massey fergusona bağımsız damper

s.aleyküm arkadaşlar massey fergusona hidrolikten bağımsız damper taktıran varmı acaba forumda pek bişey bulamadım bu konu ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum.

Ynt: massey fergusona bağımsız damper

Manuel veya butonlu yapılabilir ama traktör üzerinde çalışmak lazım.Ben daha önce Cihan özece arkadaşımızın traktrörüne düğmeli 4 çıkış yapmıştım.

KMS DİZAYN link=topic=64876.msg734537#msg734537 date=1366450984' Alıntı:
Manuel veya butonlu yapılabilir ama traktör üzerinde çalışmak lazım.Ben daha önce Cihan özece arkadaşımızın traktrörüne düğmeli 4 çıkış yapmıştım.
bizde 240lık var buna yapmayı düşünüyoruz maliyeti ne kadar olur

arkadaş hidrolikten bağımsız demiş,onun için 2. bir hidrolik pompasına ihtiyaç var ,240 ın son çıkan bazı modellerinde var sanırım ama eskilerde standart tek pompa mevcut öyle olunca aynı anda hem arka hidrolik kollarını hem spool valf çıkışından güç alan bir aleti kullanamazsınız

nabolant link=topic=64876.msg734566#msg734566 date=1366464717' Alıntı:
arkadaş hidrolikten bağımsız demiş,onun için 2. bir hidrolik pompasına ihtiyaç var ,240 ın son çıkan bazı modellerinde var sanırım ama eskilerde standart tek pompa mevcut öyle olunca aynı anda hem arka hidrolik kollarını hem spool valf çıkışından güç alan bir aleti kullanamazsınız
evet abi onu belirtmeyi unutum ben yeni pompa lazım yoksa olmuyor birde 4 çıkışlı beyin lazım

nabolant link=topic=64876.msg734566#msg734566 date=1366464717' Alıntı:
aynen dediğin gibi bu şekilde kullanmak tam bir rezillik geçenlerde bir tane gübre makinesi aldık pistonlulardan damperi açıp kapayıncaya kadar gübrenin yarısı yere indi zaten.şimdi bir çok alet pistonlu o yüzden kullanımı zor oluyo.sadece bu pompadan alsak bende bir tane 3 çıkışlı valf var manuel acaba uydurabilirmiyiz?

mf 3060 ın 2 pompası var biri standart gövde içindeki diğeri motorun sağ yanında ,şu sonradan takılan hidrolik direksiyonun pompasını taktıkları yere takılıyor, hema marka 240 lara uyabilir bir ustaya sormak lazım,pompa , beyin 2 spool valf ve gerekli miktar hortumla bu iş olur bence

aslan716 link=topic=64876.msg734574#msg734574 date=1366469215' Alıntı:
aynen dediğin gibi bu şekilde kullanmak tam bir rezillik geçenlerde bir tane gübre makinesi aldık pistonlulardan damperi açıp kapayıncaya kadar gübrenin yarısı yere indi zaten.şimdi bir çok alet pistonlu o yüzden kullanımı zor oluyo.sadece bu pompadan alsak bende bir tane 3 çıkışlı valf var manuel acaba uydurabilirmiyiz?
Bence boşuna uğraşma.:) 3.050 veya 3.060 phantom ile değiştir 240 ı kurtul bu dertten. 3.050 ler 20 bin TL civarı, bahsettiğiniz harici hidrolik sistemi ve orj. HD. var.

nailyetek link=topic=64876.msg734578#msg734578 date=1366470433' Alıntı:
Bence boşuna uğraşma.:) 3.050 veya 3.060 phantom ile değiştir 240 ı kurtul bu dertten. 3.050 ler 20 bin TL civarı, bahsettiğiniz harici hidrolik sistemi ve orj. HD. var.
yok abi obizim emektar :D gerçekten ara işler için birebir (ilaç, gübre ve pancar sökümü) yakıt zaten yok o yüzden hiç düşünmüyoruz değiştirmeyi

nabolant link=topic=64876.msg734577#msg734577 date=1366470340' Alıntı:
mf 3060 ın 2 pompası var biri standart gövde içindeki diğeri motorun sağ yanında ,şu sonradan takılan hidrolik direksiyonun pompasını taktıkları yere takılıyor, hema marka 240 lara uyabilir bir ustaya sormak lazım,pompa , beyin 2 spool valf ve gerekli miktar hortumla bu iş olur bence
eyvallah yorum için bende geçenlerde bi parçacıya sordum aynen sizin dediğinizi söyledi.ucuza maledersek çok ii olacak

eyvallah yorum için bende geçenlerde bi parçacıya sordum aynen sizin dediğinizi söyledi.ucuza maledersek çok ii olacak

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama bu soruların cevabı banada lazım. 240 MF traktörüme mibzer ve gübre saçma fırfırı için çift çıkış lazım bunu nasıl yaptırıyoruz. Yapılıyor mu ? Maliyeti ne kadardır bilenlerden yardımcı olmalarını rica ediyorum

Hocam teşekkürler ederim. Siz ne yaptınız takdirdiniz mı ? Benim işim sadece mibzeri ve Fırfırı kullanabilmek ayrıca remorku da kaldırıyor mu bu sistem.malum bizim remork kaldıran çıkışı koltuğun altında solda bir çıkış var oradan vermişler. Orijinal yeri kapalı. Neden kapatılmış bilmiyorum

Biz gecici bir cozumle basinc tapasindan aldik kepcede is goruyor, o sistem simdilik beklemede.

3000 tlye 265 e yaptim 1 ay once sistem gayet guzel calisiyor ama 135 e uyarmi bilemem 20190103_131213.jpg