helikopter tırmık kullanıcıları..

12.11.2010
16,297
22,541
48
Erzurum

bu tırmıktan kullanan arkadaşlarımız varsa yorumlarını alabilirmiyim..
artıları eksileri nelerdir..
akrobat tırmığa göre yakıttan tasarruffu varmı..
bunun gibi karşılaştırmalı yorumlar için şimdiden teşekkürler..

Ynt: helikopter tırmık kullanıcıları..

wayanaaaaa...
bende anlamadım,şimdi bu helikopter tırmıkla hiç çalışan olmadı demek...
akrobattan çok ekonomik çünkü:3.20 cm yeri topluyor yani ...
akrobatın iki kez bazı yerlerde üç kez gittiği yerden bu bir sefer gidiyor arkadaşlar..

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=64884.msg735690#msg735690 date=1366737061' Alıntı:
wayanaaaaa...
akrobatın iki kez bazı yerlerde üç kez gittiği yerden bu bir sefer gidiyor arkadaşlar..
ben yoncada kullanıyordum yusuf abi yonca için kırkayaktan daha iyi .. yakıttan ve zamandan çok fazla tasarruf sağlıyor .. ot yonca için birebir saman arkasına çekilince ne olur bilmem ben o şekilde kullanmadım ..

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=64884.msg735690#msg735690 date=1366737061' Alıntı:
wayanaaaaa...
http://www.ziraataletleriburada.com/detay/33/8-li-akrobat-ot-toplama-tirmigi.html

o zaman bundan alın :D

valla çok kullanışlı birşey bizim burda papatya tırmıktan kalmadı dencek kadar azaldı tek sefer de namlu yapıyor ve namlu altı yapmadan temiz bir şekilde iş çıkartıyor ha eksi si her arazi çartlarında çalışamıyor tarla zemini iyi olmayan ve taşlık olan yerlerde sıkıntı çıkarta biliyor

evet bundan sipariş vermeye karar verdim yarın gidip görüşecem anlaşabileceğimi sanıyorum eğer alırsam fotolarını atarım ama gene o zamana kadar kullanıcı arkadaşlardan yorumlarını beklerim..

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=64884.msg736089#msg736089 date=1366826863' Alıntı:
evet bundan sipariş vermeye karar verdim yarın gidip görüşecem anlaşabileceğimi sanıyorum eğer alırsam fotolarını atarım ama gene o zamana kadar kullanıcı arkadaşlardan yorumlarını beklerim..
bizim yoncada kullanmıstık abi pratik ve traktörü yormadı ondan sonrada yoncayı bozduk

coyote26 link=topic=64884.msg736127#msg736127 date=1366829035' Alıntı:
Akrobata göre çok çok temiz topluyor Imkanın varsa 2 li lerinden almanı tavsıye ederım Sap toplıycaksan 8li yada 10lu akrobat bundan her halukarda ıyıdır ama....
akrobat var ama beni akşama kadar bayıltıyor 120-130 cm yer götürüyor kaba ot yığınlarının üzerinden atlıyor felan...
arazilerim düz bunlarda 380 cm yer götürüyormuş bana gerekli olan bu herhalde..

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=64884.msg736135#msg736135 date=1366829263' Alıntı:
akrobat var ama beni akşama kadar bayıltıyor 120-130 cm yer götürüyor kaba ot yığınlarının üzerinden atlıyor felan...
arazilerim düz bunlarda 380 cm yer götürüyormuş bana gerekli olan bu herhalde..
Aynen bu senın ısını gorur arazılerın duz ıse tam senlık Akrobatın yaptıgı yıgını bu yapmıyor temız topluyor Ama yakıt acısından hıc karsılastırmadım ben...

coyote26 link=topic=64884.msg736139#msg736139 date=1366829429' Alıntı:
Aynen bu senın ısını gorur arazılerın duz ıse tam senlık Akrobatın yaptıgı yıgını bu yapmıyor temız topluyor Ama yakıt acısından hıc karsılastırmadım ben...
nasıl yani akrobatın yaptığı yığını yapmıyor dahamı iyi yapıyor yoksa kötümü..