satılık 3500 dönüm arazimdeki saman satılıktır

tarlalarımda renan,bezosta,bayraktar,tosunbey,sönmez,tritikale,çavdar,arpa ekilidir. şu anda göceklerin durumu gayet güzeldir.kısa zamanda resimlerinide yüklerim göceklerin.arziden çıkacak olan samanın hepsi şimdiden satılıktır.istediğiniz şekilde balya,toz veya akıllı biçer samanı yaptırılır.fiyat ona göre görüşülür. tel:05056862178

Ynt: satılık 3500 dönüm arazimdeki saman satılıktır

hiçmi yağmur sel doludan afetten korkmuyon.yukardan senetmi aldın.ne mağlum dolu vurcak ekinine.oğlum var deme gelin almadan.ekinim var deme ambarına koymadan....

Dayııı 3500 değil 35 dönüm bile yok hala daha tırmalamaya çalışıyoz varsan baksan 15 lira borcun yoktur 150000 tl bekliyo deniz bank..
umut fakirin ekmeği ona da sen göz dikiyon... etme eyleme samanı bi depoya çek bakalım da ondan sonra gerisi allah kerim de...

Bu kadarda abartmayın. Nereden biliyorsunuz o arazinin kendisinin olduğunu. Belki icar bi çoğu. Misal bizim kendimize ait 1 dönüm bile yerimiz yok gel gelelim seneye 1000 dönüme kadar ekmeyi düşünüyoruz Allah nasip kısmet ederse. Sizinde o kadar araziniz olsa sizde gün evela satacak yer ararsınız. İyi güzel hoş önce ambara koy diyorsunuz ona sözüm yok yarına ne olacağı beli olmaz Allahın hikmeti. Lakin o gün geldiğinde bu adam o arazinin sapını nasıl satacak birden. Biçildi koymaya yeri yok tarlada kaldı hava yağdı diyelim ozaman ne olacak. Tohum ticareti yapan adamada önce bi ambarına koyda ondan sonra diyormusunuz. Bu sene sap sıkıntısı vardı Millet 2 kere balya yapmaya girdi tarlaya. Elinizde olmasa bana bana sat diye isteyen olacak elbet.
Nereden biliyorsunuz adamın Allah a hayırlısı ile biçip kaldırabilsem diye dua etmediğini.Belkide ben yanılıyorumdur kim bilir...

rocky link=topic=64906.msg734973#msg734973 date=1366553570' Alıntı:
Bu kadarda abartmayın. Nereden biliyorsunuz o arazinin kendisinin olduğunu. Belki icar bi çoğu. Misal bizim kendimize ait 1 dönüm bile yerimiz yok gel gelelim seneye 1000 dönüme kadar ekmeyi düşünüyoruz Allah nasip kısmet ederse. Sizinde o kadar araziniz olsa sizde gün evela satacak yer ararsınız. İyi güzel hoş önce ambara koy diyorsunuz ona sözüm yok yarına ne olacağı beli olmaz Allahın hikmeti. Lakin o gün geldiğinde bu adam o arazinin sapını nasıl satacak birden. Biçildi koymaya yeri yok tarlada kaldı hava yağdı diyelim ozaman ne olacak. Tohum ticareti yapan adamada önce bi ambarına koyda ondan sonra diyormusunuz. Bu sene sap sıkıntısı vardı Millet 2 kere balya yapmaya girdi tarlaya. Elinizde olmasa bana bana sat diye isteyen olacak elbet.
Nereden biliyorsunuz adamın Allah a hayırlısı ile biçip kaldırabilsem diye dua etmediğini.Belkide ben yanılıyorumdur kim bilir...
kızma bilader ya :) ne barıyon :(

GELİNCİKLİ link=topic=64906.msg734883#msg734883 date=1366534434' Alıntı:
hiçmi yağmur sel doludan afetten korkmuyon.yukardan senetmi aldın.ne mağlum dolu vurcak ekinine.oğlum var deme gelin almadan.ekinim var deme ambarına koymadan....

o zaman ölüm var neden dünya malı kazanak ...şimdi ölüm var diye mal edinmeyecen elin elinemi bakacan o zaman gavur gelir her tarafı işgal eder adamda şimdiden tedbirini alıyor ayriyeten o konuyu açana bakacak olursan adam KAYSERİLİ kardeşim......

goldrock_38 link=topic=64906.msg734880#msg734880 date=1366533242' Alıntı:
tarlalarımda renan,bezosta,bayraktar,tosunbey,sönmez,tritikale,çavdar,arpa ekilidir. şu anda göceklerin durumu gayet güzeldir.kısa zamanda resimlerinide yüklerim göceklerin.arziden çıkacak olan samanın hepsi şimdiden satılıktır.istediğiniz şekilde balya,toz veya akıllı biçer samanı yaptırılır.fiyat ona göre görüşülür. tel:05056862178

bakalım aga saman para ederse bize yakınmış ben alabilirim.......

rocky link=topic=64906.msg734973#msg734973 date=1366553570' Alıntı:
çok teşekkur ediyorum öncelikle. dediğiniz gibi içinde kendi arazim yok denecek kadar az. köylüde traktörcüye para verip ekecek güç yok. çaresiz icara veriyolar. bizde traktör var die ekmek yeriz die peşine düşüyoruz. ektik allahtan hayırlısı artık. buğdayı koyacak ambarımız yok biz erkenden satarız kamyona yüklediğimiz gibi gider.aynı şekilde samanı koyacak da yer yok. onuda direkt tarlada satarız.

doğrudur toplu vere bilirsiniz ama kendi açımdan konuşuyorum bizde balyacıyız ama daha sap satmak için erken hem alıcı için hem satan için sap para yapmaz bana zarar sen şimdi satarsan sezonda pahlıya giderse sana zararı olur ama birisine söz verebilirsinin sezonda fiyat ne geçerse onu ver bana derseniz anca öyle olur

umutmalkoc link=topic=64906.msg735394#msg735394 date=1366654066' Alıntı:
bu sene samanın cok aranacagını dusunmuyorum yakında ota biçimler baslar
bende tam tersi diye düşünüyorum. çünkü bu ilanımı verdikten sonra doğudan 6 ile 7 kişi aradı. saman sıkıntıları var ama adamlar mesafeyi çok görüyolar ve daha yakınlarda bulabilirmiyiz umuduyla bekliyorlar.bizim buralarda saman sıkıntısı çok ama oraları bilmiyorum.doğuya iş almaya giden biçerci arkadaşımda doğudaki ekinlerin durumlarının pek canlı olmadığını sölylüyor. ama tabi kimsde neyin ne olacağını bilemez.herşeyin hayırlısı allahtan