sizce erkunt çekisi nasıl tarlada yokuşta

Ynt: sizce erkunt çekisi nasıl tarlada yokuşta

topragım erkuntun çekişi zf serisini soruyosan eger tarlada iyi çeker ama seride ranpada 5 para etmez ama alacaksan erkunt e serisi al hem ranpada hem tarlada süper çekiş ve ekonomik yakıt. ben bile erkunt e serisi düşünüyorum yani bi çok kez denedik td 65d plus veya erkunt nimet 70e aklıma yatıyo td65d biraz pahalı oldugu için erkunt daha cazip geliyor.

ben 80.4 lüks kullanıcısıyım tarlada performans süper bayrda bayılma oluo ama 4h taki hızının çok yüksek oluşundan kaynaklanıyor bence 4l ye alınca boğulma falan 4l vitesinin hızıda diğer traktörlerin hızlarına eşit ne rampada ne düzlükte beni kolay koly geçebileb traktör yok

fatih.337 link=topic=64753.msg733110#msg733110 date=1366184836' Alıntı:
ben 80.4 lüks kullanıcısıyım tarlada performans süper bayrda bayılma oluo ama 4h taki hızının çok yüksek oluşundan kaynaklanıyor bence 4l ye alınca boğulma falan 4l vitesinin hızıda diğer traktörlerin hızlarına eşit ne rampada ne düzlükte beni kolay koly geçebileb traktör yok
l4 25 km hız yapıyo son gazda benim bildigim kadarıyla :) yani bende kullandım 70zf serisi diger motorların 4. vitesine falan eşit değiş hiç erkuntcu arkadaşlarım kendilerini kandırmasınlar :) + olarak yinede ranpaya vur yuke vur erkunt gerçekten seride diger motorlardan az çekiyo ki bu e serisi erkuntlar için geçerli değil e serisi erkuntlar 30 yapıyo çok rahat + açıldıgında 33 km hıza kadar çıkıyo bnm bildigim. oda yani l4 den baya hızlı zf şanzumana gore. :) 8km hız farkı yani.

cazgin0020 link=topic=64753.msg733113#msg733113 date=1366186099' Alıntı:
l4 25 km hız yapıyo son gazda benim bildigim kadarıyla :) yani bende kullandım 70zf serisi diger motorların 4. vitesine falan eşit değiş hiç erkuntcu arkadaşlarım kendilerini kandırmasınlar :) + olarak yinede ranpaya vur yuke vur erkunt gerçekten seride diger motorlardan az çekiyo ki bu e serisi erkuntlar için geçerli değil e serisi erkuntlar 30 yapıyo çok rahat + açıldıgında 33 km hıza kadar çıkıyo bnm bildigim. oda yani l4 den baya hızlı zf şanzumana gore. :) 8km hız farkı yani.
kardeşim deliller le konuşalım bu grafikte verildiği gibi vites 4yl de 2200 devirde 29.32 km hız yaptığını yazıyor 2400 devir yapabildiğine göre hızı 31-32 km olur 8 km hız farkını nerenden uydurdun bilmiyorum kafadan sallama bilgilerle kimseyi kandırma uyy-*s uyy-*s

http://img121.imageshack.us/img121/4516/zfviteshizlari.jpg

fatih.337 link=topic=64753.msg733136#msg733136 date=1366192754' Alıntı:
kardeşim deliller le konuşalım bu grafikte verildiği gibi vites 4yl de 2200 devirde 29.32 km hız yaptığını yazıyor 2400 devir yapabildiğine göre hızı 31-32 km olur 8 km hız farkını nerenden uydurdun bilmiyorum kafadan sallama bilgilerle kimseyi kandırma uyy-*s uyy-*s

http://img121.imageshack.us/img121/4516/zfviteshizlari.jpg
30 km hız yapıyosa iyi :) ama yinede çok yavas td d seriside 30 falan yapıyo ama erkuntu l4 te iken solluyo e serisi erkuntla denemedik o vites hızlarını ama denk geldiginde denemeyi düşünüyorum :)

cazgin0020 link=topic=64753.msg733167#msg733167 date=1366196085' Alıntı:
30 km hız yapıyosa iyi :) ama yinede çok yavas td d seriside 30 falan yapıyo ama erkuntu l4 te iken solluyo e serisi erkuntla denemedik o vites hızlarını ama denk geldiginde denemeyi düşünüyorum :)
kardesim yanlışın var td80 plus amcamda var 4l ile kafa kafaya gidiyorlar belki 1-2 km ' lik bir fark vardır ama snn abarttğın gibi değil 2 traktörüde çok kullandığım için ve belgeleriyle konuşuyorum burda ayrıca sürüş konforunda erkuntun eline su bile dökemez td ama her ikiside güzel traktörler td 80 -83 hp olduğunu syluyorlar erkunt 80.4 75 hp tabi yükte serilik açısından fark vardır ama abarttğın kadr değil

Ben 4 piston öneririm.3 piston agır işlerde yakmıyor içiyor.Rampaya pek yüzü yok ama şöyle bişey var erkunta 6 ton yük atıyoruz bizim burda bi rampa var 6 ton atsakta 2L ile çıkıyor 4.5 ton atsakta 2L ile çıkıyor.Boş römorklada o rampayı 3H ile çıkıyor.Nasıl bişey ben anlayamadım :D ama tarlada bogulma diye bişey yok.He birde zf serisini öneririm.Sitede hem e hemde zf kullanan bi arkadaş zf yi öneriyordu.