Aramızda akaryakıt istasyonu işleten var mı?

Buralarda bildiğim birkaç çiftçi var akaryakıt istasyonları var tabi bunlar 2000 3000 dönümden fazla tarla işleyen kişiler. Aramızda yada tanıdıklarınızdan varsa bu işin karı nasıl oluyor? Merak edip internette biraz araştırdım akaryakıttan %5le %8 arasında kar elde ediliyormuş tabi bu rakam lpgde %20 civarıymış. Bu işe girmeyi düşünmüyorum sadece merak ediyorum. Yaşadığım yerde günlük satışı 2000 ile 5000 litre olmak üzere 2 akaryakıt istasyonu satılık hesaplarıma göre akaryakıt istasyonları 4 yılda kendini amorti ediyor karlı bir işe benziyor.

Ynt: Aramızda akaryakıt istasyonu işleten var mı?

biz de yok ta tanıdıklarımızda var evt baya karlı bır ıs ama piyasaya mazot kaptırmaman gerekiyor %5 ile %10 kar arası degısıyor mus ve tabı 6 aylık alıcagın mazotu pesin alırsan %15 lere kadar kaar cıkıyor ama piyasaya para kaptırıp toz olan cok gordum

REBEL22 link=topic=64761.msg733207#msg733207 date=1366206652' Alıntı:
biz de yok ta tanıdıklarımızda var evt baya karlı bır ıs ama piyasaya mazot kaptırmaman gerekiyor %5 ile %10 kar arası degısıyor mus ve tabı 6 aylık alıcagın mazotu pesin alırsan %15 lere kadar kaar cıkıyor ama piyasaya para kaptırıp toz olan cok gordum
Evet haklısınız peşin para akaryakıt alınınca bayiden kar 2 kata kadar çıkıyormuş. Birde bayi bayrak parası veriyormuş ya peşin bir miktar para (tabi bu akaryakıt yerinin konumuna göre) yada belli bir ton akaryakıt veriyormuş anlaşma karşılığı.

aksaklı link=topic=64761.msg733255#msg733255 date=1366211704' Alıntı:
bizim köydede var baya karlı bi iş bizim civarda akaryakıttan cok marketi işliyor zuha-*-s zuha-*-s
Evet marketlerinde getirisi çokmuş ilanlarda görmüştüm günlük 10 ton satış yapan bir akaryakıt istasyonunda yazıyordu senelik market kazancı 750.000 miş :) Bunun yanına araç yıkama yeride açılabilir oda bir kazanç sonuçta :)

doktorsihirbaz link=topic=64761.msg733259#msg733259 date=1366211956' Alıntı:
Evet marketlerinde getirisi çokmuş ilanlarda görmüştüm günlük 10 ton satış yapan bir akaryakıt istasyonunda yazıyordu senelik market kazancı 750.000 miş :) Bunun yanına araç yıkama yeride açılabilir oda bir kazanç sonuçta :)
evet secenekler arttırılabilir tabi lastikçi lokanta oto yıkama vs...