tümosan mı erkunt mu tavsiyeler

tümosan mı erkunt mu tavsiyeler

• Kullanılan toplam oy
    111

Ynt: tümosan mı erkunt mu tavsiyeler

birde tümosanın fiyatlar erkunta göre uygun oldugu için rercihsebebimiz olmuştu fakat liste fiyatına baktıgımızda tümosan daha pahalı bir fikri olan varmı bu konudaneden böyle

barış pala link=topic=64912.msg740703#msg740703 date=1368005458' Alıntı:
birde tümosanın fiyatlar erkunta göre uygun oldugu için rercihsebebimiz olmuştu fakat liste fiyatına baktıgımızda tümosan daha pahalı bir fikri olan varmı bu konudaneden böyle

yenı tumosanlar gercekten iyi liste fiyatları pahalı evet ama bayılere gore traktorun fıyatı deişebilir.

bu arada erkunt menşei gıydırmişsin nikine :S

abi yazdıklarımı dikkatlice okursan ne anlatmaya çalıştığımı anlarsın ben tümosanın yeni döküm ürettiğini kastediyorum yoksa köyümüzde 84 model 480 s 8 var onun üst kapağında tümosan yazıyor yani tümosanın motor ürettiğini biliyorum ben döküm işine yeni başlakdıklarını ima ettim blok vs bilmem şimdi anlaşılır oldumu

delihan

bende senin anlatmaya çalıştığını doğru anladım onun içinde diyorumki Fiat traktöre motor kısmının dökümünü yapıp motor ürettiğini biliyorum şanzımanı ve defransiyelide egemak ekleyip Fiat lisansı ile piyasaya sürdüler. Tümosan Türkiye nin çoğu ilklerindendir.

barış pala link=topic=64912.msg740688#msg740688 date=1368003452' Alıntı:
arkadaşlar tümosanların hepsinde mi sorun oluyor bu hidrolik kolları acaba geçen gün 7170 kullandım arkadaşın oks dügmesine basıyorum indiriyor tekrar kaldırıyor bir kaç sefer yaptı sonra düzeldi ondadamı sorun vardı acaba....
butonda bişey olabilirmi

http://www.trakkulup.net/muhabbet-teknik-bilgiler-147/nimet-70e-sifir-aldim-(kullanim-hakkinda-tavsiye-bekliyorum)/msg657026/#msg657026

Hakan TOKSOY link=topic=58603.msg657026#msg657026 date=1354469977' Alıntı:
İyi akşamlar,
02.12.2012 pazar günü yani bugün 40 dönüm (1 dönüm 1000 m²) tarla sürdüm.
Dolu depoyla 3 km. uzaklıktaki tarlaya gittim.
Traktör 85 saatte idi. Tarla sürümü bittiğinde 93 saat oldu.
Depoyu tekrar doldurdum.
61 Lt. mazot yakmış.
Yani 1 dönüme 1,5 Lt. civarı. Açıkçası yakıttan memnun kaldım.
Ancak dün yani Cumartesi günü de iki ayrı parça tarla sürmüştüm. OKS 2 saat sonra kaldırmadı.
Bugün ise sabah çalıştı, 2 - 3 saat sonra yine kaldırmadı.
Kullandığım pulluk Alplerin 4 lü 10 inç pulluğu. Maalesef pulluğu traktörü almadan 4 ay önce yeni aldığım için şu an değiştirme imkanım yok.
Pulluğu değiştirme durumumda da açıkçası 11 inç mi, 12 inç mi alacağımada kararsız kaldım.
Ayrıca sürdüğüm tarla düzde değildi. Yamaç bir tarlaydı. Toprak tavındaydı.
40 dönümüm yarısını 15 gazla, diğer yarısını da 16 gazla sürdüm.
16 gazla olan sürümde traktörün performansı daha iyiydi.
Hakan TOKSOY link=topic=58603.msg688323#msg688323 date=1358616881' Alıntı:
Bugün 100 saatlik ilk bakımı servise giderek yaptırdım.
OKS bozulmuştu. Yenisini taktılar.
Servisin söylediğine göre;
Eskisi 2,5 Kg. kapasiteli imiş,
Yeni takılan OKS 7,5 Kg. kapasiteli imiş.
İnşallah bu OKS arızasıyla sık karşılaşmam.

Size erkunt alın diyemem ama tümosan kullanıcısı olarak tümosan alırken servisinizi iyi araştırmanızı tavsiye ederim. Tecrübe ile sabittir yolunuz çok düşer yakın olması işten anlaması çok önemli..

bizde 80.4lüks servet var. çiftte 5li11no pulluğu rahatlıkla çekiyo.ama bizdeki 16+8 zf daha sağlam ama agır bi şanzuman H Lve R vites geçişlerinde durmak yada beklemek gerekiyor çünkü cartlıyor.sen seri olmasını istiyorsan 12+12 al.amailla tümosan dersen onu ağır işten çıkarma