa gökten dünya malı yaratacak hali yok ya tövbe haşa...
bende mesala tarım ve hayvancılığın bir bir içinde değilim uzakdan da olsa yapmaya çalışıyorum ama öte yandan her şey kader ama kaderim olan vatan müdaafasınada yapıyorum bırakıp giderim diyemiyorum mesala tamamen tarımın içinde olmak ve ondan başka iş yapmamak için tam 10 yıldır insan üstü mücadele ediyorum ama değişen tek şey tarımı geliştirebildim daha içine giremedim hepsi bu şimdi ben bunu para için yapmadım sadece ALLAH rızası ve SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZ HAZRETİ MUHAMMED MUSATAFA (s.a.s )efendimizin bir hadisi şerifi için ne diyor efendimiz hiç ölmeyecekmiş gibi dünyaya yarın ölecek gbi ahirete benim ilkem bunun üzerine kafir sürüsüne yenilmemek için her işimizde canla başla çalışmak gerek başkasının işide olsa öyle belki bir gün o işin sahibi sen olursun kim bilebilirki elin işi diye bir iş mi var başında durup çalışıyorsan evine ekmek götürebiliyorsan o iş senin işindir...

isyan etmekden yada isyankar sözler kullanmakdan kaçınalım siz akşamları sıcak yatağınızzda uyurken bu vatanı bekleyen elinde silah gece soğukda üşüyerek gecelerini gündüz edenleride düşünün..onlar kimin işinde çalışıyor

Bu dünyada herşey para....Şeytanı bulsam ruhumu satarım...Git başkasının yanında çalış iş bulabiliyorsan eğer...Hiç değilse sigortan yatar...

birde olaya iyi tarafından bak
baban sana üzücüe olsa dogruları vaktinde tam zamanında söylemiş yaşında müsait dışarda çalışmaya
düşünsene 25-30 yaşına gelince söyleseydi bunları iyi mi olurdu
yada düşünsene üniversite faln okusanda sonrada yıllarca köyde çalışsan yaşın 25-30 olsa sonrada baban sana deseki oglum başının çaresine bak burda sana emek yok dese daha kötü olurdu enazından vaktinde söylemiş 10 sene daha çalışsan köyde sırf sevdigin için fakat at olmasa avrat olmasa silah olmasa misali hiçbişeyin olmasa 1 dikili agacın yada 1 lira birikimin olmasa sırf sevdiign için çalışsan daha acı olurdu bence

Köyde kendi işinde kalmanın birinci şartı baba ile iyi geçinmek sabırlı olmak. :) Ben 43 yaşındayım 16 ve 14 yaşında çocuklarım var 67 yaşında babam hepimiz bu aile şirketinin çalışanıyız :) .Senin yaşında iken bizde fırtınalı günler yaşadık ters düşüncelerimiz oldu babam ile :) ama sabır ve saygı güzel şey . :) Kendi işini yapmak istiyorsan çok çalış kendine güven hiç kimseye kızma çalışırsan başarırsın çevrede ve trakkulüp te senin istediğin işleri başarı ile yapan var ise onları gözlemle nasıl başarmışlar . , :),Gelelim başka işte çalışmaya onunda güzel yönleri var mesela :),işle ilgili sorun terslik oldu patronun surumluluğunda bir çok şey olursa olur olmazsa olmaz maşını sigortanı tatilini bilirsin ama kendi işinde maddi sorumluluk çok başarmak bulmak becermek zorundasın. :)20 li yaşlarıma götüdü beni bir anda senin bu konu 23 sene olmuş : ' ( vay be