JOHN DEERE 5050E İSABEY HALKINA ARMAĞAN....

Ynt: JOHN DEERE 5050E İSABEY HALKINA ARMAĞAN....

tumosannn link=topic=64814.msg733717#msg733717 date=1366290234' Alıntı:
jonderenın tekerlerınde su var her ıddasınada gırerım. motor oynamıyor ole bı agırlastırmıslar kı
.....kardeşim ben sana bir şey değiyim john deere 5050 4x4 vs new holland tt 50 4x4

şu videoda jd ağırlık eksikti çünkü zıplıyor bu çekişme aynı kasaba da oldu hatta ben 2sindede kabin olursa jd çeker demiştim denemişller jd çekti ben şimdi zeynel abidin bayhana soracam lastikte ağırlık varmı diye çekilen john deere olsaydı demediğini bırakmazdın nedense ben şuna kaanat getirdim.sen jd her gördüğünyerde karalıyorsun bu arada fotoğrafını bekliyorum.ben atmıştım nedense haftalar oldu sen atmadım.yani nerden biliyorsun jd de su olduğunu yaşandımı bende merak diyorum şimdi emek ziiirattan zeynel abiye soracam bakalım su varmıydı yokmuydu diye...burdada eşit hatta tt55 55 bg 5050e 49bg..bırakalım şu işlri bendede 5050e var çeiştrecek nh arıyorum kimse yanaşmıyor..çünkü yöremizde nh az..

ağırlıklar eşit deyil gibi sanki.baksanıza jhondere 50 deyil sanki 100 beygir gibi çekiyor.bu kadar fark olmaması lazım.10 santim ileriye kıpratamıyor nh.hadi onu geçtim yerinde bile zorlatamıyor.bence ağırlıklar eşit deyil....

baba540 link=topic=64814.msg734148#msg734148 date=1366354822' Alıntı:
ağırlıklar eşit deyil gibi sanki.baksanıza jhondere 50 deyil sanki 100 beygir gibi çekiyor.bu kadar fark olmaması lazım.10 santim ileriye kıpratamıyor nh.hadi onu geçtim yerinde bile zorlatamıyor.bence ağırlıklar eşit deyil....
abi bak bu alıntıdır emekten zeynel abi ile konuştum detayları öğrendim abi

Tamamen orjinal biz her zaman diyoruz b 2 ile arkasina dunyayi tak onun icin sorun almaz
Daha once orada hikeyle suruduler biz yoktuk simdi hic biri kahveye bile cikamiyor

eyup reis33 link=topic=64814.msg734183#msg734183 date=1366363458' Alıntı:
abi bak bu alıntıdır emekten zeynel abi ile konuştum detayları öğrendim abi

Tamamen orjinal biz her zaman diyoruz b 2 ile arkasina dunyayi tak onun icin sorun almaz
Daha once orada hikeyle suruduler biz yoktuk simdi hic biri kahveye bile cikamiyor

nasıl olur eyüp.böyle çekişme olurmu sence ? newholland asılıyor jhondereci ayağını debriyajdan kaldırdımı alıp gidiyor.bence jhondere çekse bile newholland biraz mücadele eder en azından etmesi lazım.sanki arada 1 ton ağırlık farkı veya 20 beygir güç farkı var gibi.ben lastiklerde su vardır demiyorum da ağırlık farkı vardır diyorum...

baba540 link=topic=64814.msg734202#msg734202 date=1366371203' Alıntı:
nasıl olur eyüp.böyle çekişme olurmu sence ? newholland asılıyor jhondereci ayağını debriyajdan kaldırdımı alıp gidiyor.bence jhondere çekse bile newholland biraz mücadele eder en azından etmesi lazım.sanki arada 1 ton ağırlık farkı veya 20 beygir güç farkı var gibi.ben lastiklerde su vardır demiyorum da ağırlık farkı vardır diyorum...
abi taş patlasın 300 kg olsun öteki kabinsizle çekiştirdikleri zamanda john deere zıplıyordu ağırlık eksiğinden..abi çeken çekiyor işte

eyup reis33 link=topic=64814.msg734211#msg734211 date=1366374314' Alıntı:
abi taş patlasın 300 kg olsun öteki kabinsizle çekiştirdikleri zamanda john deere zıplıyordu ağırlık eksiğinden..abi çeken çekiyor işte
eyüp köyde bir ünüversal var şu eskilerden en büyüklerinden.sanırım 3600 kiloymuş.şu ünüversal 65 lik diyorlar.tekerleri falan baya eski.ama illa diyor gel çekiştirelim traktörden traktörüne de girelim diyor.tabi onun traktör 10 bin benim ki 40 bin.bende diyorum üste 30 binde parayı kabül edersen olur diyorum.aslında bizimki yine çekmez sonuçta ciddi bir ağırlık farkı varda öne 4 ağırlık daha taksam depoyuda tam fullesem 3 tona yaklaşır .benimki hem 4 çeker hem tekerler yeni onunki hem 4x2 hemde tekerleri eski sanırım şartlar biraz eşitlenir ama yinede çekmez gibime geliyor jd.ama deyişik bişey olur,biri 65 beygir biri 50 beygir.tuhaf olur.....

baba540 link=topic=64814.msg734215#msg734215 date=1366376731' Alıntı:
eyüp köyde bir ünüversal var şu eskilerden en büyüklerinden.sanırım 3600 kiloymuş.şu ünüversal 65 lik diyorlar.tekerleri falan baya eski.ama illa diyor gel çekiştirelim traktörden traktörüne de girelim diyor.tabi onun traktör 10 bin benim ki 40 bin.bende diyorum üste 30 binde parayı kabül edersen olur diyorum.aslında bizimki yine çekmez sonuçta ciddi bir ağırlık farkı varda öne 4 ağırlık daha taksam depoyuda tam fullesem 3 tona yaklaşır .benimki hem 4 çeker hem tekerler yeni onunki hem 4x2 hemde tekerleri eski sanırım şartlar biraz eşitlenir ama yinede çekmez gibime geliyor jd.ama deyişik bişey olur,biri 65 beygir biri 50 beygir.tuhaf olur.....
beygir farkı ve ağırlık farkı var abi ortada ama drum şöyle olsaydı benim (eski)5065e nin bağ ilaç zamanı önünde 8 ağırlık vardı..aşağı yukarı 3800 kg vardı kabin ile eğer öyle bir 5065e olsaydı kesin alırdı.

baba540 link=topic=64814.msg734215#msg734215 date=1366376731' Alıntı:

düz olduktan sonra 4 çekeri bağla 90 beygire kadar yolu var 5050e nin biz 65 lik nh 75 lik başak, 85 beygir masseyle bile denedik hepsini aldı götürdü 2w olduktan sonra hiç korkma tak :)

baba540 link=topic=64814.msg734202#msg734202 date=1366371203' Alıntı:

bak kardeş traktör cekiştirirken el frenini cekeceksin tıp kı tartıştığınız videodaki gibi. adam el frenini cekmiş nh zorluyor cekemiyor johndere zorlayınca alıyor götürüyor. istersen eve gidince dene cek el frenini motoru ileri yürüt zorlar ama gider geri geri gitmez. oyuzden johndere yerinden kıpırdamıyor lastıikte suvarmış hikaye su olsa kaç kilo olcak okadar farkettirmez. bizim eski 480 lik vardı akü bitti çalıştıramadık 240 lık taktık garajda olduğundan arkadan taktık garajdan zorla pati ceke ceke cıkardı geri geri çalıştırlaım dedim vitese taktım yerinden bile kımıldatamadıydı.